vysielanie pre mladých, starších i pokročilých

TWIST - každú druhú nedeľu o 10.10 h. repríza v nasledujúcu sobotu o 22.30 h.

Trojročný cyklus bol ukončený 25.1.2004
Milan Markovič a Roman KittlerMilánium č. 108
Petra ABRAHÁMOVÁ je mladá speváčka a tanečníčka, ktorá si zaumienila, že dá dokopy súbor, ktorý zatancuje vari akýkoľvek tanec. Jej odhodlanie sa ukázalo byť reálne: sotva pár mesiacov po vzniku súboru sa táto mladá žena, ktorej určite nechýba sebavedomie, už môže povedať, že vyhovie takmer každému želaniu objednávateľov tanečného programu pre akúkoľvek príležitosť.
Berco BALOGH je predsa len známejší. Okrem toho, že v Milániu zaspieval (zo záznamu i naživo, spolu s Petrou), sme oslávili aj jeho meniny. 24. augusta sa totiž už tradične na Slovensku i v Česku oslavuje Bartolomej.
Muziku, ktorá znela počas celého Milánia, tvorili zakaždým iné tanečné rytmy - od waltzu, cez bossa novu, charleston a twist až po rokenrol.
Kuriózny bol telefonát s českým hercom Pavlom Zedníčkom, prezentujúcim vo vysielaní tango z akéhosi staršieho záznamu. Pavla sme totiž zastihli medzi divákmi na okruhu Hungaroring pri príprave pretekov formuly 1. To, čo z dráhy prenikalo do telefónu v závere rozhovoru takmer znemožnilo akékoľvek dorozumenie. Napokon však sme si mali predsa len možnosť vypočuť Zedníčkovo vyznanie k svojim tanečným schopnostiam i jeho minireportáž z prípravy VC.

Späť