Stalo sa - chystá sa

MM
A znova na Trojku!
S nástupom nového roku máme ďalšiu možnosť vrátiť sa k ďalším televíznym reprízam z dielne Milana Markoviča, ktoré nám už STV3 predstavila pred dvoma rokmi.
MM SHOW sa vysielala priamym prenosom r. 2004. V réžii Vlada Fischera ju uvádzali Milan Markovič s Petrom Pišťankom za spolupráce LP ORCHESTRA vedeného Petrom Lipom juniorom. V nočných hodinách sa predstavili významní návštevníci a podľa samého MM išlo o najoriginálnejší a vo výsledku úspešnejší program ako Večer Milana Markoviča, hoci pre vysielací termín bol určite menej sledovaný.
Reprízy MM SHOW sa na STV3 začínajú v utorok 4. januára 2022 o 23.h. Opakovanie tej istej relácie nasleduje hneď v stredu popoludní a tak isto potom každý ďalší týždeň. Taktiež každý týždeň vo štvrtok zase v noci ide ďalšia časť a v piatok popoludní jej opakovanie.
Takže odteraz už štyri dni v týždni (utorok až piatok) podľa tejto „mustry“ majú naši priaznivci (noční vtáci, ale aj spachtoši) možnosť vrátiť sa do čias, keď sa ešte zábava vysielala každý týždeň a smiali sme sa bez strachu a bez rúšok.


TV SPEKTRUM
Už 16. decembra 2021 sa na televíznej stanici TV SPEKTRUM začal vysielať veľmi špecifický jedenásťdielny seriál První influenceři - influenceři minulosti. Predstavujú sa tu významné osobnosti slovenského a českého umeleckého sveta.
V utorok 21.12.2021 v čase od 18.00-19.00 h. moderátor Štefan Eisele predstaví Milana Markoviča ako významného predstaviteľa sféry vplyvu na širokú verejnosť v prelomových rokoch 1976-2003 v rozhlase a v televízii v slovenskom i československom mediálnom prostredí.


MM KABARET + RG osobne
Už je to tak, MM KABARET bude v novembri na roztrhanie. Už ten začiatok bude mať grády ako sa patrí. V známom (a po dlhšej rekonštrukcii aj patrične vynovenom a zrenovovanom) bratislavskom Kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici zažiari (samozrejme, s pomocou MM + Pánov bratov!!) už dnes legendárny Robo GRIGOROV, a to nielen so svojimi najväčšími šláááááágrami, ale aj názormi na súčasnosť v neviazaných rozhovoroch s účinkujúcimi, publikum nevynímajúc.
Kto nevynecháva pravidelnú návštevu nášho webu www.mmkabaret.sk, ten vie, že v dňoch 12.-18. novembra 2021 putuje MM KABARET po Slovensku, menovite na svoje si prídu všetci, čo 12.11. budú v Ružomberku, 14.11., v Košiciach, 16.11. v Lučenci a 18.11. budú ochotní zastaviť sa v Trenčíne. Podrobnosti na spomínanom www. Ste pozývaní, ste vítaní!!!


Obnovená premiéra
Prvý raz sa MM KABARET predstavil divákom v bratislavskej Dúbravke v piatok 8.októbra 2021, a to hneď obnovenou premiérou titulu Na plnú hu(d)bu z r. 2004.
Vzhľadom na dlhotrvajúce predchádzajúce nezmyselné "opatrenia" sme očakávali poslabší záujem permanentne vystrašeného publika, ale napokon celá tá nemalá námaha pri organizovaní predstavenia stála za to. "Modrá sála" rešpektujúca čiastočné obmedzenia kapacity, bola vypredaná a napokon musel usporiadateľ dodávať ďalšie a ďalšie stoličky.
V bratislavskom regióne chystá MM KABARET ďalšie predstavenie o mesiac 9. novembra 2021 v nákladne zrekonštruovanom DK na Vajnorskej ul.. Pôjde o ďalšiu premiéru, tentoraz s exkluzívnym hosťom Robom Grigorovom.


Obnovená premiéra MM KABARETU
"Na plnú hu(d)bu" - to je názov obnovenej (a značne aktualizovanej) premiéry MM KABARETU spred šiestich rokov. Chystá sa v Dome kultúry v bratislavskej Dúbravke na Saratovskej 2 v piatok 8. októbra 2021 o 19. hodine.
Osvedčená zostava Milan MARKOVIČ plus Páni bratia (Peter NIŇAJ - Róbert PUŠKÁR) sa predstaví v takmer dvojhodinovom kabaretnom programe, kde nie je veľký rozdiel medzi javiskom a hľadiskom a kde neplatia obmedzenia, na ktoré si už slovenská kultúra pomaly zvyká ako na dačo nevyhnutné.
Buďte vítaní, ráčte vstúpiť!


MM na internete
Rozhovor Milana Markoviča so šéfredaktorkou Martinou Valachovou o aktuálnej situácii je už na stránkach online Magazínu 40plus
Na programe je aj občasník Milana Markoviča na tej istej adrese. Hľadať pod názvom Čo ja viem...


Hosť Nory Gubkovej
V pondelok 13. septembra 2021 privítala moderátorka svojej každodennej poludňajšej relácie Milana Markoviča. Hodinový rozhovor, ktorý vyvolal veľký ohlas, ba až rozruch, si možno vypočuť na adrese https://www.youtube.com/watch?v=xXCq6Z0Sxgs

Kto smie prísť na Čaj o piatej?
V utorok 7. 9. 2021 o 17.h. zorganizovala RTVS originálnu tlačovú konferenciu s názvom Čaj o piatej v Bratislave na Račianskej 22A (Bistro Soupa), aby pozvaným médiám predstavili jesennú vysielaciu štruktúru.
Najprv telefonicky a potom písomne osobitnou pozvánkou sa uistili, že pozvanie prijme aj PhDr. Milan Markovič, ktorého reprízovaný program Večer Milana Markoviča od 3. septembra až do konca roku 2021 zaberá každotýždenne najväčšiu vysielaciu plochu.
Deň pred uskutočnením spomínaného podujatia bol však Milan Markovič z okruhu pozvaných vyradený oznámením, že vstup na konferenciu nebude umožnený nikomu neočkovanému, netestovanému a tiež nikomu, kto si dovolil neochorieť a teda ani chorobu prekonať.
Dôslednú segregáciu zúčastnených dôsledne zorganizoval M. Prevendarčík, PR manažér, odbor komunikácie.


Večer MM už v piatok 3. septembra!
Ako sme už pred časom avizovali, Slovenská televízia na svojom 3. programe začína uvádzať sériu vybratých repríz historicky prvej slovenskej televíznej talkšou Večer Milana Markoviča
Program štartuje v piatok 3. septembra 2021 večer a celá séria vybratých sedemnástich repríz bude pokračovať každý piatok až do konca roku 2021.
Pred každou reprízou (i po jej skončení) vystúpi Milan Markovič so svojským komentárom o danom období, čím do istej miery preklenie okamihy možnej nezrozumiteľnosti pri reakciách prítomného obecenstva na v tom čase aktuálne udalosti, okolnosti a osoby.
Komu nebude vyhovovať neskorší večerný vysielací termín, môže využiť opakovanie tej istej časti na druhý deň (v sobotu) v popoludňajších hodinách.


Muzikálový festival Jozefa Bednárika
V dňoch 20. a 21. augusta 2021 sa na Terase muzikálovej slávy Jozefa Bednárika uskutočnil v kúpeľoch Brusno už 14. ročník opäť výborne zorganizovanej prehliadky, na ktorej nechýbal ani MM KABARET.
Náš program bol vyvrcholením festivalu, ktorý sa ako vždy vyznačoval veľkým záujmom verejnosti a účasťou prominentných umelcov. Nechýbali medzi nimi režisér Filip Renč, choreograf Jaroslav Moravčík, hudobník Felix Slováček, Zdeněk Barták, herci Divadla Andreja Bagara v Nitre a ďalší.
Sám Jozef Bednárik bol na Muzikálovom festivale práve pred desiatimi rokmi. „Po tom, ako pripevnil svoju tabuľu, sme sa o festivale dlho rozprávali. Ráno prišiel a predstavil mi svoje nápady. Od tohto momentu až doteraz, je jeho súčasťou. Aj dnes pri oceneniach vychádzame zo zoznamu, ktorý vytvoril,“ spomínal organizátor festivalu Ján Kubiš.


U Braňa Závodského
Stalo sa na vlnách Rádia Expres: Na pozvanie Braňa Závodského sa v štúdiu Rádia Expres stretli Milan Markovič a šéf spravodajstva a dopravného servisu Rádia Expres Peter Palovič. V trojici s Braňom Závodským z toho napokon vyšiel zvukový záznam , alebo ako na Východe vravia Letný podcast Rádia Expres.
Reč bola o všeličom: o teple aj o zime, o covide aj o zdraví, o očkovaných aj o tých o čosi rozumnejších. Vypočuť si možno aha tu: https://soundcloud.com/radioexpres/letny-podcast-milan-markovic-peter-palovic-1


Pod pyramídou - po rokoch znova
V sobotu 17.7.2021 mala na rozhlasových vlnách svoje miesto reminiscencia Rasťa Piška na program POD PYRAMÍDOU vysielaný na rozmedzí 80. a 90. rokov minulého storočia. Pod názvom HUMORPARTY uviedol polhodinku s výňatkami relácií za účasti hostí, medzi ktorými dominovali najmä Kamila Magálová a Petr Novotný.
Keďže existuje (a funguje!) aj nejaký archív, relácia sa dá vypočuť tu: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/11405/1606016


Zaplnili sme námestie
Vo štvrtok 15. júla 2021 po výdatnom rannom daždi si Popradčania opäť uvedomili, že v tatranskej metropole už tretí týždeň prebieha Popradské kultúrne leto a že pod vyjasnenou oblohou a za príjemných teplotných pomerov majú možnosť obsadiť ohradené asi štyristomiestne hľadisko na námestí.
Na programe bol totiž už dostatočne známy a očakávaný MM KABARET, tentoraz s titulom NA PLNÚ HUdBU.
Napriek ružomberskej dopravnej apokalypse sa nám podarilo prísť načas, v perfektnej spolupráci s miestnymi technikmi postaviť našu príznačnú pestrofarebnú scénu a presvedčiť sa o tom najlepšom ozvučení a odobrali sme sa do priestorov určených na okostýmovanie (v Poprade to poznajú pod názvom U Floriána).
Zmiešané pocity nás prenasledovali, poznajúc všeobecnú vystrašenosť našich ľudí počas tzv. pandémie, ale to len do príchodu na scénu. Divákom totiž nestačilo vyhradené hľadisko. Námestie bolo plné postávajúcich zvedavcov aj všade naokolo, na chodníkoch i pri budovách v pozadí naproti postavenej scény.
Po skončení poldruhahodinového programu a po nekonečnom podpisovaní a najmä fotografovaní sme vzhľadom na povinnosti ďalší deň boli pripravení vyraziť na spiatočnú cestu, ale nedalo sa. U Floriána sa ešte dlho "sumarizovalo", hodnotilo a obojstranne ďakovalo. Ale stálo to za to. Veď aj hlboká noc vie poskytnúť nejaké benefity. Napríklad prázdnymi cestami na rýchly presun do Bratislavy.


Chystá sa v STV
Dobrá správa prichádza zo Slovenskej televízie, kde sa redakcia "trojky" rozhodla reprízovať Večery Milana Markoviča spred bezmála 30 rokov. Keďže doteraz reprízovanosti tohto žánru bránila predovšetkým kabaretná charakteristika založená na prísnej aktuálnosti priamych prenosov, pred každou reprízou (i po nej) vystúpi autor relácie s krátkou glosou, v ktorej divákovi priblíži okolnosti daného obdobia (1993-2003), či viaceré mená, ktoré dávnejšie upadli do zabudnutia.
Séria repríz štartuje 3. septembra 2021, intervaly budú týždňové a vysielať sa bude každý piatok večer až do konca roku. Komu nebude vyhovovať neskorší večerný vysielací termín, môže využiť opakovanie tej istej časti na druhý deň (v sobotu) v popoludňajších hodinách.


MM KABARET
Vyzerá to tak, že sa azda dožijeme aj opätovných pravidelných vystúpení MM KABARETU. Za sľubný rozbeh by sme mohli považovať predbežne tri plánované predstavenia: 5. júna v Žiline, 15. júla v Poprade a 21. augusta v kúpeľoch Brusno na pravidelnom festivale Jozefa Bednárika.

NEVIEME!
Presne TU je zakódovaná veľmi málo obvyklá CHVÍĽKA POÉZIE s ešte menej obvyklým "recitátorom" Milanom MARKOVIČOM.
Hneď z úvodu je zrejmý inšpirátor, ktorému svojím špecifickým spôsobom porozumel režisér Juraj JOHANIDES. Originálnym spôsobom sa zmocnil matematickej analýzy doc. Richarda KOLLÁRA, prednesenej 17. februára 2021 v prezidentskom paláci. Práca s týmto textom preneseným do formálne aj obsahovo novej hodnoty, prináša novátorský, viac či menej ironický, ale predovšetkým pravdivý pohľad do našej súčasnosti, v ktorej sa bezradnosť miesi s neschopnosťou a nekritickosť s nekompetentnosťou. A tak sme boli tými, kto do jazyka literárneho preniesli pravdu o viac ako ročnej infodémii zvanej koronakríza. Koncom marca vysielala STV2.
Youtube vraj nesúhlasí s automatickým prístupom, takže prosím, tu je ten link kompletný: https://www.youtube.com/watch?v=6I5hHvTsCpM


Návrat zo zotavovne
Po mesiaci absencie na rodnej hrude sa Milan Markovič vrátil z juhovýchodného Španielska. Priznal, že sa už potreboval slobodnejšie nadýchnuť a odvyknúť si od paranoje šíriacej na Slovensku vládnymi psychopatmi. V provincii Alicante (región Valencia) strávil päť týždňov a hoci nepatrí medzi milovníkov horúčav, nič nenamietal proti teplotám 20-25°C v období vianočných sviatkov.
Spomínaný región nepatril medzi epidemicky postihnuté, takže bolo príjemné stretávať nezamaskovaných ľudí, sledovať rušný život na miestnych trhoviskách a posedieť si v reštauráciách a kaviarňach.
Vďaka pestrému programu organizovanému dcérou Miou, presídlenou do tejto lokality z kanadského Vancouvru, sa na nudu nedalo sťažovať. Aspoň náznakovo o tom svedčia aj obrázky z rodinného archívu.
Foto (vľavo hore): Pohľad z rozľahlého hradu Santa Barbara v Alicante.
Vpravo hore: Pustá pláž v letovisku Santa Pola.
Vľavo dolu: Pomarančová aleja na rušnej malomestskej ulici v Almoradi.
Celkom vpravo: Narodeninový minikoncert s Rickom Valiantom, známym z kabaretu Večer amerického swingu 17.9.2019.

Návrat do vlasti bol obohatený nevyhnutnosťou navštíviť Madrid, pretože už len odtiaľ sa bolo možné vzdušne presunúť späť do strednej Európy. Našťastie to už bolo po snehovej kalamite, ktorá postihla Madrid prvý raz od roku 1971. Obrázok so španielskou vlajkou pochádza z dvestotisícového mesta Elche, o ktorom sa povráva, že je v ňom (najmä vďaka mestskému parku) viac paliem ako obyvateľov.


QOU VADIS, ZRKADLOVÝ HÁJ?
Ani sme veru netušili, akú prognózu sme stanovili MM KABARETU 15. decembra 2020, keď sme sa rozhodli ho uviesť s názvom Adela Vinczeová - celkom inak. Už aj preto, že raz pre zdravotné patálie a druhý raz pre nástup covidovej psychózy sme na december prerábali scenár s hosťujúcou moderátorkou a herečkou už po tretí raz.
Už-už sme uverili, že do tretice sa už nijaké nepríjemné prekvapenie nechystá, lenže zase to bolo "celkom inak". Keďže v pôvodnom februárovom termíne bola Spoločenská sála DK Zrkadlový háj okamžite vypredaná a nebyť nástupu vírusu by sme sa rovnako tešili aj v marci, nové vedenie Domu kultúry propagáciu odfláklo tak, že už päť dní pred termínom sa rozhodlo predstavenie zrušiť, lebo "z dôvodov pandémie sa zatiaľ predalo málo vstupeniek". A naši verní diváci vracajú vstupenky už po tretíkrát.
Večná škoda perfektne pripraveného mnohožánrového vianočného prestavenia! Večná škoda nášho osemročného snaženia, keď už s pôvodným minuloročným vedením DK sme sa presvedčili, že MM KABARET sa v Bratislave chytil a že sme si už vychovali svojho diváka. Adela, ktorej sa práve skončila karanténa sa vyliečená a otestovaná tešila na spoločný večer, avšak "funkcionári sa rozhodli CELKOM INAK!
Všetkým našim milým priaznivcom týmto chceme oznámiť, že v Zrkadlovom háji sa už po Novom roku nestretneme. Nebude jednoduché opäť pokračovať v putovaní a hľadaní nového pôsobiska, ale nevzdávame to a vari aj s pomocou našich verných nájdeme zas priestor, kde sa spolu budeme cítiť ako jedna rodina.
Sú tu sviatky, ktoré si nedáme nikým a ničím znepríjemniť. Želáme to všetkým Vám a tešíme sa na ďalšie stretávanie!


Dexempo: Petra Černocká
Stalo sa vo štvrtok 17. septembra 2020 o 19. hodine: Navzdory úspešne kulminujúcej infodémie Spoločenskú sálu DK Zrkadlový háj opäť vzali útokom naši verní v počte, ktorý je vraj v súčasnosti nevhodné uvádzať.
Počet navýsosť spokojných prípadov: VŠETCI.
Počet nakazených skvelou náladou: ÚPLNE VŠETCI.
Počet od smiechu zomretých: TAKMER VŠETCI.
Počet zo strašenia vyliečených: VŠETCI plus PERSONÁL.

