vysielanie pre mladých, starších i pokročilých

TWIST - každú druhú nedeľu o 10.10 h. repríza v nasledujúcu sobotu o 22.30 h.

Trojročný cyklus bol ukončený 25.1.2004
Milan Markovič a Roman KittlerMilánium č. 114
Radšej neskôr ako nikdy - povedali si Roman Kittler a Milan Markovič a na nedeľné predpoludnie 16. novembra 2003 pozvali do štúdia herečku Kamilu MAGÁLOVÚ a kardiológa MUDr. Martina DÚBRAVU, aby v prvom i druhom pláne, teda populárne medicínsky i celkom laicky srdečne pohovorili na tému SRDCE.
Veľmi dobre tematicky vybratá hudba bola ako vždy zdrojom rozptýlenia, ale aj doplnenia témy a zdroja poslucháčskych telefonátov.
Skúseným poslucháčom Milánia nerobilo nijaké problémy aj tentoraz úspešne na prvý pokus správne odpovedať nielen na otázku, ktorá identifikovala spievajúceho herca z televízneho seriálu Miami Vice, ale zaskveli sa aj na otázku, čo má Phil Collins spoločné s Veľkou vlakovou lúpežou 8. augusta 1963 v noci na trati z Londýna do Glasgowa. Samozrejme, šlo o film BUSTER na motívy tejto legendárnej lúpeže, kde práve Phil Collins zahral titulnú postavu Bustera Edwardsa. (Nebola to však prvá Collinsova filmová rola; zjavil sa už v bítlsáckej prvotine Ťažký deň.)
Zaujímavé boli aj telefonáry zo štúdia. V prvom sme sa zhovárali s pani Máriou Tomáškovou-Dytrychovou, šéfkou zvonárskej dielne v Brodku u Přerova. Stalo sa tak na želanie dr. Dúbravu, ktorý sa chcel dozvedieť čosi viac o srdci zvona.
Po pesničke Srdce jako kníže Rohan sme sa spojili s Richardom Müllerom, no nepodarilo sa dozvedieť, z čoho ho najviac srdce bolí. Richard zrejme nie je ten správny sťažovateľský typ, čo by si pri každej príležitosti srdce vylieval. Neúspechom sa skončil pokus o telefonické spojenie s Borisom Farkašom, ktorého chcela interviewovať Kamila Magálová, keďže dlhší čas bol práve Boris jej partnerom pri dabovaní jej srdcovky - Makepeacovej a Dempseyho.
V závere sa podarilo prekvapiť Kamilu Magálovú, keď v deň jej narodenín jej jednak všetci muži v štúdiu podarovali po červenej ruži, ale dostala aj veľké medovníkové SRDCE.

Späť