MM SHOW 1. 4. 2004
Hostia: Jarmila Košťová - Ladislav Košťa, Emília Vášáryová - Milan Lasica

O relácii

Prvoaprílová MM SHOW prebiehala v znamení dvojíc. Prišli manželia KOŠŤOVCI a manželia (hereckí) - Emília VÁŠÁRYOVÁ a Milan LASICA. Bežné prvoaprílové žartíky sa chvalabohu nekonali, iba sme si pripomenuli, že 1. apríla 1929 bolo vynájdené jojo. A hneď sme aj preskúšali zdatnosť našich divákov v narábaní týmto čudom, ktoré zďaleka nie je len detskou hračkou; uskutočňujú sa dokonca aj majstrovstvá sveta v tomto zvláštnom "športe".
Pán KOŠŤA - docent práva, minister spravodlivosti v pomaly už hádam aj zabudnutej vláde národného porozumenia z roku 1990 sa ukázal ako veľmi šarmantný a vtipný pán a zábavný spoločník. Na viacnásobné naliehanie napokon povedal aj jednu zo svojich obľúbených anekdot:
Stretnú sa dva slepé kone. Jeden sa pýta druhého: Ideš na Veľkú pardubickú? Druhý reaguje okamžite: Nevidím prekážky.
Pani Jarmila KOŠŤOVÁ (1951-1958 tanečnica v Lúčnici, 1955-1959 redaktorka čas. Žena a móda, 1959-1972 hlásateľka slov. vysielania v Čs. televízii) veľmi nebojácne pokračovala vo svojej profesii aj za vpádu vojsk Varšavskej zmluvy, za čo musela neskôr znášať absolútny zákaz činnosti. Filmovými ukážkami sme si pripomenuli aj jej herecké roly.
V Štúdiu L+S sa stále hrá Život na trikrát od Yasminy Rezy a tam je manželom Milky VÁŠÁRYOVEJ Milan LASICA. Na otázku, či pred vášáryovským klanom niet úniku, M. Lasica tento lákavý predpoklad nepotvrdil. Porozprával však o tom, ako istý čas dokonca býval spolu s Julom Satinským, svojím hereckým súputnikom. Potom ešte poskytol krátke slovné školenie o tom, ako hlivieť na gauči.
Nemalým prekvapením bol pred záverom ešte telefonát do Národného tenisového centra, kde sa na druhý pokus podarilo zastihnúť Petra DVORSKÉHO po svojom úspešnom a bohato navštívenom koncerte s priateľmi Vašom Patejdlom, Katarínou Hasprovou, Monikou Absolonovou a ďalšími.
Na obrázku tentoraz predstavujeme dve dôležité dámy zo zákulisia MM SHOW: vľavo maskérka Zuzana Nováková, vpravo kostymérka Marcela Vodanská. Foto: A. Adamovič.

Späť na MM SHOW