Stalo sa nečakané: Podozrivo nestarnúca PETRA ČERNOCKÁ a Jiří „Pracka“ PRACNÝ (dvanásťstrunná gitara) elegantne doplnili štandardnú zostavu Milan Markovič + Páni bratia a podľa svedectva prítomných prekonali predvianočné orgie Ivana Mládka. Saxana nesklamala ani čarami ani spevom, prezradila, ako môže hocikto lietať na metle, čo ju vo filme naučil Vladimír Menšík, pridali sme sa so správou, čo môže Kočner čakať na Poslednom súde, čím nám môže nanajvýš pomôcť rúško a... no nie, mali ste tam byť! Pokračovanie 16. novembra 2020.
Foto: Alexander Trizuljak


Návrat MM KABARETU nad očakávanie!
Málokedy sa zíde toľko príjemných prekvapení na jednom mieste! A sotva možno povedať, ktoré z nich bolo to najdôležitejšie.
V pondelok 22. júna 2020 bol určený za vôbec prvé pódiové predstavenie v Bratislave. Testovaný mal byť práve MM KABARET. Dohoda sa uzavrela v čase, keď ešte nikto nevedel, či to bude možné, lebo opatrenia v rámci tzv. pandémie to v danej chvíli ešte neumožňovali. Tŕpli sme, ale vyšlo to. Až dva dni pred onou premiérou padli posledné prekážky.
Risk bol veľký: Fenomenálny virtuóz Dalibor KARVAY mal voľno len v tej jeden deň. Sólista, koncertujúci po celom svete, prvý koncertný majster viedenských symfonikov a pedagóg, doktor hudobných vied, najmladší profesor na Kunst und Musik Privatuniversität der Stadt Wien by za nepriaznivých objektívnych okolností už inokedy účinkovať nemohol a prešli by možno dlhé mesiace, kým by sme sa s ním opäť mohli dohodnúť na priaznivom termíne.
O 19. hodine sa sa rozozvučali struny jeho majstrovského nástroja v rytme Paganiniho Capriccia N.13 a vypredané hľadisko Spoločenskej sály DK v Zrkadlovom háji už neprestalo aplaudovať viac ako dve hodiny. Vypredané, to znamenalo 85 divákov. Pri úzkostných predpísaných rozostupoch a polovičnom možnom obsadení stolov viac nebolo možné.
O to príjemnejšie bolo prekvapenie, že naši diváci nám ostali verní aj v tej ustráchanej dobe, ba nezapochybovali ani o tom, že tento "vážny umelec" presvedčí nielen svojím husľovým umením, ale aj kultúrou slova, vtipom a sympatickým, skromným vystupovaním. Jeho životný príbeh zaujal i dojímal.
Čosi sa dá vidieť na fotografiách tu či na www.mmkabaret.sk, ale niet pomoci, celkový zážitok je asi nereprodukovateľný. Za sedem rokov MM KABARETU odznel úplne najdlhší potlesk po Meditation "Tais" J. Masseneta, no a po záverečnou "dueli" dvojice Karvay-Puškár to už boli skutočné ovácie.
Pokračovanie 16. septembra 2020, ale to už bude celkom iný koncert. A znova nebudú chýbať prekvapenia.
Odozvy na ten večer sú o to lepšie, o čo výstavnejšie sú obrázky renomovaného fotografa Alexandra Trizuljaka. Srdečná vďaka!

A ideme ďalej!!
Dnes, 20. mája 2020 padlo rozhodnutie, že stála scéna MM KABARETU - DK Zrkadlový háj v Bratislave - využije uvoľnenie protivírusových opatrení a v pondelok 22. júna 2020 uvedie ďalšiu našu premiéru s významným hosťom Daliborom KARVAYOM, svetovým husľovým virtuózom. Začiatok predstavenia bude ako obvykle o 19.h.

Peter Breiner forever!
Už svoj šiesty piatkový streamkoncert odohral Peter BREINER dnes (1.5.) z ateliéru na Manhattane. A stane sa tak pravdepodobne opäť v piatok, nájdete ho na adrese https://www.facebook.com/Peter.Breiner/videos/649275359261748/
A tak pravdepodobne mnohí z vás sa môžu znova zadívať a započúvať do nášho výnimočného hudobníka, ba aj zaradiť sa medzi jeho patrónov po registrácii na adrese https//patreon.com/pbreiner.
.


Chvalabohu, nie je to chrípka!
Profesor Vladimír Krčméry o COVID-19: „To je taká epidémia, akých sme tu my mali posledných 40 rokov aspoň 10.“ Je asi 2x menej nebezpečná ako chrípka.“ Summa summárum, COVID-19 je menej nákazlivý, má ľahší priebeh a je menej nebezpečný. Koronu pacient vyleží za 2-3 dni. Pri chrípke týždeň trvá len akútna fáza, no ešte dva-tri týždne sa z nej človek dostáva, cíti sa unavený alebo pokašliava.
Na sezónnu chrípku zomierajú všetky skupiny ľudí – deti, mladí, starí, zdraví aj chorí. Celkovo na ňu zomrie 0,1% z nakazených, ročne až 600.000 ľudí. Na tú chrípku, ktorej storočia nikto nevenuje pozornosť. Nehovoriac o tom, že na ňu existujú vakcíny, ktoré spoločnosť úspešne ignoruje.
Zdroj: Konzervatívny denník Postoj.sk


MM KABARET
Naša kabaretná spoločnosť žije, hoci pódiová činnosť je pre známe okolnosti "hibernovaná". Všetky avizované premiérové tituly sú pripravené, resp. pripravované a schopné uvedenia na scénu okamžite po zrušení zákazu zhromažďovania. Zatiaľ však nie je možné ohlásiť možnosti presunov na iné termíny, keďže nikto nevie ani odhadnúť ukončenie núdzového stavu.
Spojenie s našimi priaznivcami nám však výdatne vynahradzuje naša webstránka www.mmkabaret.sk, ktorá sporadicky, avšak dostatočne často prináša texty, fotografie, videá, ale aj príspevky od našich divákov. Tam sa možno dozvedieť aj všetky aktuality, ukážky z pripravovaných programov a oznamy zo života protagonistov súboru. Hľadajte pod titulom MM KARANtÉNA!


Pred voľbami v Žiline
4. ročník Protikorupčného festivalu je možné navštíviť v žilinskom Mestskom divadle, kde očakávanú talkšou s tradičným názvom Večer Milana Markoviča za účasti prominentných hostí bude 27. februára 2020 o 19. hodine moderovať Milan MARKOVIČ. Srdečne pozývame! Podrobnosti tu

MM SHOW po 16 rokoch
Takmer na deň presne po 15 rokoch začala RTVS reprízovať nočný program Milana Markoviča MM SHOW, ktorá v réžii Vlada Fischera a za spoluúčinkovania Petra Pišťanka bežala r. 2004. Stalo sa na novootvorenom kanáli STV3, kde si spomínané reprízy možno pozrieť podľa tohto harmonogramu:
8.1.2020 o 17. h.
9.1.2020 o 22.30 h.
10.1.2020 o 16.35 h.
14.1.2020 o 22.55 h.
15.1.2020 o 17.00 h.
16.1.2020 o 22.50 h.
17.1.2020 o 16.50 h.
21.1.2020 o 23.00 h.
22.1.2020 o 16.55 h.
23.1.2020 o 23.00 h.
24.1.2020 o 16.55 h.
28.1.2020 o 23.00 h.
29.1.2020 o 16.55 h.
30.1.2020 o 22.45 h.
31.1.2020 o 16.50 h.
4.2.2020 o 23.00 h.
5.2.2020 o 16.45.h.
6.2.2020 o 22,55 h.
7.2.2020 o 16.50 h.
11.2.2020 o 22.25 h.
12.2.2020 o 16.30 h.
13.2.2020 o 22.50 h.
14.2.2020 o 16.50 h.
18.2.2020 o 23.00 h.
19.2.2020 o 16.55 h.
20.2.2020 o 22.50 h.
21.2.2020 o 16.50 h.
25.2.2020 o 23.00 h.
26.2.2020 o 16.55 h.
27.2.2020 o 22.55 h.
28.2.2020 o 16.55 h.
03.3.2020 o 23.00 h.
04.3.2020 o 16.50 h.
05.3.2020 o 23.00 h.
06.3.2020 o 16.55 h.
10.3.2020 o 23.00 h.
11.3.2020 o 16.55.h.
12.3.2020 o 23.05 h.
13.3.2020 o 16.55 h.
17.3.2020 o 22.55 h.
18.3.2020 o 17.00 h.
19.3.2020 o 23.00 h.
20.3.2020 o 16.55 h.
Prvá repríza bola odvysielaná 7.1.2020 o 22.55 h. Zatiaľ to nevyzerá tak, že by sa jednotlivé MM SHOW dali pozrieť aj vďaka archívu STV3, ktorý zatiaľ nebol sprístupnený. Nie je však vylúčené, že časom ho otvoria. Budeme to sledovať.


Začalo sa to Jožinom
Samozrejme, nie Jožin z bažin, ale Ivan Mládek z Prahy bol dôvodom, že Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj v Bratislave bola 17. decembra 2019 do posledného miesta vypredaná.
Áno, ten príval dobrej zábavy sa začal Jožinom z bažin a pokračoval ďalšími hitmi, ale nebol to koncert. Bol to kabaretný večer podľa všetkých našich zabehnutých pravidiel multižánrového vystúpenia, t.j. dynamický dialóg trojice Milan Markovič, Peter Niňaj a Róbert Puškár s naším prominentným návštevníkom zo Západu, jeho recesistické básničky, rozprávky a anekdoty a spomienky na bohatý život potulného komedianta, to všetko prerušované aj inými hudobnými vstupmi Pánov bratov, ktorí boli tentoraz posilnení basgitarou Libuše Roubychovej a gitarou Jindru Haška. Výnimočnosť banjobandu spočívala v obohatení o ďalšie štyri struny tenorového bendža MM.
Vzhľadom na termín koncoročného MM KABARETU sa k slovu dostali nielen koledy a poviedka Jana Wericha o netradičnom Štedrom večere, ale aj nespochybniteľné zaradenie zborovej Tichej noci na záver, pričom nakoniec predsa len všetko uzavrel divákmi vynútený prídavok Prachovské skály, ktorý už po niekoľký raz vrátil Ivana Mládka do úlohy dominantného kabaretného predátora.
Po januárových prázdninách pokračuje kabaretný kolobeh na tom istom mieste ďalšou premiérou v utorok 25. februára 2020.


S Lasicom vo Viole
Legendárne Divadlo Viola, kedysi "poetická vinárna" v Prahe na Národní třídě 7 zažíva tohto roku už svoju 42. sezónu. V sobotu 30. novembra 2019 o 20. hodine privítalo svojich divákov, zvedavých, čo ich čaká v predstavení s názvom Humor ako životný štýl na scéne s protagonistami Milanom Lasicom a Milanom Markovičom.
Ostrieľaný moderátor a riaditeľ divadla v jednej osobe Robert Tamchyna sprostredkoval 100 minút bezprostredného a spontánneho dialógu dopĺňaného klavírnymi vstupmi Emila Viklického. Okrem repertoáru divadla Semafor zaznela v podaní MM aj nedávna premiérová pesnička z MM KABARETU Dajžebože november ako "posledná možnosť" pripomenúť 30. výročie novembrových dní - keďže už na druhý deň sa ujal vlády december.
Vypredané komorné hľadisko sa dočkalo prísľubu, že podobná talkšou so slovenskými hosťami určite nebola posledná. Predstavenie zaznamenával aj Český rozhlas 2.


Emil Horváth - baví, hrá i režíruje
Deviata tohtoročná premiéra MM KABARETU je pre všetkých priaznivcov kultivovaného humoru a dobrej muziky pripravená na pondelok 18. novembra 2019 o 19. hodinu. Dejisko ako obvykle - Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovej ul. 3 v Bratislave-Petržalke.
Divadelná rodina, divadelné dosky, herec, režisér a pedagóg zažil už možno všetko – okrem kabaretu.
Ako vždy – ochotne a rád nastupuje prezentovať všetky svoje skúsenosti na pódium MM KABARETU náš priateľ a mnohoročný javiskový matador EMIL HORVÁTH.
Nielen hosť, nielen spolupracovník, ale aj náš učiteľ a divák zároveň. Jeden z tých, čo nikdy nesklamú.
Ráčte vstúpiť!


Skúška sirén
Bizarný a zároveň zvedavosť vzbudzujúci názov rozhlasového nedeľného zábavníka je neodmysliteľne spojený s menami Tomáš Hudák, Samo Trnka a Kamil Mikulčík.
Trio humoristov si tentoraz pozvalo k mikrofónom a pred prítomné obecenstvo Milana MARKOVIČA, aby ho nielen v rozhovore, ale aj v "serióznom" dramatickom tvare skeču Spartakus a nenásilie preverili, do akej miery si ešte pamätá svoje rozhlasové účinkovanie v tom istom štúdiu, len v relácii POD PYRAMÍDOU, ktorá vrcholila práve v onom hektickom novembrovom období pred tridsiatimi rokmi.
Chystá sa (nahrávka) v stredu 13. novembra 2019 o 19. hodine.
Vypočuť možno (vysielanie) na Rádiu Slovensko v nedeľu 17. novembra 2019 v čase 11.05-11.58 h.


Obecenstvo nedýchalo
Skutočne sa stalo po prvý raz, že v pondelok 28. 10. 2019 preplnená Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj doslova zadržiavala dych, keď špeciálny hosť MM KABARETU Michael KOCÁB rozprával všetky málo známe alebo doteraz vôbec verejnosti neprístupné skutočnosti o tom, ako prebiehal odsun tzv. Strednej skupiny sovietskych vojsk na našom území, "dočasne umiestených" po invázii r. 1968.
Treba však zároveň kvitovať, akými nezabudnuteľnými zážitkami striedal spomínané napäté chvíle. pri sprítomňovaní svojho pôsobenia po boku Václava Havla ako jeho poradca.

Rekordných 160 minút trvalo októbrové predstavenie MM KABARETU adekvátne korenené muzikou v podaní Pánov bratov, a to aj pri sprevádzaní Kocábovho prednesu Hapkovej a Horáčkovej známej skladby S cizí ženou v cizím pokoji, ktorou predstavenie vyvrcholilo. Záverečné ovácie postojačky neboli neopodstatnené.

Na obrázku "silná štvorka" októbrového predstavenia MM KABARETU: Róbert Puškár, Milan Markovič, Michael Kocáb a Peter Niňaj po skončení predstavenia pred 22. hodinou.

Najbližšia premiéra MM KABARETU je nachystaná na pondelok 18. novembra 2019. Je pripravená návšteva dnes už legendárneho herca, režiséra a pedagóga Emila NORVÁTHA, ktorého zabávačské schopnosti zďaleka nie sú širokej verejnosti známe.S cizí ženou a s nami
Hviezda, ktorá dávnejšie "spadla z oblakov", aby tu medzi nami nielen žiarila, ale najmä nás presviedčala o svojej užitočnosti.
V pondelok 28. októbra 2019 o 19.hodine v Spoločenskej sále DK Zrkadlový háj na Rovniankovej ul.3 MM KABARET privíta Michaela KOCÁBA.
Výnimočný človek - vyštudovaný hudobník, nezaraditeľný rocker, užitočný politik, znamenitý rozprávač, výrazný spevák. Ten, čo nás zbavil okupačných vojsk a bol v správnom čase na správnom mieste.
Najbližší spolupracovník Václava Havla so spomienkami priam neuveriteľnými.
Tvoril našu novodobú históriu a bol pri nej bližšie ako hociktorý historik.
Vážny, odvážny, veselý aj rozveseľujúci.
Možno je to do istej miery prekvapujúce, ale práve tento náš najbližší návštevník pôsobí ako zatiaľ najsilnejší magnet - vstupenky sa míňajú ako nikdy doteraz na tejto scéne. Takže či už na internete cez ticketportal, alebo návštevou priamo v pokladni Domu kultúry by ste mali pamätať na to, aby práve váš záujem nebol oneskorený!


Na Západe a predsa u nás
Takmer dva mesiace trvala príprava dosiaľ najnáročnejšieho kabaretného titulu VEČER AMERICKÉHO SWINGU, ale stálo to za to! Naši zámorskí sólisti Rick Valiant a Mia Zimmerman z kanadského Vancouvru si viacerými americkými sólovými hitmi (ale i jedným duetom) získali obecenstvo v nadštandardnom počte a 90 minút zneli prevažne známe tituly z obdobia Franka Sinatru.
Nechýbala však ani nevyhnutná americká countryovka a prídavkom sa zaskvela naša obdivovaná prvá dáma Linda BALLOVÁ. Tematicky nanajvýš vhodne zapadla do večera prednesom hlavnej hudobnej témy z filmu Vtedy na Západe.
Rodeného Kanaďana Ricka nebolo ani treba sústavne tlmočiť, lebo s pôvabom sebe vlastným predviedol aj skromnú slovnú zásobu zo slovenčiny, získanú partnerstvom so Slovenkou Miou.
Diváci so záujmom kvitovali oznam avizujúci účasť českej hviezdy Michaela Kocába v ďalšej premiére MM KABARETU 28.októbra 2019 - S CIZÍ ŽENOU A S NAMI.
Fotografie: vľavo záber z duetu ALL THE WAY, vpravo náležite okostýmovaná country & western HEARTACHES BY THE NUMBER.


Vtedy (i teraz) na Západe
Chystá sa opäť v Zrkadlovom háji. Spoločenská sála uvíta MM KABARET v prvom poprázdninovom predstavení VEČER AMERICKÉHO SWINGU.
Na úvod novej sezóny uvítame dvoch zámorských návštevníkov a oživíme zlatú éru rokov šesťdesiatych. Po úspešnom minuloročnom turné po Brazílii a festivalovej účasti v Severnej Amerike nasledujú štúdiové nahrávky v kanadskom Vancouvri.
Repertoár z kompilovaného programu Songs of Sinatra, ale aj pozoruhodné duety, a tiež exkurz do sféry country&western v podaní dvojice Rick Valiant a Mia Zimmerman a za výlučného hudobno-slovného sprievodu trojice Milan Markovič a Páni bratia (Peter Niňaj + Róbert Puškár).
Netradične pripomíname špeciálny prídavok, ktorý zavŕši dvojhodinový zážitok s MM KABARETOM.


Príde naša prvá dáma
Leto sa už naplno ozýva dosť dlho, ale Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2019 oficiálne každoročne patrí predovšetkým obom prázdninovým letným mesiacom.
Už tradične dostal MM KABARET pozvánku do bohatého letného programu aj tohto roku. <>b>V stredu 24. júla 2019 o 20.30 h. na nádvorí Zichyho paláca v Bratislave (Ventúrska ul. 9) sa predstavíme obecenstvu s NAŠOU PRVOU DÁMOU Lindou BALLOVOU v deväťdesiatminútovej kabaretnej feérii najmä plnej hudby a spevu a tak ako predurčuje naša protagonistka, bude to opera v kabarete a kabaret v opere, čo veru nie je každodenná záležitosť.
Naša veľmi univerzálne hudobne nadaná operná diva predstaví svoju nevšednú schopnosť zaujať tak hlasovým fondom ako aj zmyslom pre humor.
Sedenie je voľné, a preto je lepšie zavčasu sa obrátiť na predpredaj vstupeniek.


Chystá sa Pod Hrbčokom
Bude to v Banskej Bystrici, kde na ul. kpt. Jaroša 3 sa každoročne v júli organizuje udalosť zvaná ZUMENIEVANIE. Organizátorka: výtvarníčka Ľubica LINTNEROVÁ, program: happening za účasti umelcov rozličných kategórií: literáti, výtvarníci, hudobníci, speváci, aforisti, básnici, keramikári... skrátka všetci, čo sa radi prezentujú svojím umením.
V sobotu 13. júla 2019 sa už od poludnia otvoria brány záhrady, kde bude Milan MARKOVIČ znova moderovať viachodinový program a čo je obzvlášť príťažlivé pre prítomných (a to aj z radov nepozvanej, ale prítomnej verejnosti), po prvý raz budú prítomní aj excelentní muzikanti Páni bratia - Peter Niňaj a Róbert Puškár, známi z predstavení už dostatočne presláveného MM KABARETU.
Celý deň sa bude hrať a spievať, recitovať a predvádzať, fotografovať a filmovať, zajedať a popíjať, až sa zvečerí, čo však nebude znamenať koniec Zumenievania. Treba vidieť, treba prísť.
Fotografia len pomerne všeobecne poskytuje pohľad do záhrady, kde sa podujatie odohráva.


