vysielanie pre mladých, starších i pokročilých

TWIST - každú druhú nedeľu o 10.10 h. repríza v nasledujúcu sobotu o 22.30 h.

Trojročný cyklus bol ukončený 25.1.2004
Milan Markovič a Roman KittlerMilánium č. 106
Pravidelné OKNO DO MILÁNIA, ktoré pripravuje Roman KITTLER, nemusel populárny manažér technikov Twistu ani trochu vymýšľať. Jeho dvojtýždňová dovolenka v obvykle slnečnom Španielsku naozaj hrozila katastrofou. Okrem maximálnych 22 stupňov naozaj stihol zažiť 40 stupňové horúčky, zápal mandlí (ktoré nemá), menšiu dopravnú nehodu a útok neznámeho bodavého hmyzu. Roman si už napokon netrúfol spomenúť aj záverečnú nočnú moru, keď sa mierne zdráhal nastúpiť do pripraveného lietadla na cestu domov, lebo nejasne tušil, že tento let po tom všetko nemôže dopadnúť dobre. Neodvysielali sme, všetky cestovné kancelárie by nás asi zamordovali kvôli šíreniu nepravdepodobných morbídností.
Hosťami programu na tému SLNKO bola zástupkyňa šéfredaktora časopisu Slniečko pani Ľubica KEPŠTOVÁ a astronóm venujúci sa výhradne pozorovaniu Slnka z observatória v Hurbanove pán Bohuslav LUKÁČ. Autor relácie sa s ním pri príprave rozhovoru stretol v nemocnici, kde pán Lukáč práve podstupoval operáciu ruky. Napriek tomu nestrácal humor a jeho veľmi invenčný prístup k príprave vysielania bol jednou zo záruk, že "slnečné Milánium" bude pre poslucháčov zaujímavé (aj napríklad zásluhou otázok p.Lukáča poslucháčom).
So záujmom sa stretáva pomerne nová rubrika PORTRÉT, ktorá v Milániu predstavuje pozoruhodné humoristické krátke prózy našich i svetových autorov. Počas prázdninových mesiacov nám prišli vhod humoresky izraelského spisovateľa Ephraima Kishona z jeho zbierky Poviedky z cudziny.

Späť