vysielanie pre mladých, starších i pokročilých

TWIST - každú druhú nedeľu o 10.10 h. repríza v nasledujúcu sobotu o 22.30 h.

Trojročný cyklus bol ukončený 25.1.2004
Milan Markovič a Roman KittlerMilánium č. 102
Zhodou okolností už tretí raz sme vysielali prvého júna, a tak detičky tentoraz v štúdiu absentovali. Nezabudli sme však na ne, pretože až na jednu výnimku zneli v priebehu oných deväťdesiatich minút len tie najvyhlásenejšie melódie, ktorým dodali zvláštny zvuk a lesk práve deti svojou účasťou v nich. Nešlo pritom o pesničky detské. Hity ako Teenage opera (titul Grocer Jack) či pred rokmi hitová Turaluraluralu... zneli v podaní detských hlasov. Vašo Patejdl prispel so svojou Vodou, čo ho drží nad vodou s prispením Bratislavského chlapčenského zboru, ktorý bol aj napodiv ľahko rozriešenou telefonickou hádankou pre poslucháčov. Zaznel aj "chraplák" Mikyho Volka v kontraste s detským hlasom Moniky Hálovej. Harold Lloyd Weber končil reláciu s titulom Any Dream Will Do (Jozef a jeho zázračný čarovný plášť) v podaní Jasona Donovana.

Hostia programu sa ocitli v zaujímavom kontraste: Štefan DOBÁK sa predstavil ako odborník na elektronickú poštu a Dušan REPČÍK vedel zas dlho rozprávať o zvláštnostiach a zaujímavostiach okolo poštových holubov.

K slovu sa, samozrejme, dostala aj elektronická pošta, využitá poslucháčmi Milánia. V súvislosti s jedinou "nedetskou" pesničkou mali za úlohu mailovať odpovede, kto spieva, kto zložil a kto otextoval skladbu Potkal jsem jelena (Jelene, oči máš zelené...), ale aj to, z ktorého divadla pochádza a z ktorej jeho hry. Interpreta Miloša Kopeckého odhalili poslucháči ihneď a nemali problémy ani so skladateľom Jiřím Šlitrom a divadlom Semafor. Textára Miroslava Horníčka však uhádli až na tretí pokus a hru Člověk z půdy identifikovali až poslucháči cez telefón. Svojím už tradičným Oknom do Milánia si Roman Kittler práve touto skladbičkou z roku 1959 spomenul na Mesiac poľovníctva a okrem iných reklám pustil teda aj túto, podľa jeho slov "reklamu na lesnú zver."

Zo zákulisia treba pripomenúť iba horúce chvíľky, keď počítač chvíľami odmietal štartovať niektoré dávnejšie pesničky a keď sa (ako už nie raz) Milanovi Markovičovi podarilo zverejniť odkašľanie na "červenú". Stalo sa tak tesne pred dvojportrétom poviedky Iľfa a Petrova Rezervovaná miestenka. Prvý raz sme zaznamenali, že hosťa programu takmer až do štúdia sprevádzala manželka. Šlo o vernú "spoluholubárku" Dušana Repčíka.

Budúce Milánium bude výnimočne vysielané zo záznamu (zahraničná cesta Romana Kittlera), takže poslucháči si tentoraz nezatelefonujú. Nebudú však chýbať telefonáty zo štúdia. Na programe bude téma VÝMYSEL.

Na obrázku je vľavo Dušan Repčík, vpravo Štefan Dobák.


Späť