Stalo sa - chystá sa

MM
Opäť v štúdiu
Portál BEZ OMÁČKY pozval do štúdia Milana Markoviča. Rozhovor s moderátorkou Lianou Lagou trval čosi vyše hodiny a poslucháč (i divák) má možnosť vypočuť si nielen čosi o množstve peripetií, ktoré sprevádzajú vydanie životopisnej knihy Milan Markovič zblízka, ale aj mnohé interesantné názory na súčasnú aj nedávnominulú spoločensko-politickú situáciu na Slovensku.
Rýchly dodatok: JE TO VONKU! - https://rumble.com/v1aled9-bez-omky-liana-laga-hos-milan-markovi.html


MM v rozhlase
Do programu Dobré ráno, Slovensko! s Petrou Bernasovskou a Richardom Dedekom prišiel herec, humorista a v tomto prípade predovšetkým spisovateľ Milan Markovič, ktorý porozprával o svojej nie celkom obvyklej životopisnej knihe Milan Markovič zblízka.
V knihe spomína okrem iného na stretnutia s mnohými významnými ľuďmi, ktorí formovali aj jeho životný rozhľad. Podcast si možno vypočuť na adrese https://slovensko.rtvs.sk/rubriky/host-dobreho-rana/295074/host-drs-milan-markovic-herec
Všetko o knižke, ktorú si už aj možno zakúpiť, sa hovorí tu: https://bit.ly/3ySrKyP, alebo aj nasnímaním QR kódu tu trochu nižšie vpravo.


Bez šepkára v Košiciach
Na Malej scéne Štátneho divadla v Košiciach je už dlhoročnou každomesačnou tradíciou talkšou Milana Kolcuna BEZ ŠEPKÁRA.
PhDr. Milan Kolcun (na obr. vpravo), turistický sprievodca po Košiciach, autor viacerých miestopisných i historických publikácií, si do svojej talkšou po vari siedmich rokoch pozval opäť Milana Markoviča a niekoľkých ďalších hostí, medzi ktorými dominovala operná speváčka Mária Tajtáková.
Pri dvoch predstaveniach v pondelok 13. júna 2022 (17. a 19.30 h.) bolo hľadisko zakaždým plne obsadené stopäťdesiatimi vďačnými divákmi.
Foto: Iveta Komendová-Vaculová


A predsa o polnoci!
Slovenská televízna trojka predsa len zvládla aj časovo presne ďalšiu z repríz. Ide o neskorovečernú MM SHOW vysielanú priamym prenosom r. 2004. Takže každý utorok a štvrtok o 23.h. na STV3
Po dvojdňovej lehote na rozmyslenie súhlasil so spoluprácou spisovateľ, mysliteľ, v televízii už skúsený borec a znalec života Peter Pišťanek. Réžie sa ujal Vlado Fischer, ktorý odvysielal aj najviac častí Večera MM a Peter Lipa ml. dal dohromady kvarteto hudobníkov, ktorí sa najčastejšie vyskytovali na zozname pochválených v reakciách televíznych divákov. Na post hlavného kameramana sa podarilo získať ostrieľaného a všeobecne žiadaného Jozefa Hardoša a miesto kameramana-detailistu so schopnosťou komunikovať s moderátorom obsadil na našu všeobecnú žiadosť Tibor Donoval. Zvuk mal na starosti Dano Habovštiak a miesto produkčného zastával spoľahlivý Milan Hodas. Program získal na istote a spoľahlivosti aj vďaka mimoriadne skúsenej asistentke réžie Evy Devečkovej. Program s prehľadom redakčne viedla súčasná intendantka RTVS 3 pani Judita Gembická.
Treba už len zdôrazniť, že aj o tejto úspešnej televíznej relácii sa podrobne možno dočítať v práve dokončenej knihe MILAN MARKOVIČ ZBLÍZKA. Dostanete sa k nej, keď si z monitora smartfónovým fotoaparátom zosnimate onen tajomný QR kód vpravo.