Vykúzlime prezidentku?
Len dva dni po 15. júni organizuje MM KABARET svoju a rovnako právoplatnú inauguráciu! V pondelok 17.6.2016 o 19. hodine ideme otvoriť dokorán naše posolstvo založené na dvoch hodinách ilúzií.
Dr. Alexander GERIČ, čarodej, mág a iluzionista v našich službách sa bude vytrvalo usilovať presvedčiť prítomnú spoločnosť, že sú veci, ktoré vlastne nie sú, že všeličo zmizne a všeličo sa zjaví, hoci si to nikto netrúfol predpokladať.
Pozvaný čarodej sa zároveň pokúsi o nemožné, lebo jeho „pracovné podmienky“ budú krajne nevyhovujúce. Dokonca až tak, že predstavenie pred kolapsom v samom závere zachráni Váš dobrý známy z kabaretného pódia, o ktorom ste to sotva predpokladali.
Pozývajúci: Milan Markovič, a Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár).


A sme zas v prítomnosti
Obrázok nepovie všetko,ale vie ukázať všetkých, čo v pondelok 27. mája 2019 dosiahli kooooooooopu pochvál za najakčnejší MM KABARET za celý čas jeho šesťročnej existencie.
Po skončení predstavenia vidno zhromaždených aktérov: v bielej košeli Ing. Peter KOZA, slobodný šermiarsky majster a v Tovarišstve starých bojovýych umení a remesiel je zakladateľom historického šermu na Slovensku, zároveň však aj obdivuhodným znalcom dejinných udalostí. Pred ním (medzi Pánmi bratmi) naša pondelková prvá dáma a zároveň najväčšie prekvapenie večera - Judita DVOŘÁKOVÁ aj so svojimi novými kabaretnými insígniami. Osvedčila sa v záverečnom šermiarskom súboji s Petrom Kozom ako "náhodne vybratý divák z publika" a oslnila. Veď je v Prahe učiteľkou šermu, takže bolo to čosi na pozeranie, zvlášť keď to Páni bratia podfarbili Chačaturjanovým Šabľovým tancom. Jej veľkú podpísanú fotografiu získal divák, ktorý vzhľadom na šikovnosť a odvahu Judity správne odhadol, že naša spoluúčinkujúca z Prahy je aj kaskadérkou, testovacou motocyklovou jazdkyňou na rýchlostných okruhoch a zároveň publicistkou v magazíne Motor BIKE.
Páni bratia nesklamali výberom svojho pondelkového repertoáru, v čom verne sledovali Petra Kozu a jeho "stroj času". Odznela aj skladba na historickom nástroju NINERA.


Návšteva z minulosti
Žiada sa povedať: nepôjde o špiritistickú seansu. Dokonca aj retro-štýl je niečo ceeeeeeeelkom iné. Stretneme sa totiž s človekom, ktorý pendluje storočiami a nie je ľahké odhadnúť, či sa práve nachádza v staroveku, či už po páde Rímskej ríše, alebo práve obdivuje súčasníkov Jany z Arku.
Prináša nám pohľady na dejiny podľa toho, ako sa prejavovali v oblečení, ako sa odrážali v hudbe, v jedle alebo trebárs v bojoch.
Peter KOZA - vyštudovaný inžinier, ale tiež slobodný šermiarsky majster, zakladateľ historického šermu na Slovensku. Založil Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel a svojich členov zaúča v iaidó, v boji na koni a tiež v pešej i jazdnej lukostreľbe. Scenárista, pedagóg, choreograf, kaskadér, cestovateľ v čase.
Všeličo nám pripomenie, všeličo nás naučí, vystraší i rozosmeje. A zapojí i všetkých nás. Zatiaľ najakčnejší kabaret od jeho vzniku pred šiestimi rokmi. Treba vidieť, treba zažiť!


Titulný rozhovor
Stane sa - 9. mája 2019 vyjde Mladá fronta dnes aj s víkendovou prílohou, v ktorej redaktor Daniel Pacek prináša širší rozhovor s Milanom Markovičom na aktuálne témy.

Hlaváčkove oleje
Nuž, tie oleje Olda Hlaváčka, to bola už len bodka (či skôr výkričník?) za aprílovou dvojhodinovkou MM KABARETU v bratislavskom Zrkadlovom háji. "Zmodernizovaný" hádankový "Vtipnejší vyhráva" (slovno-kreslený), arachnologická divácka súťaž, traja gazdovia a jeden mladík v Hostinci pod zrkadlom a mnoho muziky v podaní Pánov bratov, v ktorej dominovala premiérová a nanajvýš aktuálna NESKÚSENÁ - to je len veľmi stručný náčrt toho, čo zostane už navždy skryté pred očami tých, čo tentoraz neprišli.
Na obrázkoch: vľavo - traja gazdovia, vpravo - kompletná štvorka po záverečnom hvizde. Najbližšie premiérové uvedenie MM KABARETU prinesie NÁVŠTEVU Z MINULOSTI - doteraz nevídanú a už ťažko zopakovateľnú ukážku putovania storočiami. Chcete omladnúť o päťsto rokov? Zabezpečí PETER KOZA, doteraz nevídaný emigrant v čase. Mnohé akcie, medzi ktorými bude historický šerm tým najobyčajneším a súboj na pištole tým najdramatickejším, nevylučujú zábavu, ktorú ponúka len MM KABARET. Chystá sa 27. mája 2019 o 19.hodine.


Oldo ceeeeeelkom iný!
Už je to vec známa - stane sa v pondelok 15. apríla 2019. Na kabaretnú scénu vojde herec, ktorý vari celý život dominoval vo veselohrách, ale zároveň komik, ktorý sa v kabarete ocitne prvý raz.
Nevedno, či riskuje rád, ale je isté, že nejde naisto. A preto mu patria naše (vôbec nie škodoradostné) otázky:
Zvládne aj kabaretné pódium? Nebude mu chýbať Hostinec pod gaštanom? Prezradí aj to čo nechcel? Doteraz nepoznáme odpovede. Prisľúbil však, že pätnásteho apríla príde a nebude prekážať. Ktovie, či dobre urobil.
Pravidlá MM KABARETU sú neúprosné a zložité už aj preto, že ich sami nepoznáme. Ale všetko sa dá najlepšie posúdiť z hľadiska. Tešíme sa na posudky!


Lehotského kabaret s prílohou
V marci sa zvyknú poberať nielen starci, ale aj priaznivci MM KABARETU do Spoločenskej sály DK Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke. Príslušníci staršieho stredného veku na javisko a všetci ostatní vrátane "digitálnej mládeže" (namojdušu chodia aj takí) ku stolíkom do hľadiska. Pekná tradícia.
V stredu 13. marca sme však kabaretili naozaj netradične. Hitmaker JANKO LEHOTSKÝ doniesol nielen málo obvyklý hudobný program, ale aj hromadu svojich výtvarných diel, ktoré možno nazvať len ako "kôrorezby". Hneď po dvoch hodinách programu prepukla vopred avizovaná vernisáž najzvláštnejších artefaktov, okolo ktorých sa hneď zhromaždilo zvedavé diváctvo. Po polhodine sa táto špeciálna, ale tiež najkratšie trvajúca výstava skončila.
A naši návštevníci - už aj za našej prítomnosti pri ich stoloch - rozoberali koncert, ktorý pozostával len zo skladieb, ktoré na bežných koncertoch ešte nikdy nezazneli (o.i. precítená "ľudovka", hit Raya Charlesa a Veľký sen mora po japonsky).
Aprílový MM KABARET - 15.4. - má podtitul S OLDOM HLAVÁČKOM RISKUJÚCIM. Veeeeeeeeeľmi náležitý názov! Ako obvykle, o 19. hodine, ba ešte kúsok predtým pri vchode, vítajú našich prichádzajúcich Milan Markovič, Peter Niňaj a Róbert Puškár. Zas bude muzika, zas bude súťaž, zas bude veselo.
Autor fotografií: Miro Kosírer


Dvorskí v plnej sile
Februárový MM KABARET mal v pláne predstaviť umelca všestranne talentovaného - Jaroslava DVORSKÉHO. Plán sa aj naplnil a diváci nešetrili obdivom nad Jaroslavovými výtvormi výtvarnými aj vokálnymi, ale vlúdila sa aj nadhodnota: Stalo sa, čo nemá u nás často obdoby - na kabaretnom pódiu sa predstavili ŠTYRIA DVORSKÍ!
Na ľavom obrázku zľava: Peter Niňaj, Peter Dvorský, Jaro Dvorský, Paľo Dvorský, MM, Miro Dvorský, Róbert Puškár. Vpravo: MM komentuje dennú tlač, Jaro Dvorský portrétuje.
Séria premiér v Zrkadlovom háji pokračuje 13.marca 2019 o 19. hodine titulom S JANKOM LEHOTSKÝM NIELEN PO JAPONSKY.


MM KABARET novoročný
Po zaslúženej dovolenke na prelome roka sa MM KABARET opäť hlási svojim priaznivcom s novým termínom stretnutia na obvyklom mieste.
Dom kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovej ul. 3 v Bratislave-Petržalke bude našim divákom k dispozícii v pondelok 18. februára 2019 o 19.h. Predstavíme sa s programom, ktorý mal premiéru v novembri minulého roku v Košiciach a po jednoznačnom úspechu oň nemôžeme pripraviť ani publikum na našej materskej scéne.
Na kabaretnom pódiu bude dominovať JAROSLAV DVORSKÝ, ktorý sa okrem vokálneho prejavu pochváli výrazným talentom výtvarným a presvedčí aj nevšedným zmyslom pre humor, ktorý je slávnej rodine Dvorských zrejme vlastný vo všetkých generáciách.
Už teraz však môžeme pozvať všetkých nadŕžačov kabaretu na všetky naše predstavenia prvého polroku 2019. Okrem toho februárového termínu bude totiž dobré rezervovať si aj ďalšie možnosti nášho stretnutia so zábavou, akú máte radi. Čakáme Vás aj 13. marca, 15. apríla, 27. mája a 17. júna.
Očakávajú a vítajú Vás osobne Milan Markovič a Páni bratia - Peter Niňaj a Róbert Puškár.


Vernisáž v Topoľčanoch
Rovno na Mikuláša sa v Mestskej galérii v Topoľčanoch stretli dvaja spolužiaci z Pedagogickej fakulty. Po jej absolvovaní sa ich cesty rozišli, no ich priateľstvo pretrváva už desaťročia.
Štefan ORTH, významný výtvarník a Milan MARKOVIČ vo funkcii moderátora sa na vernisáži predstavili domácemu publiku a sprístupnili výstavu s názvom MALIAR IMPRESíVNEJ ZÁHORSKEJ KRAJINY.
Na obrázku vľavo MM pridáva k výstave ešte jednu vzácnosť: miniatúru Š. Ortha z roku 1960 vo dorasteneckom pamätníčku.
Vpravo: MM, kurátorka výstavy Marta Hučková-Kocianová a autor Štefan Orth.


Kabaret jubilejný...
...a ešte k tomu výročný! To je ten, ktorý bude zavŕšením nášho celoročného kabaretenia. MM KABARET už nakročil do šiesteho roku svojej existencie a v pondelok 17. decembra 2018 v Spoločenskej sále DK Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke celkom určite dokáže, že nielen nakročil, ale aj značne pokročil.
Posledný kabaret roku 2018 bude zároveň prvým v rade nového programového typu. Zavŕšili sme úspešnú sériu predstavení s názvom NIEKTO PRÍDE a v onen pondelok o 19. hodine začíname premiérou s veľavravným názvom VIANOCE S ROBERTOM BEZÁKOM.
Z názvu je zrejmé, že k repríze môže dôjsť zas až o rok, ale možno z neho vytušiť aj to, že kabaret bude pokračovať ďalšími premiérami s ďalšími pódiovými návštevníkmi, ktorých považujeme za ľudí zaujímavých, príjemných a hodnotných, teda takých, akí sú v mnohých iných nenašich zábavných programoch, žiaľ, neobvyklí.
Posledný MM KABARET r. 2018 bude iný nielen preto, že bude možné zažiť advent a Vianoce a Silvestra v jednom, nielen preto, že múdreho, charizmatického a vtipného emeritného arcibiskupa Roberta Bezáka tak skoro v našom multižánri dominovať neuvidíte, ale bude iný aj z vizuálnej stránky, no a (bez toho, aby toto malo byť hlavné lákadlo) budú aj darčeky. Treba však zároveň priznať, že bude aj čosi, čo sa nezmení ani trochu: Trio Milan MARKOVIČ, Peter NIŇAJ a Róbert PUŠKÁR (Páni bratia), ktorí vás nemienia sklamať ani tentoraz.
Vyzbrojte sa trpezlivosťou (predstavenie možno prekročí aj dve hodiny), zásobte sa pri bare, ale o iné sa nestarajte. Náladu akosapatrí dodáme!
Vstupenky: Ticketportal, alebo pokladňa pri vchode do DK Zrkadlový háj.
Pridávame ešte výročné poďakovanie našim partnerom v DK Zrkadlový háj, ktorí nás celý rok obdarovávali príkladnou profesionalitou pri organizovaní našich predstavení. Z organizačnej stránky je to zatiaľ naša najlepšia, ba bezkonkurenčná skúsenosť po našom päťročnom putovaní za divákom, bažiacom po inteligentnom humore.


KLUB 89
V Pálffyho paláci na Zámockej ul. v Bratislave sa v piatok 9. 11. 2018 uskutočnila zaujímavá panelová diskusia. Občianske združenie KLUB 89 (založené pred pol rokom) pozvalo svojich členov a hostí na debatu o storočnici založenia Československej republiky.
V priečelí sa usadili Pavol DEMEŠ, Milan KŇAŽKO, Milan UHDE. Michael KOCÁB a dvojica historikov. Okrem Milana Markoviča sa zúčastnili aj Ján Budaj, Karol Strážnický, Rudolf Sikora, bývalý minister spravodlivosti Ján Holčík, zástupcovia veľvyslanectva Francúzskej republiky na Slovensku, ako aj Francúzskeho inštitútu, generál Svetozár Naďovič, človek s veľkou zásluhou o odchod sovietskych vojsk zo Slovenska, a iní.
Témou diskusie bolo založenie spoločného štátu Čechov a Slovákov s mnohými neznámymi okolnosťami, osobnosť M.R. Štefánika, ale tiež okolnosti rozdelenia štátu a sťahovanie sovietskych vojsk po 22ročnom pobyte u nás.


Mia nás zatienila oboch
Boris Filan sa rozhodol, že namiesto mňa pozve do svojej Pálenice aj dcéru Miu, ktorej sa už pomaly na Slovensku končil pobyt. Nuž a dopadlo to tak, že "medzi tými, ktorým to páli" to tuším najviac pálilo môjmu všestranne nadanému ženskému potomkovi. Svedčili pre to všetky možné reakcie na internete - a nielen zo Slovenska, ale aj od našich západných susedov, ktorí si boli schopní si nás naladiť.
Ďalšie pozitívne reakcie sa dajú očakávať od tých, ktorí si po čase nájdu dotyčnú Pálenicu z 27.10.2018 v archíve a navyše vedia po slovensky, pretože všetkým Kanaďanom, ktorí Miu poznajú, asi nebude mať kto tlmočiť.


Obaja v Pálenici
S dcérenou sme práve v tejto chvíli boli pozývaní do Pálenice Borisa Filana. Vysiela sa v sobotu 27. októbra 2018 o 11.05 h. Ale vypočuť sa dá aj z archívu Slovenského rozhlasu. Nahrávalo sa dva týždne predtým.

Na Vyšehrade
S Michaelom Kocábom sme si užívali posledné príjemné jesenné dni vyhliadkou na Prahu. A spriadali si názory na súčasnú spoločensko-politickú situáciu.

Po roku opäť v Košiciach
Ale tentoraz s premiérou! MM KABARET pripravil pre divákov v košickom GES-klube premiérové vystúpenie s jedným zo série titulov NIEKTO PRÍDE.
V stredu 14. novembra 2018 o 19. hodine sa na javisko MM KABARETU chystá zaujímavá návšteva: prítomných prekvapí Jaroslav Dvorský, ktorý na dve hodiny zabudne na operu!


Novembrový MM KABARET
Spoločenská sála Domu kultúry Zrkadlový háj - pondelok 19. novembra 2018 o 19. hodine. MM KABARET zasa v trochu inej podobe. Stále v zostave Milan Markovič a Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár). Ale na návšteve - NIEKTO PRÍDE!
LINDA BALLOVÁ - u nás, ale najmä v zahraničí vyhľadávaná a uznávaná hviezda operných scén. Samý protiklad: Miniatúrna postava s obrovským hlasom, predstaviteľka vážneho kumštu s nevšedným zmyslom pre humor, schopná ostať neverná opere, keď spieva folk či pop. A bez mihnutia oka predstaviť VĚRNÉ MILOVÁNÍ ako kabaret.


Zasa nejaká komnata
Režisér Vít Olmer s herečkou a moderátorkou Simonou Chytrovou si pribalili kameramana V. Holomka a v Bratislave strávili dva dni nakrúcaním 13.komnaty Milana Markoviča, ktorú Česká televize odvysiela 12. októbra 2018.
Na pomoc si vzali potom v Prahe ďalších kamarátov a kolegov MM, aby sem-tam pochválili, občas poohovárali a ako-tak predstavili hlavnú podstavu onej populárnej relácie. Podrobnejšie tu.


NIEKTO PRÍDE - a nie len tak hocikto!
S názvon NIEKTO PRÍDE bude MM KABARETvítať svojich hostí aj v pondelok 15. októbra 2018 o 19. hodine. Na pódium v Spoločenskej sále totiž vyjde zasa jedna žijúca legenda. A ako to už býva v našom kabarete zvykom, predstavíme ho trochu inak, než ho poznáme všetci. Nijaké korčule, nijaká hokejka a dres s kapitánskym "céčkom", ale... Aspoň malá zvedavosť? Nože si ju príďte skonfrontovať s tým, čo uvidíte a začujete.
Inteligentný a stále mladý "hokejový dôchodca" MIROSLAV ŠATAN vynikne okrem iného v disciplíne, do ktorej ho vženie ďalšia vzácna návšteva. A to nie je všetko! Opäť vás všetkých osobne uvítajú a po predstavení aj s vami posedia Milan Markovič a Páni bratia!


