vysielanie pre mladých, starších i pokročilých

TWIST - každú druhú nedeľu o 10.10 h. repríza v nasledujúcu sobotu o 22.30 h.

Trojročný cyklus bol ukončený 25.1.2004
Milan Markovič a Roman Kittler



Milánium č. 105
Kúzelník Gerič mal rozprávať a vari aj predviesť priamo na mikrofón, ako sa dá z ničoho vyčariť niečo, no a pyrotechnik Appel zasa čelil ´obvineniam´ z NIČenia. Zvládli to obaja. Ten prvý zaujímavým rozprávaním o tom, ako vlastne ´balamúti´ naše zmysly pri svojich vystúpeniach, ale aj priznaním svojich začiatočníckych ´výbuchov´, pričom jeden výbuch v pravom zmysle slova predviedol i v štúdiu. (Ak ho pritom nááááhodou nenachytali ani tí, čo cez webkamery sledujú Milánium online, treba pripustiť, že v tomto prípade viac čaroval a zvukovo veeeľmi pomohol technik Roman Kittler.)
Ján Appel zas prispel k dobrej nálade neočakávaným vyvrátením pravdy, že pyrotechnik sa môže pomýliť iba raz. Príhodu s panelákom zahaleným do dymovnicovej clony sme z neho vytiahli na poslednú chvíľu počas predchádzajúcej pesničky.
Poslucháči Rádia Twist opäť osvedčili svoje znalosti a dešifrovali aj nápisy na starých mapách (Terra incognita / Hic sunt leones), no a až na jednu výnimku na prvý pokus odhalili inkognito moderátorom utajených spevákov. Gilbert O´Sullivan ´padol´ až na druhý pokus.
Literárny portrétik opäť poskytol Ephraim Kishon. V rámci dovolenkového čítania sme tentoraz s jeho pomocou poodhalili odvrátenú stranu slušnosti a dobrej výchovy na britských ostrovoch.
Na obrázku R. Kittlera vidíte J. Appela vľavo a A. Geriča vpravo.

Späť