Ráno Milana Markoviča
Je možné, že mnohí priaznivci značky MM boli a doteraz sú zvyknutí skôr na spojenie Večer Milan a Markoviča. Dôvod je však jediný: obišla ich informácia, že od piatka 10.6.2022 znova vysielajúci tv kanál STV3 každodenne reprízuje tie najlepšie Večery MM, lenže zakaždým o 6. hodine ráno!
Treba, pravdaže, ubezpečiť všetkých ranostajov, že obsah známej talkšou sa nijako nezmenil, ba ani MM nepôsobí na obrazovke nijak rozospalo. Je však veľmi pravdepodobné, že sám autor spomínaných repríz z prelomu storočia nepatrí medzi nedočkavých divákov...


Naposledy s Abrhámom
Ako jediný zástupca slovenských priaznivcov umenia zosnulého herca Josefa Abrháma bol Milan Markovič pozvaný na poslednú rozlúčku v kostole sv. Anežky České v pražskom Spořilove.
V pondelok 6. júna 2022 v priestoroch, kde presne pred rokom sa prítomní rozlúčili s Libušou Šafránkovou, sa uskutočnila pohrebná pieta aj s jej manželom. Veľmi profesionálne pripravené podujatie navštívili mnohí známi českí umelci. O svojom kolegovi prehovorili režisér Jan Kačer, Iva Janžurová, Dagmar Havlová a Eliška Balzerová.
Aj okolie kostola zdobili pamiatky pripomínajúce skvelého herca: nechýbali Abrhámove autá - "hadraplán" z filmu Vrchní prchni a Honda Civic r.v. 1975 z televízneho seriálu Nemocnica na kraji mesta.


MILAN MARKOVIČ ZBLÍZKA
Tak veru - to je názov 300-stranovej knihy, ktorá po vyše trojročnom zhŕňaní dokumentov, fotografií, korešpondencií, skenov a spomínania sa v týchto dňoch chystá do tlače. Obrázok predpovedá, aký bude jej vzhľad s obálkou Alexandra Trizuljaka.
Kniha vyjde i napriek tomu, že viaceré oslovené vydavateľstvá jej vydanie podmieňovali často i rozsiahlymi zmenami, úpravami či dokonca odstránením istých pasáží. Milan Markovič ju totiž vydáva na vlastné náklady. Nie je to tá najľahšia, ale určite najspoľahlivejšia cesta, aby sa dostala do rúk čitateľa v pôvodnom znení a bez zásahov protiústavnej, ale dnes už celkom bežnej cenzúry.
Jej cestu môže uľahčiť aj urýchliť každý z vás. Na adrese https://bit.ly/3ySrKyP sa dozviete, čo urobiť, aby ste sa stali jej prvými majiteľmi aj s viacerými benefitmi. Dostanete sa tam aj vtedy, keď si z monitora smartfónovým fotoaparátom zosnimate onen tajomný QR kód vpravo.
Tak dočítaniaaaaa, ctení priaznivci!


Vágner Family presvedčili
Nielen avizovaný hitmaker, producent, kapelník a spevák Karel Vágner, ale aj jeho dcéra Anna Vágnerová sa v sobotu 28.5.2022 predstavili na pódiu MM KABARETU v tých najpopulárnejších pesničkách. Anička sa hneď na začiatku predviedla na projekčnom plátne ako známa sólistka baletu SND v Bratislave (ešte plná zážitkov z premiéry baletu deň predtým), ale potom už úspešne sekundovala otcovi, ako brilantná speváčka.
Za výdatnej a prekvapujúcej asistencie Jiřiny Bohdalovej, Jiřího Suchého, Štěpána Škorpila a Mirka Donutila celé dve hodiny statočne reagoval Karel Vágner na repliky Milana Markoviča a Pánov bratov s vyvrcholením pesničkou Hej, Mistr basů.
Na obrázku MM pri jednom z diaľkových telefonátov prenášaných do sály.


