MM SHOW 25. 3. 2004
Hostia: Regina Pokorná, Trio Mylenum

O relácii

Veľmi neobvykle sa začale MM SHOW v tento štvrtok: vzápätí po hudobnom úvode LP ORCHESTRA sa ozvala iná hudba - naše štúdio navštívilo trio MYLENUM, dve dámy a jeden pán, dohromady majstri sveta v klavírnej šesťručnej hre. Toto špeciálne teleso vzniklo v apríli r. 2000 a už mesiac po založení zvíťazilo v medzinárodnej súťaži v hre na klavíri pre šesť rúk, ktorú zorganizovala Bavorská hudobná akadémia v Nemecku. Stanislava Zimermanová, Dušan Šujan a šéfka tohto zoskupenia Zuzana Suchanová predviedli celkom tri zo svojich bravúrnych skladieb na pianíne, ktoré sme kvôli snímateľnosti kamerami, ale aj kvôli neveľkým rozmerom štúdia len s problémami umiestnili na ploche MM SHOW.
A ešte jedna pôvabná dáma navštívila našu pravidelnú show: po nedávnom pôsobení na Islande nám o svojich zážitkoch prišla porozprávať medzinárodná šachová veľmajsterka Regina POKORNÁ. Viacnásobná šampiónka Slovenska i Československa R. Pokorná je už 11 rokov členka základnej zostavy extraligového ŠK Dunaj Bratislava mužov, ktoré v r. 1996/97 vyhralo extraligu SR. Je tiež členkou islandského družstva Hrokurrin, ktoré v ostatných dvoch sezónach vyhralo islandskú ligu. Regina je vo svetovom šachovom rebríčku na 32. mieste.
Vo dvanástej MM SHOW sme potom ešte blahoželali k meninám bicistovi Majovi Slávkovi a aby sme dokumentovali svoju všestrannosť, Peter Pišťanek zahral na bicích a Milan Markovič na klavíri. Bol to zážitok! :-)

Späť na MM SHOW