Na linke Vancouver-Pezinok
Zo svojho zaoceánskeho sídla zavítala dcéra MM do starej vlasti - poveseliť sa s rodinou, zájsť na MM KABARET a v práve vhodnom čase ponavštevovať hody, dožinky, vinobrania v blízkosti. A tak sme sa spolu ocitli v tlačeniciach v bratislavskej Dúbravke, v Pezinku (na obr.) a v Karlovej Vsi.
Padli "za vlasť" lokše, cigánske pečienky aj štrúdle všakovaké, nápoje osviežujúce aj mierne otupujúce, no a odteraz už naozaj zdravá výživa!!


Začali sme v Zrkadlovom háji
MM KABARET začínal poprázdninovú sezónu v pondelok 17. septembra 2018 v Spoločenskej sále DK Zrkadlový háj v Bratislave-Petržalke.
Variabilný kabaretný titul NIEKTO PRÍDE mal tentoraz na návšteve operného speváka Martina Babjaka (na obr. vpravo). Stabilná pódiová zostava Milan Markovič, Peter Niňaj a Róbert Puškár sa predstavil s novou sériou hudobných čísel, ale aj časom nahromadených spoločensko-politických aktualít, uvítaných vďačným ohlasom publika.
Na obrázku vľavo Robo Puškár vyráža medzi obecenstvom na úvodné hudobné privítanie.


S Orthovcami v Skalici
Že aj piatok trinásteho môže byť šťastným dňom, sa presvedčili priaznivci výtvarného umenia v Skalickom Záhorskom múzeu práve 13.7. 2018. O 16. h. bola tu na programe vernisáž prác rodinnej ságy Orthovcov - Štefana Ortha st., Štefana Ortha ml. a Martina Ortha.
Nebolo by vhodné zamlčať, že šlo zároveň o stretnutie dvoch kamarátov, dávnych spolužiakov a generačných druhov z trnavskej Pedagogickej fakulty UK Milana Markoviča a Štefana Ortha.


Zumenievanie 2018
Siedmeho júla dvetisícosemnásť bol po roku zase ten deň, keď sa v záhrade výtvarníčky Ľubice Lintnerovej (Banská Bystrica, Rudlová) zhromaždili nielen pozvaní umelci všetkého druhu, ale popri hudobníkoch, výtvarníkoch, literátoch a tanečníkoch prišla do záhrady nazrieť aj okolitá verejnosť.
Celé popoludnie až do šeriaceho sa večera boli na programe piesne, recitácie i pohybové kreácie a výtvarníci vystavovali svoje výtvory - obrazy, keramiky, úžitkové predmety.
Moderátor Milan Markovič sa okrem uvádzania jednotlivých výstupov netradične predstavil aj svojím barmanským umením a návštevníci si pochutnávali na pohostení z kotlov prítomných kuchárov.
Už dnes je zrejmé, že o rok sa "Pod Hrbčokom" bude zumenievať 13. júla 2019.


Aaaach, to je oslava!!
Bratislava 12. júla (TASR) - RTVS si pripomenie okrúhle životné jubileum Milana Markoviča vo svojom televíznom aj rozhlasovom vysielaní. Humorista, herec, moderátor a bývalý redaktor Československého rozhlasu v Bratislave Milan Markovič oslávi svoje 75. narodeniny 14. júla. TASR o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.
„Dvojka pri tejto príležitosti prinesie záznam predstavenia Radošinského naivného divadla Alžbeta Hrozná," uviedla hovorkyňa RTVS. Smutnú frašku o Báthoryčke a jej tíme so Stanislavom Štepkom a Milanom Markovičom odvysiela v sobotu 14. júla o 17.20.
Poslucháči Rádia Slovensko si v nedeľu 15. júla po 11.00 h môžu vypočuť Podvod Extra, zostrih zo zábavného programu, v ktorom jubilant v rokoch 2007 a 2008 vystupoval spolu s českým hudobníkom Honzom Nedvědom.
Rádio Devín v nedeľu o 15.00 h uvedie reprízu Markovičovej relácie Literárne poklesky Stephena Leacocka z roku 2007. Rádio Regina si oslávenca pripomenie v nedeľu po 15.00 h reprízou relácie Cesty domov, v ktorej Markovič na pozvanie Kataríny Brychtovej pred časom spomínal na svoje detstvo, priateľov a miesta, kde vyrastal, ale aj na to, čo ho formovalo.
Nuž, čo už dodať... Namiesto toho, aby sa ctená firma RTVS vybodla na takéto "oslavy", zvolila tie najokrajovejšie programy čo kedy MM vytvoril. 11 rokov televíznych Večerov MM ako keby vôbec nikdy neexistovalo.


A ešte jedna repríza!
V Bolkovinách z roku 2001 možno znova zhliadnuť i vypočuť si Milana Markoviča, Elišku Balzerovú a Richarda Tesaříka pod taktovkou Bolka Polívku a pod režijným dohľadom R. Chudobu. Stopáž: 38 minút.
Stane sa 2. júla na ČT1 po polnoci o 0,40 h., takže vlastne už 3.7.2018.


S Horníčkom k jubileu
Česká televízia chystá reprízu programu HOVORY H JEŠTĚ PO 20 LETECH. V spomínanej relácii bol r. 1991 hosťom práve Milan Markovič, ktorý má hneď na druhý deň po odvysielaní tejto reprízy zas nejaké narodeniny.
Na ČT sa bude vysielať v piatok 13. júla 2018. Program sa odohral v réžii Iva Paukerta, réžiu archívnych záznamov mal Ján Roháč.


Vstupenky v predaji!
Hoci sa možno kdekomu zdá, že najprv treba ešte trochu poprázdninovať, iné upozornenie je namieste: sezóna MM KABARETU sa vlastne už začína! Avizované účinkovanie v DK Zrkadlový háj nadobúda tie správne obrysy, pretože vstupenky na predstavenie 17. septembra sú už v predaji!
A myslíme to až tak vážne, že v tejto chvíli si možno vybrať ešte ľubovoľný stolík či stoličku, ale každým dňom sa táto možnosť scvrkáva, pravdu povediac.
Kuplet, popík, muzikál, opera, folk či iné pospevovanie? S MARTINOM BABJAKOM všetko dokopy!
A ešte aj hlboké poníženie kabaretných všeumelcov, ktorých konečne niekto naučí spievať!
Ráčte vstúpiť, problémy sa stratia, hrajú Páni bratia. K posedeniu pri stolíkoch pozýva Milan MARKOVIČ a vďačné okolie.
Ctená verejnosť, rezervujte si nás. Tešíme sa na vás. Chvíľami až veeeeeľmi!


Na vlnách Slovenského rozhlasu
Poslucháčov, obľubujúcich programy vysielača Rádio Regina, určite nesklame ani relácia Cesty domov. Vysiela sa vždy v nedeľu v čase od 15.05-16.00 h. a hosťom Kataríny Brychtovej bude Milan Markovič. Chystá sa v nedeľu 20. mája 2018.


Aktuálny rozhovor
Pravdepodobne už v piatok 25. mája 2018 bude možné v novinových stánkoch (na západ od rieky Moravy) dostať najnovší výtlačok populárneho periodika Hospodářské noviny s víkendovou prílohou, ktorej obsahom má byť - okrem iného - aj rozsiahly rozhovor redaktora Vladimíra Ševelu s Milanom Markovičom. Želáme zaujímavé čítanie!


Bratislava 2018
Po viacerých naliehavých dopytoch treba povedať: stála scéna MM KABARETU (zatiaľ na rok 2018) je vybavená!
Po nšich "prieskumníckych" premiérach 4.10.2016 a nedávno - 4.4.2018 sa podarilo padnúť do oka pracovníkom DK Zrkadlový háj (Petržalka, Rovniankova 3) a sme dohodnutí na pravidelných vystúpeniach od septembra t.r.
Konkrétne pozvánky znejú na termíny 17. septembra, 15. októbra, 19. novembra a 17. decembra. Ide zakaždým o nové predstavenie a vždy v pondelok o 19.h.
Rezervácia vstupeniek cez pokladňu, tel. +421/2/638 276 00.


Veru áno, stalo sa!
Očakávaná a propagovaná veľkonočná premiéra MM KABARETU v bratislavskom Zrkadlovom háji sa 4. apríla 2018 stala skutočnosťou a vítanou príležitosťou priaznivcov stretnúť sa zas vo vypredanom hľadisku.
Všetci vedeli, že pod názvom NIEKTO PRÍDE bude možné očakávať príchod a nanajvýš pôvabné vystúpenie Msgr. ROBERTA BEZÁKA. Všeobecné očakávanie bolo naplnené a protagonisti Milan Markovič, Peter Niňaj a Róbert Puškár ešte dlho po predstavení zotrvali v pozícii "ochrankárov", aby sa ich vzácny spoluúčinkujúci vôbec dostal do šatne a potom domov.
V DK Zrkadlový háj sa uvažuje o pravidelnom pôsobení MM KABARETU ešte v tomto roku. Po priaznivej dohode možno s každomesačnými predstaveniami počítať od septembra 2018.


Robert Bezák ešte raz!
Nebolo málo tých, čo sa už nedostali na našu poslednú premiéru v hoteli Devín NIEKTO PRÍDE (10). Pre nich (ale aj pre mnohých ďalších) je tu dobrá správa: Bude repríza! Síce v mierne aktualizovanej podobe - nebude to už k Vianociam, ale skôr k Veľkej noci - pristal Msgr. ROBERT BEZÁK ešte na jednu návštevu v MM KABARETE.
V stredu 4. apríla 2018 sa môžeme opäť zvítať v bratislavskom DK Zrkadlový háj (Petržalka, Rovniankova 4). O 19. hodine budete osobne privítaní Milanom Markovičom a Pánmi bratmi a potom už si len užívajte to správne kabaretné prostredie pri svojom stolíku s pohárikom vínka či s hocičím, čo si k nemu objednáte. Dobrá spoločnosť je tou najväčšou zárukou vašej spokojnosti. Takmer dvojhodinový program, skvelá muzika a dobrá zábava sú už samozrejmosťou. Buďte vítaní!


Február patrí Prešovu
Po náročnom roku 2017 si MM KABARET doprial náležitý regeneračný oddych. Mesiac čo mesiac (s výnimkou prázdninového júla) bola v hoteli Devín na programe ďalšia a ďalšia premiéra predstavenia NIEKTO PRÍDE.
Premiéru s poradovým číslom SEDEM neočakávane oživil MARTIN BABJAK, ktorý prítomné publikum presvedčil, že jeho doménou nie je len operný spev. A napriek problematickej reprízovateľnosti spomenutých predstavení sa nám podarilo v tej istej zostave sa pripraviť aj na vystúpenie v Prešove.
Na pondelok 26. februára 2018 na 19. hodinu pozývame do kina Scala všetkých stúpencov kabaretu, ktorí neodchádzali sklamaní ani z predstavenia pred dvoma rokmi. Vítame každého osobne a lúčiť sa nám určite príde rovnako zaťažko ako pri tom našom minulom stretnutí. Ale tešíme sa veeeeeeeeeeeeeeľmi!


Séria premiér zavŕšená
Záväzok odohrať roku 2017 mesiac čo mesiac jednu premiéru, MM KABARET statočne dodržal. S výnimkou prázdninového júla, keď sme to Bratislavčanom vynahradili predstavením v rámci Kultúrneho leta v Zichyho paláci, sme v hoteli Devín pravidelne uvádzali vždy nové predstavenie s názvom NIEKTO PRÍDE.
V nedeľu 10. decembra to bolo obzvlášť a viacnásobne slávnostné. Jednak to bolo naposledy, jednak sme si urobili predčasné Vianoce, no a predovšetkým viac ako 100% vypredanosť (otvárala sa ďalšia sála) nám "zariadil" pozvaný arcibiskup Robert BEZÁK.
K sviatočnej výzdobe nám ako obvykle pomohla naša scénografka a kostymérka EVA RADIČOVÁ a potom už nasledoval vyše dvojhodinový kabaret v hlavnej úlohe s pozvaným hosťom, ktorý dostál svojej povesti decentného, múdreho, ale aj vtipného pána, čo vie vždy na úrovni zaujať i zabaviť početné auditórium.
Nebola to jednoduchá sezóna. Celý január sme si dali pauzu a až koncom februára zas naberáme obrátky zájazdom do Prešova a okolia (spresníme tu).


Ďalšia premiéra na dosah
Celoročný rad každomesačných premiér MM KABARETU v bratislavskom hoteli Devín pomaly vrcholí. Milan Markovič a Páni bratia majú na programe už len dve ojedinelé predstavenia s názvom NIEKTO PRÍDE. V pondelok 20. novembra 2017 uvítajú vo svojom kabaretnom priestore pozoruhodnú postavu slovenského i svetového športu DANIELU HANTUCHOVÚ.
Podrobne o tom mediálny partner MM KABARETU Bratislavský kuriér


A opäť NIEKTO PRÍDE
Premiérová séria v bratislavskom hoteli Devín pokračuje v pondelok 24. júla 2017 o 19. hodine. Tak ako každý mesiac tohto roku, aj tentoraz NIEKTO PRÍDE a bude to už šiesta premiéra - ako vždy s významnou posilou z obecenstva, do poslednej chvíle neznámou.
MM KABARET a jeho protagonisti Milan Markovič a Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár) ponúkajú čisté dve hodiny zábavy, o akú dnes už slovenské publikum len tak nezavadí. Multižáner v muzike i v hovorenom slove, pohľad na všetko, čo s nami plánujú naši slobodne zvolení a spoluúčinkovanie prítomných pri stolíkoch s jedlom i pitím.
Ale predovšetkým: NIEKTO PRÍDE!! A s ním aj šansón a súťaž originálna televízna! No a navyše prapodivný Rómeo a celkom ozajstná Júlia.
Tak teda vitajte a zaraďte sa...


NIEKTO PRÍDE (4)
Vydarená séria predstavení NIEKTO PRÍDE pokračuje v pondelok 22. mája 2017 štvrtou tohtoročnou premiérou v bratislavskom hoteli Devín.
Obecenstvo si už vďačne zvyklo, že na každej premiére vítame vždy vopred neoznámeného spolupracovníka z publika, ktorý bez námahy presvedčí publikum, že aj keď nikdy nejde o stokrát "prefláknutú" "celebritu" z titulných stránok fekálnej tlače, vždy dokáže presvedčiť o svojich nevšedných hodnotách.
Na februárovej premiére to bola fantastická Linda BALLOVÁ, naša mladá a čoraz častejšie aj vo svete uctievaná operná speváčka, o mesiac neskôr sa medzi stolmi MM KABARETU zaskvel (i so svojimi domácimi 7dl trofejami) uznávaný znalec vína, enológ prof. Fedor MALÍK, no a 24. apríla predviedol svetový rekord v namaľovaní obrazu za päť minút priamo na verejnosti akademický maliar Marián KOMÁČEK.
Májová premiéra privíta opäť šarmantnú dámu, vôbec nie neznámu, avšak u nás "použiteľnú" nielen vo svojej známej pozícii.
Predstavenie sa začína o 19. hodine, vstupenky sú k dispozícii na recepcii hotela Devín a treba veriť, že aj tentoraz skutočne NIEKTO PRÍDE.
Pozývajú Milan MARKOVIČ a famózni PÁNI BRATIA (Peter NIŇAJ a Róbert PUŠKÁR.
Ak by niekto pochyboval o pokračovaní nášho vytrvalého premiérovania, tak verte-neverte, opäť v pondelok, ale tentoraz 19. júna 2017 uvidíte zas nový titul. Ak je Vám niektorým do Bratislavy ďaleko, tak sa na predstavenia MM KABARETU možno vyberiete do LUČENCA (14. júna 2017) alebo do BANSKEJ ŠTIAVNICE (23. júna 2017). Na oboch miestach uvidíte titul NA PLNÚ HU(d)BU.


Ďalšia bratislavská premiéra
Už tretia premiéra MM KAB ARETU je pripravená na pondelok 20. februára 2017 o 19. h. v bratislavskom hoteli Devín. Čo je však pozoruhodnejšie, predstavenia MM KABARETU budú na tomto mieste pokračovať aj nasledujúce mesiace v tomto roku a každé z nich bude opäť PREMIÉRA!
Séria titulov NIEKTO PRÍDE bude rozlišovaná len číslovkou za titulom, takže 20. marca to bude NIEKTO PRÍDE (2) atď. Bude zachované obsadenie Milan Markovič + Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár) a doteraz nikde a nikdy nevídanou novinkou bude mimoriadny splnomocnenec z publika.
Treba azda spomenúť, že ešte 17.2.2017 sa v Bernolákove uskutoční predstavenie NA PLNÚ HU(d)BU a bude dobré poznačiť si aj ďalšie reprízy tohto titulu - 2. marca (Blue Note, Nové Mesto nad Váhom) a 9. marca (aula SZU, Banská Bystrica).


TIAHNEME NA PRAHU!
Chystá sa v Malostranskej Besede na pražskom Malostranskom námestí 21, a to presne 31. januára 2017 o 20. hodine!
MM KABARET a jeho najnovší titul NA PLNÚ HU(d)BU - v zložení MILAN MARKOVIČ A PÁNI BRATIA (Peter Niňaj a Róbert Puškár) sa definitívne zmocnil pozvania na renomovanú pražskú scénu a ako obvykle, chystajú sa oslniť!
Sú pozvaní všetci naši priaznivci, ale miesto sa nájde aj pre notorických pochybovačov, pretože raz za čas viacerí z nás môžu predsa zmeniť názor.
Nazrieť do zatiaľ ešte prázdnej sály a veľmi pohodlne sa stať majiteľom vstupenky je možné po príchode na tento link
.


Predvianočne v Brne
Vo vianočnej nálade sa v stredu 21.12.2016 zaplnil brniansky Metro Music Bar, aby takmer dve hodiny aplaudoval hudobnému zoskupeniu džezového gitaristu a pedagóga Milana Kašubu (plus basa, klavír, bicie a Hammond). V mimoriadnej nálade a výnimočnej forme večierok moderoval Milan MARKOVIČ.


ZA VÝNIMOČNÝ PRÍNOS V OBLASTI KULTÚRY
Už desiaty rok pozvala spoločnosť ARTEM zastúpená PhDr. Ľuboslavom Mozom (na obr. vľavo) do hudobnej sály bratislavského hradu laureátov IDENTIFIKAČNÉHO KÓDU SLOVENSKA.
Slávnostné podujatie sa uskutočnilo pod záštitou Európskej akadémie vied a umení 18. decembra 2016 a medzi štrnástimi ocenenými nechýbal ani MILAN MARKOVIČ, vyznamenaný za výnimočný prínos v oblasti kultúry.
Identifikačný kód Slovenska prevzali napríklad aj prof. Pavel Traubner, Jozef Leikert, Marián Labuda, Gabriel Jonáš, Soňa Herényiová, Zuzana Smatanová a ďalší.