MM KABARET 28. mája 2022
A je to tu! Posledné predstavenie MM KABARETU v sezóne 2021-2022 sa tak ako pred mesiacom ponesie najmä v znamení pozoruhodnej muziky.
Na pódium v kabaretnej sále Domu kultúry v Bratislave-Dúbravke na Saratovskej ul. 2A o 19. hodine vstúpi osvedčená zostava Milan MARKOVIČ plus Páni bratia - Peter Niňaj a Róbert Puškár, aby po vľúdnom a radostnom privítaní pozvali na posledné prázdne pódiové miesto renomovaného muzikanta - kapelníka, speváka a hitmakera Karla VÁGNERA.
Napriek očakávaným pochybnostiam budú nášmu vzácnemu návštevníkovi postupne asistovať jeho vyvolení kamaráti Mirek Donutil, Jiřina Bohdalová, Štěpán Škorpil, Hanka Zagorová a dokonca Jiří Suchý.
Účel návštevy Anny Vágnerovej - len deň po jej dlho očakávanej premiére na scéne baletu SND v Bratislave neprezradíme ani po dlhom mučení, ale bude rovnako prekvapením ako mnohé iné.
Vstupenky si možno rezervovať telefonicky na čísle 0917 482 595 v čase 16-19 h., ale tiež "na diaľku" na webe https://www.dkdubravka.sk/karel-vagner-a-milan-markovic-kabaret-s-panmi-bratmi-peter-ninaj-robert-puskar/?f=events
Samozrejme, funguje aj TICKETPORTAL.
Ráčte vstúpiť!


Plná sála!
Bratislavčania (a obzvlášť Dúbravčania) nezanevreli na kultúru! Ako keby nebolo tých uplynulých dvoch rokov, keď sa nám tvrdošijne naznačovalo, že tak veľmi nám stále čosi hrozí, že sa neslobodno stretávať, spoločne sa tešiť a zabávať sa a že len strach je jediné východisko.
Všetky tieto hlúposti padli vo štvrtok 21. apríla o 19. hodine, keď v dúbravskom Dome kultúry zazneli tóny úvodnej zvučky MM KABARETU a plná sála plné dve hodiny aplaudovala Milanovi Markovičovi, Pánom bratom a famóznemu Felixovi SLOVÁČKOVI.
A keďže je už dnes známy termín ďalšieho predstavenia, diváci radi prijali informáciu, že pri podobnom zážitku môžu byť prítomní aj v sobotu 28. mája 2022 za účasti ďalšieho parádneho hosťa z Prahy. Na tomto mieste bude čoskoro pomenovaný!
Foto: Alexander Trizuljak


Kamarát nesklamal!
Stretnutie s fenomenálnym hudobníkom už minulého leta na festivale v Brusne prinieslo očakávané plody: Felix Slováček nezabudol na svoj sľub a potvrdil, že sa teší na divákov MM KABARETU vo štvrtok 21. apríla 2022 v bratislavskom DK Dúbravka.
Očakávaným rozprávaniam o zlatej ére Gotta, Štaidla, Rokla a spol. zrejme nebude konca, ale najmä Páni bratia sa tešia možnosti zahrať si tie najlepšie hudobné čísla s tým najlepším sólistom.
Propagácia už beží, takže toto naše vystúpenie už nie je tajomstvom, vstupenky sa našťastie predávajú, ale takmer tridsať je ich stále ešte k dispozícii.


MM v Prahe
V dňoch 29.-31. marca 2022 pobudne Milan Markovič v Prahe, kde jednak nadviaže na prerušené aktivity v rozhlase a iste mu zvýši čas aj na posedenie s najbližšími hosťami, ktorých pozývame do MM KABARETU na 21. apríla a tiež na zatiaľ neupresnený májový termín.

MM KABARET bez obmedzenia
V sobotu 27.3.2022 v noci sa posádka MM KABARETU (Milan Markovič a Páni bratia - Peter Niňaj a Róbert Puškár) vrátila z mimoriadne úspešného zájazdu v Lučenci v kine Apollo. Vystúpili sme s osvedčeným titulom NA PLNÚ HU(d)BU a bol to skvelý pocit zažiť nadšenie prítomných divákov po dvojročnej vynútenej prestávke. Nesplnili sa obavy z toho, že verejnosť si zvykne na absenciu kultúry. Chvalabohu!

Tak znova!
Vítame ctených návštevníkov, ktorí na tomto mieste a v niektorých ďalších rubrikách zopár dní márne hľadali požadovaný, obvyklý obsah. Príčinu ani iniciátora sme nevypátrali, ale jedinou možnou odpoveďou je opätovné oživenie a sfunkčnenie celej webstránky. Podnikli sme aj náležité kroky proti podobnej nepríjemnosti v podobe kompletného zálohovania, čo sme asi v prehnanej dôvere okolitému svetu máličko zanedbali. Takže pokračujeme - ako keby nič...