IVETA 60
V stredu 7. decembra 2016 oslávili účastníci príjemného večera v Pálffyho kúrii na Zámockej .ulici v Bratislave hneď dve významné udalosti prof. PhDr. IVETY RADIČOVEJ, PhD: Vážená spoločnosť sa zišla jednak pri príležitosti prezentácie jej novej knihy BYŤ ČI NEBYŤ - EURÓPSKA ÚNIA?, nuž a na ten istý deň padlo aj 60. výročie narodenia našej významnej sociologičky a bývalej premiérky.
Okrem mnohých významných hostí v sále prišiel oslávenkyňu pozdraviť aj prezident republiky pán Andrej KISKA.
Večer moderoval Milan MARKOVIČ, o hudobné vstupy sa postarali PÁNI BRATIA (Peter NIŇAJ a Róbert PUŠKÁR.


Pre Český rozhlas 2
Každotýždenný pražský rozhlasový program Tobogán sa vysiela priamym prenosom z Divadla U hasičů. Ten v sobotu 12. novembra 2016 moderoval ako obvykle Aleš Cibulka a na svoje hosťovské miesta na scéne si sadli (na obr. Josefa Loudu zľava): pesničkár Michal Horák, Milan Markovič, herečka Lilian Malkina a fejtonista Rudolf Křesťan.
Hodinový program sa tešil širokému záujmu početnému obecenstva a bol spojený aj s následnou autogramiádou.


Premiéra
V Dome kultúry v bratislavskom Zrkadlovom háji sa 4.10.2016 uskutočnila premiéra druhého titulu MM KABARETU s názvom NA PLNÚ HU(d)BU.
Tentoraz trojčlenné zloženie účinkujúcich - Milan Markovič a Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár) spustilo dvojhodinový vodopád monológov, skečov, absurdných básničiek, spontánnych dialógov a hlavne hromadu hudby všetkého druhu od slovenského folklóru cez operný a operetný repertoár, kabaretné kuplety až po svetovú klasiku a hudobné paródie.
Špeciálnym premiérovým exkluzívnym bonusom bolo prídavkové vystúpenie hosťa programu. Kanadská speváčka a talkmasterka Mia (za slobodna Markovičová) predviedla so sprievodom Pánov bratov perfektnú verziu songu My Melancholy Blues z repertoáru Freddieho Mercuryho.
Prvá repríza programu je nachystaná hneď na 14.10.2016 vo Zvolene.


Večer MM po 20 rokoch
Teda lepšie povedané - po 23 rokoch znova zaznela známa klavírna zvučka pod prstami Petra BREINERA a začal sa hlavný program festivalu nového kabaretu AMPLIÓN v Banskej Štiavnici.
Stalo sa 1. októbra 2016 v bývalom kostole Frauenberg pred vypredaným hľadiskom. Replika známej talkšou však tentoraz nemala televíznu podobu z roku 1993, ale pri dvojnásobnej minutáži prátila divákov do známych súvislostí a predstavila aj šesť známych pesničiek, ktoré ani trochu nestratili svoju aktuálnosť.


Festival AMPLIÓN
V Banskej Štiavnici vzniká Festival AMPLIÓN venovaný novému kabaretu a pouličnému umeniu. Jeho prvý ročník sa uskutoční v dňoch 30.9.-2.10.2016.
Ťahákom festivalu bude jeho hlavný program VEČER MILANA MARKOVIČA PO 20 ROKOCH, pričom ako partner MM vystúpi jeho prvý spolupracovník v známom televíznom zábavnom satirickom programe (1993) Peter BREINER.
Exkluzívna reminiscencia na tento jedenásť rokov vysielaný a niekoľkokrát štátnou správou zakazovaný program v modifikovanej forme vysielaný aj v Českej televízii sa uskutoční v sobotu 1. októbra 2016 o 19. h. v priestoroch kostola Frauenberg.


Päťdesiatka Igora Bukovského
Skvelý lekár-výživár, doktoruznávaný i ďaleko za hranicami, nezvyčajne plodný autor desiatok populárno-náučných publikácií,športovec-bývalý reprezentačný plavec kamarát Igor BUKOVSKÝ oslávil päťdesiate výročie svojho pobytu vo vesmíre.
V príjemnej, sympaticky do prírody začlenenej reštaurácii sme sa zišli - všetci jeho priatelia, spolupracovnícia dobrí známi, aby zavinšovali kamarátovi, ktorý toho už toľko urobil pre zdravie nás všetkých. Vypočul si mnoho prajných slov, prevzal dary (ktoré predtým prísne zakázal) a až takmer do polnoci sa nestačil venovať všetkým prítomným, ktorí sa tešili jeho prítomnosti.
Na obrázkoch Bohumila Šálka - Takto sme sa zvítali (vľavo) a Priplichtil sa aj spoločný kamarát Peter Nagy (vpravo).


Kremnické gagy 2016
Aj na tohtoročných Gagoch sa zúčastnil Milan Markovič, tentoraz s Ivetou Radičovou v sobotu 27.8.2016. V Uličke slávnych nosov sa zhromaždili diváci a poslucháči, aby si vypočuli čítanie z kníh Petra PIŠŤANKA.
Na fotografii Michala Svitka vidno záujemcov o literárny večer ešte i na hradbách okolo. V osobitom podaní oboch účinkujúcich odzneli najzaujímavejšie a tiež menej známe pasáže z tvorby kamaráta - spisovateľa a scenáristu, ktorý nás opustil práve vlani vo veku 54 rokov.


Program pre 3000
V rámci pravidelných pondelkových stretnutí na Radvanskej ulici v Bratislave, kde stojí kontroverzný obytný komplex Bonaparte z nakradnutých peňazí, prijal 8. augusta 2016 účasť Milan Markovič s Pánmi bratmi, aby ponúkli jeden možný pohľad k spôsobu vyjadrenia protestu proti skorumpovaným politikom.
Hosťami v jeho programe boli páni Milan KŇAŽKO a Rasťo PIŠKO, ktorých vystúpenie vhodne zapadlo do osobitého konceptu. Po avízach na pripravovaný program sa námestie zaplnilo rekordným počtom vyše tritisíc účastníkov tohto verejného zhromaždenia.


Zumenievanie
Zaujímavé kultúrne podujatie (Slovák by povedal happening) sa koná rok čo rok v malebnej záhrade významnej slovenskej výtvarníčky Ľubice LINTNEROVEJ v Banskej Bystrici "Pod hrbčokom".
Za prítomnosti viacerých výtvarníkov (maliarov i keramikárov), spisovateľov, aforistov i básnikov, muzikantov individuálnych aj v skupine a tiež recitátorov celé podujatie svojrázne moderoval Milan Markovič. Za jeden zo svojich "vrcholov" považuje interview s miniatúrnym flašinetárom, ktorého predstavil jeho tvorca Tomáš Plaszky (Divadlo v kufri).
Stalo sa 9. júla 2016 a pani domáca už teraz vie, že o rok to bude o deň skôr - 8. augusta. Vítaní sú umeniachtiví (či skôr zumenievaniachtiví) návštevníci aj účinkujúci zblízka i zďaleka.
Na obrázku Milan Markovič s Tomášom Plaszkym (vľavo) a literátom Jirkom Trávničkom.


Kabaret na Štrbskom Plese
Objednávka znela: 27. mája 2016, hotel Patria. Odosielateľ: Sympózium slovenských očných lekárov. A tak kabaret v zložení MM + Páni bratia bol obohatený o špeciálny skeč "Z ordinácie očiara", predvedený prvýkrát (a vzhľadom na špecifické publikum možno aj naposledy).
Obecenstvo si išlo oči vyočiť (a nielen naoko) a možno sme si u doktorov urobili oko, či priamo padli do oka. Škoda, že ozvučenie bolo ako päsť na oko, ale treba dúfať, že väčšina v hľadisku prižmúrila oko.
Objednávky nášho kabaretu sa zase početne rozmohli. Prosíme však objednávateľov prihlásiť sa aspoň dva mesiace pred plánovaným podujatím. Inak totiž hrozí kolízia termínov jednotlivých účinkujúcich.


Stalo sa 28.4.2016
V sotva zabehnutom, ale už viacerými programovými večermi overenom kabaretnom klube HELIGONKA rozložil svoj "šiator" MM KABARET.
Na Vítkovickej ulici v Ostrave pred polrokom otvoril svoje brány hudobno-divadelný klub zakladateľa Jarka Nohavicu. V štýle tradičného prvorepublikového kabaretu tu takmer každý večer sadajú diváci k malebným stolíkom a užívajú si skutočnej kultúry, akú už vidno aj na našich popredných scénach veľmi poskromne.
Do Heligonky prijali pozvanie MILAN MARKOVIČ A PÁNI BRATIA so svojím hudobno-slovným kabaretným večerom. Šlo o vyše dvojhodinovú premiéru pre 160 divákov nielen z Ostravy a nielen z Česka, o čom sa v priebehu predstavenia dalo presvedčiť.
Hneď po predstavení principál klubu objednal ďalkšie vystúpenie populárnej trojice na 15. novembra 2016. Foto: Hana Rychlá


U viedenských Slovákov
Rakúsko-slovenský kultúrny spolok alebo Österreichisch Slowakischer Kulturverein, 1060 Wien, Otto Bauer Gasse 23 bol dejiskom sólového predstavenia Milana Markoviča s názvom Predstavte si...
Stalo sa dňa 17. marca 2016 o 19. hodine a sála o veľkosti 20x8 m bola plná sediacich, stojacich a hlavne smejúcich sa rodákov. Ba ešte z predizby nakúkali zo desiati.
Predstavenie s monológmi, recitáciami, dialógmi (s divákmi) a pesničkami trvalo dohovorených 90 minút, ale ako vidno na obrázku vpravo, rozhovorom, besedám, vzájomným fotografovaniam a výmenám poznatkov zo Slovenska i z Rakúska nebolo konca ani potom. Časová predstava vznikne po informácii, že MM doma v Bratislave zaparkoval až krátko po polnoci.
Rakúsko-slovenský kultúrny spolok sa prejavuje aktívnou činnosťou, keďže podobných stretnutí organizuje až päť týždenne. Najbližšie má vraj záujem o stretnutie s trojicou, t.j. MM plus Páni bratia.


V Ostrave u Nohavicu
Fujara, akordeón, ale aj iné klávesy, píšťaly a flauty zaznejú vo štvrtok 28. apríla 2016 o 19.h. v Ostrave. Hudobný a divadelný klub HELIGONKA na Vítkovickej 42 otvoril náš kamarát Jarek Nohavica v septembri minulého roku a keďže kabaretný štýl tohto malebného priestoru je na nás ako ušitý, Jarkovo pozvanie sme prijali s neskrývanou radosťou.
No a keďže na programe je premiéra kabaretného predstavenia Milan Markovič a Páni bratia, zahrajú si aj naši diváci s rozličnými bicími a exotickými perkusnými nástrojmi, takže pôjde o predstavenie neopakovateľné.
Predstavenie sa už celkom sľubne predáva. Objednať i zakúpiť možno TU
Vľavo: Príťažlivý interiér ostravskej Heligonky.


Maľované sny
Výstava obrazov banskobystrickej výtvarníčky ĽUBICE LINTNEROVEJ bola dôvodom na pozvanie priaznivcov moderného výtvarného umenia do Mestského múzea v Seredi.
Vyštudovaná umelecká keramička, ktorá sa však v súčasnosti venuje prednostne olejomaľbe a ilustráciám, sa každoročne zúčastňuje na výtvarných sympóziách a usporadúva rad výstav. V zahraničí získala ocenenie Osobnosť roka v olejomaľbe od American Biografical Institute North Carolina v USA.
Vernisáž s názvom MAĽOVANÉ SNY otvoril a uvádzal vo štvrtok 4. februára 2016 Milan Markovič za prítomnosti viceprimátora mesta a vedúcej múzea, ako aj umelcov, ktorí prispeli do programu hudobnými vstupmi.
Výstava v priestoroch Mestského múzea v Seredi potrvá do 5.marca 2016.


U ALLANA
Vo štvrtok 17. decembra 2015 sa v bratislavskom Dome kultúry Zrkadlový háj uskutočnil vianočný kocert slovenskej country legendy ALLANA MIKUŠEKA. V koncerte, na ktorý bol pozvaný aj Milan Markovič, odzneli jeho najznámejšie skladby spolu s niektorými novinkami.
Vyvrcholením koncertu bola vianočná novinka, v ktorej Allan predstavil aj svojho hosťa Beátu Dubasovú. Bolo príjemné sledovať reakcie hľadiska, ktoré s protagonistom programu spievalo zborovo známe skladby Mikušekovho repertoáru. Priaznivci známeho speváka a hudobníka zaplnili sálu DK do posledného miesta.


OHEL DAVID
Pozvanie na predvianočné stretnutie s dôchodcami prijal Milan Markovič 9. decembra 2015 v zariadení OHEL DAVID v Bratislave. Vďaka riaditeľke Martine Kovačkovej sa mohol oboznámiť s naozaj ukážkovými podmienkami pobytu v tomto sociálnom zariadení, kde priemerný vek ubytovaných je 91 rokov.

V rámci pravidelných programov pre klientov ústavu uskutočnil MM besedu s prítomnými, ktorá sa vyznačovala mimoriadnou aktivitou poslucháčov. Bol to pozoruhodný zážitok.


MM KABARET na východe
V Prešove 14. novembra a v Košiciach 21. novembra 2015 sa rozhodol MM KABARET pobaviť svojich divákov.
V štandardnej zostave Milan Markovič, Páni batia - Peter Niňaj a Róbert Puškár, Petra Humeňanská (Prešov), Kristína Mackovčáková (Košice), Jaroslav Ďuríček a Alexander Gerič sa predstavil v sále prešovského kina Scala a v košickom Centre kresťanskej mládeže Fuga.
Prešovské vystúpenie MM KABARETU sa odohralo v neobvyklom prostredí kina, kde diváci sedeli za sebou v radoch, ale aj na tomto mieste si predstavenie zachovalo všetky znaky kabaretu s exkurzmi medzi divákov po stranách sály a medzi javiskom a hľadiskom (na obrázku).
V Košiciach to už bol tradičný kabaretný priestor s divákmi sediacimi pri stolíkoch (MM KABARET to hral už dvakrát aj v apríli 2015).
Predstavenia v oboch východoslovenských mestách zaradili účinkujúci medzi divácky najúspešnejšie v doterajších dvaapolročných účinkovaniach MM KABARETU.


WILSONOV NA PLÁTNE
Presne avizovaný rok od dokončenia nakrúcania vyšiel režisér Tomáš Mašín zo strižne a vyhlásil: Hotovo!
Celovečerný film WILSONOV vznikol podľa literárnej predlohy Michala Hvoreckého Najhorší zločin vo Wilsonove. Produkovala ho pražská spoločnosť Filmbrigade, za kamerou stáli renomovaný Martin Štrba a jeho asistent Lukáš Teren.
Vo filme, ktorý je prakticky historicky prvou - aspoň štylizovanou - spomienkou na Bratislavu pred sto rokmi, vytvorili hlavné úlohy Jiří Macháček, Vojtěch Dyk, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Richard Stanke, ale ukázali sa a prehovorili aj Peter Šimun, Petr Čtvrtníček, Milka Vášáryová, Milan Markovič, Ivo Šmoldas, Boris Hybner a ďalší.
Premiéra filmu Wilsonov sa uskutočnila 28.9.2015 (Bratislava) a 1.10.2015 (Praha) a je už v premietacích plánoch našich kín.


RINGO FAMILY 2
Pokračovanie zábavného programu RINGO FAMILY nechalo na seba čakať iba do 17. októbra 2015. TV BARRANDOV vysiela v ten večer zostrih toho, čo režisér Jakub Wehrenberg "zmontoval" z deväťhodinového nakrúcania.
Okrem Františka Ringa Čecha a Milana Markoviča prišli Jiří Štědroň, Antonín Gondolán, Vlastimil Harapes, Jan PŘeučil a niektorí ďalší, ale naplno zažiarili až slovenskí hostia, hviezdy MM KABARETU Páni bratia - Peter Niňaj a Róbert Puškár. Treba vidieť, treba počuť!
Foto: Tv Barrandov


Česká premiéra MM KABARETU
Nevedno, či je to dokázaná pravda, ale ženy sa vraj smejú srdečnejšie. Takých fotografií ako sú tieto dve, sa dalo v opavskom Kultúrnom dome Na Rybníčku cvaknúť mnoho.
V stredu 16. septembra 2015 o 19. h. rozozvučali Páni bratia svoje inštrumenty a prvé predstavenie MM KABARETU na pôde ČR sa začalo.
V Opave sa pred vyše desiatimi rokmi uskutočnilo viacero predstavení Milana Markoviča Nevyzúvajte sa, prosím... a iných podobných večerov, lenže bohvie, čo sa tu už všeličo odohralo - mysleli sme si. A čuduj sa svete, nijaká jazyková bariéra, nijaká citeľná "výmena generácií". Naopak, málokedy sa nám dostáva takého srdečného prijatia.
A preto výsledkom bolo presne také prostredie, aké vystihujú oba obrázky. Sú na nich dohromady tri dámy, ktoré to predstavenie videli prvý raz. Vľavo Petra Humeňanská, ktorá nastúpila miesto oboch našich alternujúcich a večne pracovne zaneprázdnených herečiek a vpravo dve opavské diváčky. Ťažko posúdiť, ktorá z nich by si zaslúžila zlatú medailu "Za najsrdečnejší smiech".


MM KABARET v Opave
Novú sezónu začína MM KABARET v Severomoravskom kraji. Ostravsko, menovite Ostrava, Karviná, Havířov, Bohumín, Těšín, Frýdek-Místek a samozrejme aj Opava - patrili vždy k hľadiskám s tým najpriaznivejšie naladeným obecenstvom.
Posádka MM KABARETU v zložení Milan Markovič, Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár), Jaroslav Ďuríček, Petra Humeňanská a Alexandre Gerič navštívi opavský Kulturní dům Na Rybníčku v stredu 16. septembra 2015 o 19. h. Hneď po predstavení rozsvietime na tomto mieste novú fotografiu z našej českej premiéry.


Na vernisáži
Sála na Panenskej 4 v Bratislave otvorila svoje dvere výtvarníčke Ľubici Lintnerovej z Banskej Bystrice. Stalo sa štvrtok 30.júla 2015 a celú udalosť moderoval Milan Markovič. Na obrázkoch Pavla Alberta vidíme vpravo dámske trio (sprava) - Ľubicu Lintnerovú, Iku Kraicovú a Zuzanu Suchánkovú. Posledné dvé dámy prispeli k hudobnej zložke podujatia ako gitaristky a speváčky. Výstava je otvorená do konca augusta.

Posledný portrét
V pondelok 27.4.2015 sa v bratislavskom kine Lumiére uskutočnila premiéra dokumentárneho filmu o svetoznámom fotografovi YURI DOJČOVI z Humenného, t.č. Toronto, Ontario. Film zachytáva príbehy tých, ktorých prežili holokaust, dokumentuje tiež priestory, v ktorých kedysi miestni židia žili a predmety, ktoré im kedysi patrili. Medzi najsilnejšie momenty filmu patrí nájdenie zbierky opustených kníh, medzi ktorými Yuri Dojč objaví aj modlitebnú knižku patriacu jeho starému otcovi Jakubovi Deutschovi, ktorý prišiel o život v koncentračnom tábore Osvienčim. Táto modlitebná knižka sa tak pre Yuriho stáva jedinou pamiatkou na svojho predka.
Posledný portrét režisérky Katye Krausovej a kameramana Richarda Krivdu je obžalobou nemeckého nacizmu rovnako ako slovenských kolaborantov a arizátorov. Je zároveň dvihnutým prstom voči znova silnejúcemu antisemitizmu vo svete a jeho veľavravný záver sa zaoberá nie nepodobnou genocídou v Rwande.
Yuri Dojč (vpravo) na obrázku Petra Procházku.


Košice x 2
Dvadsiaty prvý a dvadsiaty druhý deň aprílový roku 2015 si MM KABARET vyhradil pre východoslovenskú metropolu. Dve predstavenia v kultúrnom centre FUGA na Timonovej ul. 4 boli zaplnené priaznivcami klasického kabaretu, ktorý na Slovensku absentoval takmer polstoročie (premiéra v máji 2013).
Osvedčená zostava MM KABARETU Milan Markovič, Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár), Andrea Gabrišová, Kristína Mackovčáková, Alexander Gerič a Jaroslav Ďuríček bola za svoje vystúpenie odmeňovaná reakciami divákov, ktorí pôvodne dvojhodinové predstavenie predĺžili o ďalších tridsať minút.
Dve predstavenia prilákali aj mimokošických divákov a zvýšili tým nádeje na sprostredkovanie predstavení aj do ďalších východoslovenských miest, do ktorých má MM KABARET namierené na jeseň.
Na fotografii A. Geriča A. Gabrišová a R. Puškár ako celebrity.


VERNISÁŽ
Eva KELLEY, doktorka filozofie, ktorej filozofiou je textilný dizajn. Ale nezastaví sa ani pred šperkárstvom, rozličnými výtvarnými disciplínami a híknete aj nad modelmi jej bytového dizajnu. A predovšetkým je toto činorodé a neposedné žieňa naša kamarátka, spod ktorej rúk vyšla kompletná scéna nášho MM KABARETU.
Kto si nevystačí s návštevou jej profilu DORO dizajn, ten by nemal zaváhať a navštíviť jej výstavu s názvom OKATÝ DIZAJN PRE KAŽDÉHO. V piatok 27. 2. 2014 sa na vernisáži zúčastnil každý, komu počarili výsledky jej šikovných rúk.
Vernisážou sprevádzala prítomných pani Kamila Magálová, nevynechala ju ani Iveta Radičová, ktorá veľmi pomohla s jej organizáciou a prítomní boli aj Marián Balázs, Ľuba Lesná, výtvarník a hudobník Svetozár Ilavský a MM KABARET sme zastupovali - multiinštrumentalista a hudobný virtuóz Róbert Puškár a ja.
Výstavu širokej škály Eviných produktov možno navštíviť do konca marca v priestoroch Galérie Company Art v Bratislave, Palisády 33.


Bez šepkára
Padlo to na piatok trinásteho. Miestom činu boli Košice, Malá scéna Štátneho divadla, čas: 13. februára 2015 o 17.h a názov podujatia: Bez šepkára. Talkšou s týmto názvom je už v Košiciach dobre známe a populárne predstavenie kolegu Milana Kolcuna, ktorý s pomocou Petra Béreša zvoláva raz do mesiaca zaujímavých hostí a predstavuje ich obecenstvu.
V ten deň (a tak to robia zakaždým) boli na programe dve predstavenia - o 17. a 19. hodine, pričom medzi nimi som mal ešte stihnúť v miestnom Artfóre besedu a autogramiádu s možnosťou kúpiť si moju knižku Kto sa bojí, nech nečíta! Všetky úlohy boli splnené bezo zvyšku: Obe predstavenia mali úspech a posledné zásoby onej knižky boli do posledného exemplára vypredané. A podpísané. I s venovaniami.
Na druhý deň som mal ešte možnosť dohodnúť s miestnym usporiadateľom všetky potrebné okolnosti potrebné ku košickému vystúpeniu MM KABARETU v apríli. Ale o tom sa tu bude možné dočítať, až nadíde ten deň.
Fotografie: Juraj Gembický


Slovenské dotyky
Koncom decembra vyšlo nové číslo mesačníka SLOVENSKÉ DOTYKY, magazínu Slovákov v ČR. Časopis vydáva Slovensko-český klub v Prahe a aktuálne číslo prináša rozsiahly rozhovor s MM. Témy (okrem iného): vzťah k televízii, roly divadelné i filmové, novinky na potulkách po Slovensku i ČR, plánované aktivity a predovšetkým - KABARET.

S Bukovským v Prahe
V utorok 4. novembra sa v Literárnej kaviarni kníhkupectva Academia v Prahe na Václavskom námestí uskutočnila prezentácia už siedmej populárno-náučnej knihy MUDr. Igora BUKOVSKÉHO v českom jazyku. Tentoraz to bola česká verzia i na Slovensku úspešnej publikácie NÁVOD NA PREŽITIE PRE ŽENU.
Hostiteľ poldruhahodinovej prezentácie Milan Markovič privítal pozvaných hostí Máriu Kráľovičovú, MUDr. Kateřinu Cajthamlovú, Lejlu Abbásovú a prekladateľku Evu Josífkovú. V programe ďalej vystúpil herec, mím, člen Cirque du Soleil Juraj Benčík.
Prezentácia večer pokračovala v Paláci knih Neoluxor, kde sa uskutočnila beseda autora s prítomnými divákmi. Besedu i následnú autogramiádu viedol Milan Markovič.
Na fotografii z prezentácie v Academii uvádza Milan Markovič vystúpenie MUDR. Kateřiny Cajthamlovej.
Foto: Milan Malíček


"DOTOČNÁ"
Film NAJHORŠÍ ZLOČIN VO WILSONOVE bol definitívne dokončený. No, presnejšie bude znieť - donakrúcaný. Kameru, plenér, interiéry a náročnú robotu celého početného výrobného štábu totiž nahradia strihacie pracoviská spolu s počítačovými dodatočnými fígľami a dodatočným ozvučovaním (postsynchróny).
V utorok 7.10.2014 sa herci a ostatný tvorivý i pomocný personál zišli na obvyklej "dotočnej", čo je už tradične familiárna oslava po dokončení každého nakrúcania.
Dielo režiséra Tomáša Mašína a kameramana Martina Štrbu (podľa rovnomennej poviedky Jána Hvoreckého) prináša zaujímavý historicko-kriminálno-komediálny pohľad na Bratislavu po prvej svetovej vojne.
Na obrázku Jiřího Navrátila Emília Vášáryová a Milan Markovič ako manželská dvojica v záverečných obrazoch filmu.
Premiéra filmu NAJHORŠÍ ZLOčIN VO WILSONOVE je predbežne plánovaná na október 2015.


NAJHORŠÍ ZLOČIN VO WILSONOVE
V produkcii spoločnosti FilmBrigade sa začína nakrúcať krimikomédia NAJHORŠÍ ZLOČIN VO WILSONOVE o záhadných vraždách v starom meste na Dunaji z čias po prvej svetovej vojne. Režisér Tomáš Mašín prikročil k sfilmovaniu scenára Mareka Epsteina podľa predlohy poviedky Michala Hvoreckého Najhorší zločin vo Wilsonove (vyšla v zbierke Lovci a zberači). Zrejme sa teda narodí vôbec prvý film o Bratislave!
Na stvárnenie roly slovenského člena bratislavskej mestskej rady bude mať Milan Markovič filmovacie dni v Prahe, v Rané u Loun a Bratislave. Nakrúcať sa bude v auguste a septembri 2014.
Zo známejších hercov bude možné vo filme vidieť Jiřího Macháčka, Vojtěcha Dyka, Táňu Pauhofovú, Jana Krausa, Petra Čtvrtníčka, Emíliu Vášáryovú, Richarda Stankeho, Szidi Tobias, Petra Šimuna, Iva Šmoldasa, Borisa Hybnera a ďalších.
Na obrázku (bez kostýmovania) Milan Markovič počas make-up testov na Barrandove 25. júla 2014.


MM KABARET na cestách
Nové Zámky boli mimobratislavskou štáciou, kde 28. mája 2014 zavítala kompletná zostava MM KABARETU - Milan Markovič, Peter Niňaj, Róbert Puškár, Andrea Gabrišová, Jaroslav Ďuríček a Alexander Gerič. Predstavenie VEČER MILANA MARKOVIČA (TROCHU INAK) sa odohralo v sále Matičného domu za veľmi ústretovej pozornosti divákov, nezvyknutých, ale rýchlo si privykajúcich na nový zábavný žáner.
Najbližšie zájazdové predstavenie MM KABARETU sa uskutoční 25. júna v Šuranoch.


Februárový MM KABARET
Padlo to na sedemnásteho a padlo to očividne dobre aj našim návštevníkom v bratislavskom hoteli Echo na Prešovskej 39.
Ak nerátame "slepého harmonikára", ktorý už polhodinu pred začiatkom víta prichádzajúcich svojím preludovaním francúzskych šansónov a iných pochutín, tak obrázok A. Geriča ukazuje, ako už naozaj začíname. Vlastne ani toto nie je ozajstný začiatok, to len Páni bratia nádherným francúzskym Valse musette-indifférence navodzujú v našom kabaretnom salóne presne tú náladu, akú budeme potrebovať celé dve hodiny. Až potom sa to celé začne. Ale kedy je koniec, to tiež len tak neodhadnete na prvý pokus...
Takže, vážení webnávštevníci, začiatok už poznáte. To ostatné treba vidieť a počuť na vlastné orgány. Najbližšie na tej istej adrese o siedmej večer 24. marca 2014.
Alebo predsa len ešte dačo: dôkladne vás isto dokáže naladiť aj naša kabaretná webstránka.


MM KABARET 2014
Rok dvetisíc štrnásty začal MM KABARET na svojej novej stálej scéne. Hotel ECHO v Bratislave na Prešovskej ul. 39. sa stal novým útočiskom pre všetkých žiadostivých po inom type humoru, než sa na nás valí z lacných (hoci draho zaplatených) masových zdrojov "zábavy".
Oproti minulému roku sa kabaretná spoločnosť ocitla v inom, salónnejšom prostredí s komfortnejším vybavením a väčším pohodlím a bohatším barovým výberom pre diváka. Napriek nijak masívnej reklame kapacita sály (sto miest) bola zaplnená a diváci spokojní, čo sa prejavilo aj ich posedením pri svojich stolíkoch ešte dlhší čas po predstavení.
Zistili sme, že najväčšiu a najkvalifikovanejšiu reklamu robí MM KABARETU práve jeho detailne prepracovaná webstránka.


V bratislavských televíziách
V dňoch 17. januára a 21. januára 2014 sa Milan Markovič spolu s muzikantskou dvojicou Páni bratia priznali nielen k svojmu bratislavskému domicilu, ale aj k mestskej štvrti Ružinov, keďže od Nového roku ich MM KABARET má domovské sídlo a stálu scénu v hoteli ECHO na Prešovskej ulici 39.
Stalo sa tak vo vystúpeniach v Televízii Ružinov a TV Bratislava, s ktorými sporadicky spolupracujú.


Na záver roka 2013
Posledné kabaretné predstavenie roku 2013 sa uskutočnilo v bratislavskom klube Hlava 22 v stredu 18. decembra. Na obrázkoch A. Geriča (zvlášť na tom vpravo) už kabaretiéri tušili, že sa nelúčia len s rokom, ale aj s podzemným priestorom klubu, ktorý začiatkom roka 2014 mení majiteľa (či nájomcu?), ktorému sa už nezavráva "málo komerčná" náplň mesačného programu, a tak Hlava 22 prestáva existovať ako hudobný klub pôvodného zamerania.
Ale azda ani tí maloverní neuverili tomu, žeby sa tým pádom stratil z očí divákov aj MM KABARET. Po 8. januári jednak na tomto mieste, ale aj na webstránke MM KABARETU bude možné sa dozvedieť všetko o novom bratislavskom pôsobisku a tiež aj o termínoch predstavení.


Stalo sa v Prahe
Na víkend 15.-17. novembra sa MM usídlil v Prahe. Dôvodom "výletu" bolo stretnutie s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou, ktoré malo jedinú tému - kabaret. Večer navštívil predstavenie KYTICE.
V sobotu bolo na programe veľdôležité stretnutie s odvážnym, no napriek tomu evidentne schopným manažérom Petrom Baránkom, ktorý sa od budúceho roku podujal sprostredkovávať predstavenia MM KABARETU po celom tomto i predošlom štáte. Koncom tohto roku prinesieme asktuálne informácie tohto druhu na tejto stránke, ale i na https://www.facebook.com/profile.php?id=100006432821094
Nedeľné predpoludnie strávil MM príjemné dve hodiny s členmi Jonáš klubu (mnohoročný fanklub divadla Semafor) v klube Lávka na Novotného lávke, kde pod vedením moderátora Roberta Tamchynu a tiež s neutíchajúcimi otázkami z obecenstva odpovedal, rozprával, zabával.
Fotografie Dušana Dostála pochádzajú z onoho nedeľného predpoludnia.


Nový Bukovský
NáVOD NA PREŽITIE PRE ŽENU je zakončením trilógie populárno-náučných knižiek MUDr. Igora Bukovského (Návod na prežitie pre muža a pre bejby). Kniha bola prijatá s veľkým očakávaním, o čom svedčí aj fakt, že už v prvý deň predaja bola v predajniach siete Panta rhei jednoznačne najpredávanejšou.
Krst tejto hodnotnej publikácie uviedol knihu "do života" 4. novembra 2013 v salóne hotela Carlton v Bratislave. Medzi krstiacimi sa okrem Milana Markoviča zúčastnili aj Daniel Hevier, Dušan Dušek, František Kovár a Juraj Benčík. Autor tiež predstavil auditóriu všetkých spolupracovníkov, ktorí pri vydaní knižky zúčastnili a s Dr. Bukovským spolupracovali - či už na textovom obsahu, alebo napr. pri práci na obálke a na celkovej grafickej úprave.
Pri listovaní knihou NÁVOD NA PREŽITIE PRE ŽENU možno natrafiť na prvok dosiaľ na Slovensku v knižnej publikácii nikdy nepoužitý: možnosť reprodukcie hudobnej zložky prostredníctvom načítania QR kódu.


MM KABARET drží formu
Bolo to len teraz nedávno - v stredu 30. októbra 2013. Hudobný klub Hlava 22 v Bratislave na Bazovej ul. 9. znova zažil inváziu ďalších zábavychtivých spriaznených duší, čo sa chcú dozvedieť čosi o kabarete.
MM KABARET uviedol titul VEČER MILANA MARKOVIČA (TROCHU INAK), ktorý zostane na repertoárovej listine aj po naštudovaní ďalšieho titulu, ktorý sa chystá na prelome rokov.
Ďalšie predstavenie je na programe 27. novembra 2013 Podrobnejšie informácie sú na webovej stránke www.mmkabaret.sk.


MM KABARET po prázdninách
V stredu 25. septembra 2013 odštartoval MM KABARET svoju druhú sezónu. V novom priestore hudobného klubu HLAVA 22 sa zišli diváci z Českej i Slovenskej republiky poväčšine zgrupovaní na internetovej sieti Facebook.
Podarilo sa to, čo bolo už pri scenáristickom zrode snom autorov toho na Slovensku žánri obnovenom po 43 rokoch: vytvoriť prostredie vhodné pre splynutie javiska a hľadiska a ponúknuť inteligentnú zábavu, ktorá tu už tak dlho chýbala. Ukázalo sa, že kabaret prináša radosť do radov divákov bez obmedzenia veku a že sa pomaly darí vybudovať závislosť u ľudí, ktorí sa stále intenzívnejšie vzpierajú konzumácii masovej televíznej zábavy určenej tým najjednoduchším konzumentom.
Ďalšie predstavenie v klube Hlava 22 v Bratislave na Bazovej ul. 9 je pripravené na stredu 30. októbra 2013 o 19.h. Vstupenky je možné rezervovať na tel. +421 948 447 991 Podrobnejšie na webstránke MM KABARETU.
Na obrázku A. Geriča MM + Jaro Ďuríček, hviezda Tatra revue na prelome 60. a 70. rokov dvadsiateho storočia.


Pocta
ZLATÉHO GUNÁRA za celoživotné dielo prisúdila Akadémia humoru na 33. Kremnických gagoch MILANOVI MARKOVIČOVI, MILANOVI LECHANOVI a PETROVI LIPOVI. Dvadsaťminútová ukážka (s Pánmi bratmi) z predstavenia MM KABARETU v rámci galavečera na záver festivalu potvrdila, že to nebol unáhlený čin akademikov.

DORO dizajn - MM KABARET
V štýle DORO dizajnu sa na verejnosti predstavil aj Milan Markovič. Na stredne staré kolená sa tak stal chodiacou reklamou na textilný dizajn, ktorým sa DORO dizajn preslávil aj originálnym a príťažlivým návrhom scény pre MM KABARET.

Na vlastné oči možno vidieť v klube Hlava 22 na Bazovej ul. 9 v Bratislave, ale aj všade tam, odkiaľ príde pozvánka. V Bratislave je to už isté: 25. septembra, 30. októbra, 27. novembra a 18. decembra 2013.
Mimobratislavským divákom sa kabaretiéri radi predstavia po dohode so zástupcami súboru, ktorí sú ľahko odhaliteľní na webstránke MM KABARETU.


Slov. rozhlas - sobota
Pre koho nie je osem hodín ranných v sobotu príliš zavčasu, ten má možnosť naladiť si Rádio Slovensko. V tom čase sa 24. augusta začína hosťovanie Milana Markoviča na pozvanie hostiteľky Petry Bernasovskej.

Poďakovanie
Milan Markovič ďakuje všetkým svojím fanúšikom za početné blahoželania k životnému jubileu. Prišlo toho toľko poštou, mailom aj esemeskami, že sa priam žiadalo vyhodnotiť.
Podľa oslávenca je dôležitý najmä nápad: najprv ten prvotný, že človeku vôbec napadne komusi zablahoželať a potom forma a obsah tej gratulácie. Za tú najoriginálnejšiu označil MM obrázok zaslaný elektronickou poštou až z pobrežia tuniskej Mahdie od Opavčanky Hanky Rychlej.


Ďalšia oslava
Vlaňajší päťdesiatnik - nenapodobiteľný multiinštrumentalista a hviezda MM KABARETU Róbert PUŠKÁR podľa dôveryhodných zdrojov (sám to oznámil) znova oslavoval - tentoraz päťdesiatjednotku. Neboli sme pri tom, ale isto to nevyzeralo inak ako na fotografii spred roka.
Vľavo stojí už pooooodstatne starší Peter Niňaj v zamyslení nad stratenou mladosťou. MM kvôli veku už vôbec nebol pripustený do záberu.


Prázdniny
Premiérou a nasledujúcim odvážnym každotýždňovým nasadením predstavenia MM KABARETU v bratislavskom V-klube sa skončila veľmi krátka, ale veľmi úspešná sezóna prvého pravidelného slovenského kabaretu po uzavretí Tatra revue r. 1970.
Milan Markovič a jeho skupina verných sa ešte stretávajú na malej privátnej oslave, aby sa stretli zas po prázdninách, keď sa hneď od septembra odštartuje aj zájazdový program MM KABARETU.
Na obrázkoch sú obe dámy MM KABARETU Andrea Gabrišová (vľavo) a Kristína Mackovčáková (vpravo).


MM KABARET naštartovaný
Legendárny bratislavský V-klub sa 30. mája 2013 stal sídlom MM KABARETU. V ten deň sa pred vypredaným hľadiskom uskutočnila premiéra prvého titulu Večer Milana Markoviča (trochu inak).
Dnes už rovnako legendárni Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár) svojím medzinárodným výstupom uviedli projekt, ktorý bude pravidelnou programovou ponukou na Námestí SNP č. 12. O necelý týždeň (5. júna 2013) nasledovala o nič menším záujmom verejnosti obdarovaná prvá repríza. Popri trojici Milan Markovič + Páni bratia sa na pódiu predstavujú aj Jaroslav Ďuríček, alternantky Andrea Gabrišová a Kristína Mackovčáková a Alexander Gerič.
Úchvatnú scénu pre MM KABARET navrhla, do poslednej nitky aj zhotovila a na pódiu V-klubu inštalovala Eva Kelley. Dramaturgom MM KABARETU je Milan Materák.
Posledné predprázdninové reprízy sú vo V-klube plánované na 12. a 19. júna 2013. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal. Napriek tomu, že sú už teraz ponuky na mimobratislavské hosťovanie (Brno, vých. Slovensko), súbor sa na zájazdy chystá až po letných prázdninách. Projekt uvádzaný ako bratislavský mestský kabaret je totiž svojím obsahom veľmi flexibilný a modifikovateľný aj na iné teritóriá. Istá scenáristická predloha nebráni vo svojej vnútornej štruktúre glosovaniu aktuálnych zmien v spoločnosti tak, ako je v každom správnom kabarete zvykom.


Premiéra nablízku
Už len pár dní zostáva do premiéry prvého pôvodného slovenského kabaretu. MM KABARET je zoskupenie umelcov - hercov, spevákov, výtvarníkov, hudobníkov a ďalších, čo sa pred vyše dvoma rokmi rozhodli vrátiť Bratislave mestský kabaret.
Priestory V-klubu na pôde Národného osvetového centra v Bratislave na nám. SNP 12 sa vo štvrtok 30. mája 2013 stanú dejiskom premiéry prvého kabaretného titulu Večer Milana Markoviča (trochu inak)
Do letných prázdnin môže okolo stodvadsať divákov vidieť kabaretné predstavenie ešte trikrát: 5., 12. a 19. júna 2013. Kabaret nepozná rozdiel medzi javiskom a hľadiskom, hrá sa, spieva a tancuje i medzi stolmi, pri ktorých sedia priaznivci klultivovanej zábavy a dobrého vína.
Pozoruhodný návrat do svetla reflektorov hlásia Milan Markovič a Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár) a s nimi ďalší umelci, čo konečne ponúknu alternatívu voči bezduchej zábave valiacej sa na nás z televízorov.


Metro Music Bar
Humor, jazz a hosté - tento názov prilákal do Metro Music Baru v brnianskej Poštovskej ulici vyše sto divákov, čo je prakticky kapacita tohto hudobného klubu.
Džezový gitarista Milan Kašuba tu oslávil svoje 75. narodeniny, nuž a kde inde ako v spoločnosti hudobníkov. Okrúhle narodeniny tu spolu s brnianskym nestorom symbolicky (tri mesiace vopred) oslávil aj Milan Markovič, ktorý celý večer na želanie Milana Kašubu moderoval.
Oslávenec si do programu pozval vynikajúcich mladých klarinetistov zo Základnej umeleckej školy v Brne, ktorí spolu so svojím učiteľom Pavlom Rosendorfom predviedli skvelú muziku.
Na obrázku Iva Dvořáka MM s Vendulou Šromovou, Eliškou Maršálkovou, Davidom Hlavoňom a Pavlom Rosendorfom.


PREMIÉRA
V stredu 8.mája 2013 sa v Rožnove pod Radhoštěm uskutočnila premiéra barokovej rozprávky režiséra a scenáristu Pavla Göbla KOVÁŘ Z PODLESÍ. Zvedavé i nadmieru vďačné obecenstvo sa zišlo v "drevenom mestečku", ako miestni nazývajú rožnovský skanzen, presne na mieste, kde sa nakrútilo najviac interiérových aj exteriérových scén.
Aj keď film nemožno považovať za komédiu, vďaka vynikajúcim dialógom a precíznej (i keď nenápadnej) réžii ako aj práci s kamerou pôsobí toto dielo veľmi príjemne a predovšetkým vtipne a príťažlivo pre deti aj pre dospelých.
Na obrázku Milan Markovič s Pavlom Göblom (uprostred) a kameramanom Richardom Špůrom. Na predpremiérovej besede sa zúčastnili ešte producentka Kateřina Špůrová a herec Jiří Pecha, ktorý hral vo filme svojrázneho farára.


MM KABARET
Po 43 rokoch pôstu od zániku Tatra revue bude mať Bratislava opäť stálu kabaretnú scénu. Pod názvom MM KABARET ju po vyše dvojročnom úsilí prináša rovnomenná skupina dramaturgov, manažérov, výtvarníkov, hercov, scenáristov a hudobníkov sústredených okolo Milana Markoviča.
Podrobnejšie sa o tejto historickej udalosti bude hovoriť v markízanskom Teleráne v utorok 14. mája 2013 po 8. hodine ráno. V úlohe oboznamovačov vystúpia Milan Markovič a známa hudobná dvojica Páni bratia. Minikoncert nie je vylúčený.


Džez v Brne
V rámci nepravidelných stretnutí Milana Markoviča s brnianskymi džezmenmi sa v známom Metro Music Bare uskutoční 29. apríla 2013 spoločné vystúpenie fenomenálneho džezového gitaristu a hudobného pedagóga Milana Kašubu s Milanom Markovičom s názvom HUMOR, JAZZ a HOSTÉ.
V triu Milana Kašubu vystúpi ešte Vincent Kummer s kontrabasom a Víťa Vavrda za bicími. Pán Profesor Pavel Rosendorf privedie svoju dychovú sekciu (Vendulu Šromovú, Elišku Maršálkovú, posilní ich David Hlavoň a možno pár ďalších.
Milan Markovič bude moderovať celý večer, v ktorom sa na pódiu vystriedajú aj dávnejší i súčasní žiaci oslavujúceho hudobníka. MM si určite nezabudne ani svoje tenorové bendžo. Obaja protagonisti večera si totiž zároveň pripomenú tohtoročné okrúhle životné jubileá. Chystá sa v Brne na Poštovskej 6 (Alfa-pasáž).


MM s Horníčkom
V rámci reprízovania starších zábavných programov odvysielala Česká televize pred mesiacom Manéž Bolka Polívku s hosťom Milanom Markovičom. V sobotu 30. marca 2013 o 6. h. ráno odvysiela ČT1 ďalší zo starších zábavných programov, kde sa Milan Markovič predstaví ako hosť Miroslava Horníčka v programe Hovory H ještě po dvaceti letech (1991).
V programe ešte vystúpi Vladimír Svitáček. Hlavný kameraman: Jiří Lebeda, réžiu mali Ján Roháč a Ivo Paukert.


Všechnopárty
V pondelok 11. marca 2013 sa v pražskom divadle Semafor (Dejvická 27) zaznamenávala a 22. marca t.r. o 21.25 h. vysielala talkšou Karla Šípa Všechnopárty, ktorej hlavným hosťom bol Milan Markovič. Spoluúčinkovali handicapovaný športovec Jiří Ježek a majiteľka kočovného divadla Háta Oľga Želenská.
Úspešný program České televize sa nahráva pred platiacim obecenstvom a celé predstavenie trvá asi 90 minút, pričom odvysielaný program po zostrihu má minutáž sotva polovičnú.
Ako asistentka réžie v programe Všechnopárty pôsobí Kateřina Kergalová, dcéra Jána Roháča.
Foto: Dušan Dostál/Semafor


Kovář z Podlesí
V stredu 15. mája 2013 má v Prahe slávnostnú premiéru a hneď ďalší deň je uvedený do kín celovečerný film režiséra a scenáristu Pavla Göbla, ktorý vyrobila spoločnosť Next Production Kateřiny Špůrovej. Popri Bolkovi Polívkovi, Josefovi Somrovi, Ivane Chýlkovej a ďalších v ňom účinkuje aj Milan Markovič v role správcu kniežacieho majetku. (Pozri tiež tu nižšie noticku Pred kamerou.)
Baroková rozprávka pre deti aj dospelých (v ktorej je všetko trochu inak) sa nakrúcala minulý rok prevažne v českolipských lesoch a v skanzene v Rožnove pod Radhoštěm. Možno do nej krátko nahliadnuť na youtube pod názvom KOVÁŘ Z PODLESÍ - TRAILER.
Na obrázku záber z prestávky v nakrúcaní. S Milanom Markovičom Josef Somr a detská hviezda Filip Dvořák.


Vernisáž
Vo štvrtok 24. januára 2013 sa v bratislavskom Audi centre uskutočnila vernisáž s názvom IMPRESIE VÝCHODU. Svoje výtvarné diela prítomnej verejnosti predstavili košickí umelci Dušan Baláž a Pavel Kvoriak (na obrázku vpravo s moderátorom vernisáže Milanom Markovičom).
Výstavu obrazov, ktorá potrvá až do konca februára t.r., zorganizovala agentúra AMYMON v spolupráci s AUDI EXCLUSIV GALLERY, zastúpenou na vernisáži riaditeľom Audi centra Ing. Ondrejom Zacharom.
Výnimočné priestory najväčščieho Audi centra v strednej Európe sprostredkovali na vernisáži zaujímavý program, pričom originálnym spôsobom (telefonickým vyzvonením) sa uskutočnilo aj vyžrebovanie výhercov vecných cien. Podobné podujatia sa v Audi centre organizujú viackrát do roka.
Na obrázku vľavo je s moderátorom predstaviteľka agentúry AMYMON a autorka námetu i scenára podujatia pani Ľudmila Pašková.
Foto: Tibor Černák


Dokončovacie práce
Film scenáristu a režiséra Pavla Göbla Kovář z Podlesí vstúpil do obdobia dokončovacích prác. Ich súčasťou bola aj výroba postsynchrónov, t.j. dodatočného ozvučovania, na ktorom sa v stredu 16. januára 2013 zúčastnili v Prahe na Kavčích horách aj Szidi Tobias a Milan Markovič.
Po dokončení práce na postsynchrónoch sa budú kompletizovať animácie. Premiéra filmu sa plánuje na apríl t.r.


IT VIP
Posledný novembrový deň roku 2012 ožila spoločenská sála Radisson Blu Carlton Hotela v Bratislave pozoruhodným podujatím, ktoré každoročne organizuje asociácia ISACA.
Na programe bol spoločensko-dobročinný gala večer IT VIP s hlavným sloganom na projekčných plochách ROBÍME IT SVET BEZPEČNÝM. So spoluorganizátormi Asint ASG a SAIPH a pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Ministerstva financií SR sa podarilo pripraviť večer, ktorého súčasťou bola aj aukcia výtvarných prác z ateliérov popredných slovenských maliarov a sochárov (Noémi Kolčáková-Szakállová, Rastislav Králik, Oto Bachorík, Miroslav Rudavský, Martin Dzurek).
Celý večer moderoval a taktiež aukciu (s rekordným výťažkom) viedol Milan Markovič. Program večera prenášali stream signálom niektoré webové a regionálne televízie. Vylicitované financie sú určené na Grant ISACA. Ide o nenávratný finančný príspevok, ktorého cieľom je podporiť aktivity fyzických osôb na vysokých školách a neziskových organizácií smerujúcich k zvyšovaniu bezpečnostného povedomia na Slovensku.
Partneri organizátorov - KPMG, Plaut Slovakia, Oracle a Tempest - sa taktiež tešili z pocitu účasti na plnohodnotnom podujatí.
Na obrázkoch Zuzany Gavulovej - vľavo hore: Milan Markovič v rozhovore s prezidentom ISACA Petrom Borákom. Vpravo dolu: Milan Markovič "odklepáva" dražbu obrazu Noémi Kolčákovej-Szakállovej.


PETER BREINER DNES
Ohromujúca virtuozita, odvážna vynaliezavosť, neuveriteľné schopnosti a akrobatické divy ...... majster improvizácie ... nielen brilantný virtuóz, ale aj dokonalý zabávač (The Review, Washington D.C.)
Nielen túto referenciu prináša webstránka Petra Breinera. Možno pri nej stráviť doslova hodiny - vypočuť si niečo z jeho vyše dvesto vydaných CD nosičov alebo započúvať sa do jeho filmovej hudby, po ktorej už siahli tvorcovia dvadsiatich filmov. Na videách si okrem iného možno pripomenúť nahrávanie jeho desiatich CD s kompletom hymien všetkých štátov sveta, z ktorých mnohé odzneli na olympiáde v Aténach (a vďaka "šikovnosti" Číňanov aj v Pekingu).
Tou podstatnou správou však je Petrov úmysel sprístupniť verejnosti klasickú hudbu nie celkom obvyklým spôsobom - prostredníctvom internetu. Oplatí sa začítať do rozhovoru s PB pod nadpisom KLASIKA PRE "KLIKAČOV"
Spomínaný projekt Petra Breinera využíva známu webovú stránku Kickstarter.com, cez ktorú môže tomuto projektu pomôcť k životu každý z nás.
A hoci posledný odsek tejto správy neprináša novinku, blížiace sa Vianoce možno osviežiť takisto Petrom Breinerom. Jeho Tichá noc z albumu Christmas Goes Baroque nejedného z poslucháčov navedie na uvažovanie, či zo stoviek všelijakých verzií práve tá Breinerova nie je zaujímavejšia ako sám originál. Tiež možno nájsť na webovej stránke výnimočného slovenského dirigenta, skladateľa, aranžéra a klaviristu.


Opäť do Scherzu!
Chystá sa v pondelok 8. októbra 2012 o 19.09 h. v literárnej kaviarni Kafe Scherz na bratislavských Palisádoch: V programe Milana Markoviča Predstavte si... sa slovom, piesňou i hrou na gitare predstaví veľmi známa slovenská speváčka Eva SEPEŠIOVÁ.
Rádiologička MUDr. Sepešiová nastúpila v sedemdesiatych rokoch do lekárskej profesie a od tých čias nám jej spev iba veľmi sporadicky pripomínali len jej rozhlasové, gramofónové a televízne záznamy, ktoré však v posledných desaťročiach zmizli z okruhu diváckej a poslucháčskej pozornosti nadobro.
Prečo sa tak stalo a ako v súčasnosti vyzerá, ako znie a čo porába Eva Sepešiová, je možné dozvedieť sa v známej bratislavskej literárnej kaviarni za 3 eurá. Rezervovať si miesto je možné na adrese artklubvecer@gmail.com.
Klubová talkšou Milana Markoviča trvá hodinu, odznejú predovšetkým vlastné nové piesne Evy Sepešiovej, ale aj niektoré prevzaté skladby, známe skôr v podaní zahraničných superhviezd. Pred predstavením bude možné vypočuť si tie najznámejšie pesničky zo 60 a 70. rokov, nuž a po produkcii nie je vylúčená autogramiáda.
Dramaturgicky pripravil PaedDr. Ivan Kováč.


V Kremnici o Roháčovi
Na augustových Kremnických gagoch bol na programe ďalší zo série audiovizuálnych profilov osobností slovenského humoru, ktorú pod názvom JEDEN Z TÝCH, ČO NEODÍDU uvádza Milan Markovič V sobotu 25. 8. 2012 bol ústrednou postavou tohto programu režisér Ján Roháč.
Hosťami na scéne Divadla v podzemí (Klub Labyrint) bol historik Dr. Ladislav Lajcha, spolužiak Jána Roháča z pražských vysokoškolských štúdií a súrodenci Jána Roháča - brat Jozef a sestra Marika, vydatá Ševčíková, ktorá kvôli tomuto vystúpeniu pricestovala z New Yorku, kde aj s manželom žije. Klub Labyrint bol - ako obvykle - vypredaný a diváci - ako obvykle - neľutovali.


Na štyroch stranách
Štvorstranový rozhovor s Milanom Markovičom priniesol magazín denníka Právo (sobota 2. júna 2012). Najrozšírenejší český magazín (bez webovej verzie) priniesol zároveň šesť veľkoplošných fotografií z nedávnych i súčasných aktivít slovenského kabaretiéra, moderátora, herca a publicistu, o ktorého je stále značný záujem predovšetkým v Českej republike.
Filmový materiál sa po úspešnom nakrúcaní presunul do strižne, kde na ňom prebiehajú dokončovacie práce. Film vyrába filmová produkčná spoločnosť Next production. Jej šéfka Kateřina Špůrová predpokladá premiéru diela vo februári 2013.
Fotografiou Next production (vpravo) pripomenul autor rozhovoru Ivan Vilček nedávno dokončený rozprávkový film režiséra a scenáristu Pavla Göbla Kovář z Podlesí. Na obrázku je MM s Josefom Somrom. Práve s touto hereckou osobnosťou sa Milan Markovič tešil intenzívnej spolupráci a najväčšiemu počtu spoločných záberov.


Kafe Scherz v Bratislave
Veľmi dobre známa kaviareň, ktorá utkvela v pamäti najmä vďaka svojim programom v dramaturgii PaedDr. Ivana Kováča, sa aj v pondelok 14. mája 2012 naplnila do posledného miesta. Na programe bolo ďalšie predstavenie talkšou Milana Markoviča PREDSTAVTE SI..., nepravidelne predstavujúce zaujímavých ľudí z nášho okolia.
Pred preplnenú sálu sa spolu s moderátorom posadila prof. Iveta Radičová, aby odpovedala na otázky z pódia i publika. Kabaretnými pesničkami prispel a občas aj do debaty pozoruhodne zasiahol Štefan Skrúcaný.
Žiadaná talkšou bude najbližšie na programe začiatkom októbra 2012. Hosť príde tentoraz z hudobnej oblasti a jeho prítomnosť bude prekvapujúca tak ako všetky predchádzajúce.


Pred kamerou
Po trojdňovej prestávke sa Milan Markovič vracia do Rožnova pod Radhoštěm na dokončenie filmu z produkcie pražskej agentúry Next Production Kovář z Podlesí. V malebnom prostredí tunajšieho múzea v prírode tu režisér a zároveň autor scenára Pavel Göbl s kameramanom Richardom Špůrom nakrúcajú filmovú rozprávku.
Film, ktorý bude mať v kinách premiéru pravdepodobne vo februári 2013, je vydareným pokusom o víťazstvo dobra nad zlom bez násilia (dokonca ani draka tu nebude nikto vraždiť). Rozprávka je zaradená do obdobia baroka a autorkou pozoruhodných kostýmov je kostýmová výtvarníčka Ivana Brádková.
Nekonvenčne, ale s vtipom a šarmom stvárňovaná pôvodná predloha je veselá a zároveň máličko strašidelná. Ide o hraný film kombinovaný s animáciou bábok a modelov, s dokresľovaním a 3D trikmi. Milan Markovič stvárňuje postavu Správcu kniežacieho majetku.
Na obrázku vľavo: Skvelý Josef Somr v postave starostu obce, s ktorým má Milan Markovič najviac spoločných záberov a vychádzajúca detská hviezda Filip Dvořák.


V podzemí aj na povrchu
Kremnické Divadlo v podzemí organizuje štvrťročne benefičné predstavenia venované vždy významnému hosťovi. Milan Markovič zavítal do kremnického podzemia 24.3.2012 a v spolupráci s moderátorom Antonom Brčkom upútal pozornosť vypredaného hľadiska. Súčasťou programu v klube Labyrint boli aj videoprojekcie a hudobné príspevky v podaní MM.
Ešte v ten istý deň večer sa program s menšími aktualizáciami zopakoval v koncertnej sále Mestského úradu v Banskej Bystrici. Medzi prvými gratulantmi bol primátor mesta Mgr. Peter Gogola.


S učiteľmi v Žiline
Pozvanie Krajského školského úradu v Žiline prijal Milan Markovič 23. marca 2012. V Mestskom divadle predstavil svoju One Man Show zameranú na učiteľskú profesiu pri príležitosti nadchádzajúceho Dňa učiteľov.
Bez pátosu a oslavných príhovorov prebehol bezmála dvojhodinový program, v ktorom MM dokázal bez výnimky zaujať svojím rozprávaním, debatou s divákmi a tiež predstavením svojich pesničiek pri klávesoch. Napriek vžitým predstavám, že učitelia bývajú "ťažšími" divákmi, hľadisko neprestávalo odmeňovať interpreta smiechom a potleskami. O spokojnosti s vystúpením svedčili aj nekonečné gratulácie, rozhovory a fotografovanie sa po skončení programu.
Na podujatí sa zúčastnili učitelia, školskí funkcionári a zamestnanci školských úradov v Žilinskom kraji pod záštitou prednostu Krajského školského úradu Ing. Lubomíra Krajčiho, PhD.


Ďalšia Klára Janečková
Stále úspešnejšia česká spisovateľka predstavila 17. februára 2012 svoju ďalšiu knihu, ktorá vychádza aj na Slovensku. S detektívnym titulom TEMNOTA sa do kníhkupectva Panta rhei na Poštovej ulici v Bratislave okrem Kláry a jej neozbrojeného sprievodu dostavili aj jej pozvaní prezentátori Milan Markovič, Petr Novotný a Maroš Kramár. MM tento výber odhalil ako úspešný pokus zazrieť všetkých troch umelcov zasa chvíľu v Bratislave.
Kniha sa ničím "nekrstila" a už vôbec neoblievala, ale v ústrety svojim čitateľom ju vyprevadili originálne želania všetkých troch hostí. Zapíjalo sa špeciálnou valašskou slivovicou, len MM vyháňal nádchu medovým bylinkovým čajíčkom.
Vľavo MM, vpravo v rozhovore s Petrom Novotným. Foto: René Miko


Fašiangovanie
Po dobytí východu (Prešov, Košice, Vranov n/T.) sa známa trojica Milan Markovič a Páni bratia predstavili v sále PKO v Nitre. Umelci, známi najmä zo svojich početných televíznych talkšou dokázali celkom tak ako za tých čias rozprúdiť náladu vo všetkých do posledného miestočka zaplnených sálach a boli oceňovaní najmä za to, že ich program sa v ničom nepodobal klasickým "kortešačkám" známych z účelových politických mítingov, ale vždy vedeli aj svojich prominentných hostí naladiť tak, že obecenstvo sa o nich dozvedelo množstvo zaujímavostí aj bez politickej prezentácie.
Ján Figeľ, Pavol Hrušovský a Daniel Lipšic sa ukázali byť zdatnými partnertmi, čo nepokazia žiadny špás. Spomínaná trojica sa v sobotu 25. 2. 2012 opäť posadí zoči voči humoristom a excelentným hudobníkom v žilinskom hoteli Slovakia. Na programe sú opäť Fašiangy s KDH.
V druhej polovici programu spoluúčinkujú (podľa miesta činu) Kandráčovci, alebo Cimbalová hudba Zobor alebo FS Pro-Stavbár.
Vpravo - Milan Markovič a Páni bratia (Peter Niňaj a Róbert Puškár) v Nitre.


Hriatô
V silvestrovskom špeciále českých webových POZITIVNÍCH NOVIN na tému Z jedálneho lístka klaunov a komikov sa vedľa seba ocitli Milan Markovič a Jaroslav Hašek. Autor Ondřej Suchý ich spojil ich záľubou v hrejivých nápojoch.
Proti Haškovmu námorníckemu grogu postavil MM jedinečné a vo svete neopakovateľné Slovenské hriatô. Presný preklad receptu pred rokom prevzal na svoju webstránku aj svetoznámy Jamie Oliver.


Darčeky Milana Markoviča
S nezištným titulom a s patričnou propagáciou sa päť podnikov na strednom Slovensku chystalo na návštevu dlho oznamovaného predstavenia Milana Markoviča v rámci jeho predvianočného turné pre dlho vopred vypredané hľadiská v Slavošovciach, Rimavskej Sobote, Harmanci, Brezne a Ružomberku.
V dňoch 14.-17. decembra 2011 sa silná zostava erudovaného moderátora predstavila v spomínaných lokalitách (len Brezňania sa nechali zabávať v malebných priestoroch hotela Mýto v Mýte pod Ďumbierom). Napriek jednoznačnému úspechu všetkých piatich predstavení (v Mýte a Harmanci sa hralo v ten istý deň) sa navýsosť spokojní diváci našťastie nedozvedeli, že všetky predstavenia sa od seba obsahovo líšili a opakovali sa len v zanedbateľných detailoch. Asi by si boli nárokovali účasť na všetkých vystúpeniach štvorice Milan Markovič, Zuzana Tlučková, Alexander Gerič, Petr Novotný a muzikantskej dvojice, ktorej okrem virtuózneho podania všetkých pripravených aj zimprovizovaných skladieb nechýbal ani zabávačský talent. Takto sa obecenstvu predstavili páni Peter Niňaj a Róbert Puškár, zo známych televíznych Večerov Milana Markoviča známi ako Páni bratia.
Na obrázkoch: vľavo hore monológ Petra Novotného s pozorným backgroundom Pánov bratov; vpravo hore Milan Markovič v sugestívnej akcii s privolanou diváčkou. Dobrou náladou permanentne oplývajúcu Zuzku Tlučkovú už asi predstavovať netreba.


Pri ďalšej knihe
V utorok 22.11.2011 vošli do čitateľského života hneď dve knihy, pri ktorých zrode i prezentácii asistoval aj Milan Markovič. To MUDr. Igor BUKOVSKÝ, PhD. (na obr. vpravo) dvojicou svojich kníh NÁVOD NA PREŽITIE PRE BEJBY a HNEĎ TO BUDE, ANJELIK zaokrúhlil svoju viac ako bohatú tvorbu na 750 tisíc vydaných výtlačkov na Slovensku a v Česku.
Milan Markovič prispel do jeho diela kapitolou o vzťahu starých rodičov k dieťaťu, samozrejme, predovšetkým z vlastných skúseností.
Stalo sa v Bratislave, centrum Eurovea.
Foto: BOSA - Bohumil Šálek


Nebáli sa...
Bratislavská literárna kaviareň Kafe Scherz sa v utorok 15. novermbra 2011 večer stala dejiskom zhromaždenia spriaznených duší pri prezentácii knihy Milana Markoviča Kto sa bojí, nech nečíta! a jej "uvedením do života". Postaral sa o to spisovateľ, básnik a aforista Tomáš Janovic (na obr.), ktorý takto - sebe vlastným spôsobom - sa začlenil do vyše hodinového hudobno-slovného programu, vedeného oslavujúcim autorom.
Priestory Kafe Scherz boli zaplnené do posledného miesta a nemálo bolo tých, čo sa uspokojili s miestom na státie.


Definitívne!
Až Najvyšší súd SR musel nezvratne potvrdiť odsúdenie spoločnosti 7 PLUS za škandalizovanie a lživé články na adresu Milana Markoviča v periodikách Plus jeden deň a Šarm v januári 2008.
Kauza sa vrátila na Krajský súd, ktorý právoplatne rozhodol, že v obidvoch bulvárnych periodikách musí byť uverejnené ospravedlnenie sa Milanovi Markovičovi a zaplatenie nemajetkovej ujmy. Redaktori v spomínanej tlači so zjavným zlým úmyslom podsúvali verejnosti výmysly o údajnom pomere s fotografkou.


USA-Kanada
Z aprílového turné po USA a Kanade sa vrátil Milan Markovič. Absolvoval šesť vystúpení typu One man show s tradičným názvom Nevyzúvajte sa, prosím... V USA prešiel štáty Pennsylvánia, New Jersey, Delaware, Maryland a Washington D.C. a v Kanade provincie Ontario a Britská Kolumbia. Na palubách lietadiel strávil dohromady 31 hodín (pre porovnanie: Gagarin letel síce o čosi vyššie, ale len 108 minút!!!). A aká to bola sláva... Hodín strávených pri presunoch v aute bolo tiež požehnane. Treba totiž vziať do úvahy vzdialenosti, ktoré v nijakom ohľade nemožno porovnávať s nijakými v Európe. Keď konečne niekto povie, že tam, kam teraz pôjdeme, je to len "kúsok", znamená to, že je to naozaj len mizerná polhodinka autom.
Všetky predstavenia MM boli prijaté s veľkým záujmom, čo je určite aj zásluha usporiadajúcej agentúry. Vystúpenie sa všade stretli s veľmi vďačným prijatím krajanov - Slovákov a Čechov, z ktorých mnohí sú v zámorí len pár rokov. Skrátka, osídľovanie Západu ustavične pokračuje.
Jedno predstavenie bolo však zvláštne tým, že sa odohralo v kultúrnom stánku - Slovenskom a českom americkom farm klube - v Hightstowne (New Jersey). Je to budova, ktorú svojpomocne postavili Slováci, ktorí v tridsiatych rokoch minulého storočia stavali v New Yorku mrakodrapy. Dodnes tam s úctou prechovávajú viaceré interiérové prvky z tých čias vrátane nábytku.
Na obrázkoch, ktorých autormi sú členovia sprevádzajúceho štábu, je vľavo hore budova Slovenského veľvyslanectva vo Washingtone D.C., kde sa uskutočnilo vystúpenie MM 10. apríla 2011, vpravo hore MM, ktorý svoje vystúpenie dopĺňal svojimi hudobnými príspevkami, sprevádzajúc sa gitarou, klavírom alebo poloplejbekom.
Vľavo dolu aplaudujúce publikum po vystúpení v Hightstowne a vpravo zábery z predstavenia vo veľkolepom vancouverskom Planetáriu. Ide o akési múzeum vesmíru, ktoré možno nájsť na brehu Pacifiku dnes už s názvom The H. R. MacMillan Space Centre.
Medzi vystúpenia Milana Markoviča patrilo 14. apríla 2011 hosťovanie v rádiošou VIA MIA, ktorú na vancouverskej rádiostanici CJSF 90.1 FM vedie jeho dcéra, žijúca v Britskej Kolumbii.


V kanadskej (slovenskej) tlači
Časopis Slovo z Britskej Kolumbie, ktorý vychádza na západe Kanady od decembra 2007 štyrikrát do roka, prináša na svojich stránkach nielen propagáciu aprílových vystúpení Milana Markoviča na kanadskej pôde, ale aj charakteristiku poetiky jeho nevšedného humoru.
Treba konštatovať, že portál i časopis svojím širokým záberom a intenzívnom spoluprácou s čitateľmi prináša úžitok nielen komunikáciou s dianím v BC, ale dokonca aj spravodajstvom zo starej vlasti (aktuálnosť je, samozrejme, čiastočne obmedzená periodicitou vychádzania).Peter Niňaj takmer dospelý!
Dirigent, klavirista a skladateľ Peter Niňaj oslávil päťdesiatku! Za účasti asi 200 pozvaných hostí (rodina, kamaráti, kolegovia, spolupracovníci, nepriatelia, závistlivci, somráci atď.) vstúpil slávny muzikant do minimálne druhej polovice svojho úspešného života. Spolu s manželkou a ďalšími postihnutými pripravil ťažko zabudnuteľný večer, na ktorom nechýbala excelentná muzika - vďaka orchestru SĽUK-u, s ktorým PN roky spolupracuje a jeho speváčok.
Zážitok sa dostavil aj zásluhou oslávenca samého, ktorý sa neváhal pripomenúť spolu s multiinštrumentalistom a spevákom Robom Puškárom a hoci sa pokorne ospravedlnil, že po litri vína už prstíky neposlúchajú ako by mali, obecenstvo (pravdepodobne tiež pod vplyvom) nič nezbadalo a nekriticky tlieskalo. Dvojica Páni bratia (v zahraničí známa ako Pressburger duo) dala na známosť, že je stále vo vrcholnej forme, ba po sedemásťročnej vzájomnej spolupráci jej najlepšie chvíle hádam ešte len prídu. Už teraz treba pripomenúť, že o rok oslávi polstoročie svojej úžasnej existencie aj druhá polovica spomínanej dvojice. Kto chce byť pozvaný, hláste sa TU!
Medzi pozvanými bol, samozrejme, aj Milan Markovič. Martina Mestická známa z televíznych Večerov MM v orchestri Komorníci, vymenila flautu za fotoaparát a výsledkom je zvečnené nadšenie Petra Niňaja nad zvítaním sa s kolegom.


Veru nepadlo...
To, že jablko naozaj nikdy nepadá ďaleko od stromu, potvrdzuje v týchto dňoch dcéra Milana Markoviča Mirka, žijúca v kanadskom Vancouveri. Keďže však s vyslovením jej mena majú domorodci nemalý problém, vo svojom okolí je známa ako Mia.
Práve v týchto dňoch sa toto okolie pozoruhodne rozširuje. Mia sa totiž rozhodla nadviazať na moderátorské rozhlasové umenie svojho otca a vo štvrtok 24. februára 2011 začala vysielať svoju pravidelnú hodinovú rádiošou VIA MIA.
Jej šou vysiela priamym prenosom vancouverská rozhlasová stanica z Univerzity Simona Frasera na frekvencii 90,1 FM.
CJSF je nekomerčná stanica a je alternatívou k mainstreamovým médiám na pôde provincie Britská Kolumbia. Program možno počúvať online, alebo streamom z archívu. Rádiošou VIA MIA sa vysiela dvakrát do mesiaca a najbližšia relácia sa dá vypočuť online 11. marca 2011 už hodinu po polnoci nášho času. Na homepage stačí kliknúť na vypínač v ľavom hornom rohu.


Apríl: Kanada, USA
Nejde ani žartík aprílový, ba ani kanadský. Aj taký lenivý a netypický cestovateľ ako je Milan Markovič, musel napokon akceptovať opakujúce sa pozvania z kanadskej Britskej Kolumbie a v apríli sa ide presvedčiť, ako pokročili jeho "obľúbené" osobné prehliadky na európskych a amerických letiskách.
Potvrdené sú zatiaľ tieto predstavenia - 8. apríla v ontárijskom Etobicoke (Toronto), 9. apríla v New Jersey (USA), 10. apríla je na programe Washington, DC, 15. apríla sa Milan Markovič vracia z USA do Kanady a predstaví sa v Burnaby a 16. 4. vo Vancouveri, kde vystupoval už v auguste 1998 (na tomto turné sa stretol pri dvoch spoločných vystúpeniach v Toronte aj s Petrom Breinerom).
Na programe je deväťdesiatminútové improvizované one man show NEVYZÚVAJTE SA, PROSÍM..., ktoré je nepretržite na programe od 21. marca 1984 a blíži sa k svojej dvetisícej premiére (keďže pri neopakujúcom sa obsahu jednotlivých predstavení ťažko hovoriť o reprízach).
Na fragmente z propagačného letáku Milan Markovič na fotografii Yuriho Dojca. Vpravo je oskenovaná vstupenka na vancouverské predstavenie. Kto bude náhodou mať v danom čase cestu okolo, stačí si originál objednať na tej správnej adrese.


Záver roka v Aréne
Posledná tohtoročná Koza bola reprízovaná v pondelok 20. decembra 2010. Populárny a stále hojne navštevovaný titul tak uzavrel siedmy kalendárny rok svojej prezentácie na javisku bratislavského Divadla Aréna (premiéra 15.3.2004).
Stále herecké obsadenie v zostave Emília Vášáryová, Juraj Kukura, Milan Markovič, Alexander Bárta si vzájomne zaželalo príjemné prežitie vianočných sviatkov a je pripravené opäť sa predstaviť svojim divákom v novom roku 2011. Zatiaľ sú naplánované dve predstavenia: 20. januára a 4. februára.
Titul Koza alebo Kto je Sylvia pochádza z pera Edwarda Albeeho a pýši sa označením Najlepšia divadelná hra roku 2002. Hru naštudoval režisér Martin Čičvák s dramaturgickým prispením Martina Kubrana.
Edward Franklin Albee III (na obrázku) sa narodil r.1928 niekde vo Virginii, všeobecne sa však verí, že sa narodil vo Washingtone D.C. Dva týždne po narodení bol adoptovaný do rodiny zámožného Reeda A. Albeeho, syna vaudevillového magnáta Edwarda Franklina Albeeho II, vlastniaceho niekoľko divadiel. Edward Albee III teda nemal ďaleko k inšpirácii a dodnes je plodným a aj u nás známym a uznávaným dramatikom, autorom 32 divadelných hier - okrem iného ZOO story (1958), Kto sa bojí Virginie Woolfovej (1962) alebo Raňajky u Tiffanyho (1966). Je držiteľom mnohých ocenení, o.i. troch Pulitzerových cien za drámu Krehká rovnováha (1967), Prímorská krajina (Seascape - 1975) a Tri vysoké dámy (1994).


Pretty Woman
V libereckej hale Tipsport sa 4. decembra 2010 uskutočnilo finále česko-slovenskej súťaže s názvom Pretty Woman, čo sú správnym smerom modifikované pokusy o každoročné (dokonca vždy viacnásobné) pokusy označiť často nič netušiace mladučké dievčatá za kráľovné krásy, t.j. "miss". Inými slovami, v tom prípade ide vlastne len o zvolenie mladej ženy do funkcie dekoratívneho predmetu.
V Liberci však šlo (v už štvrtom ročníku súťaže) o zvolenie symbolu očarujúcej ženy nielen príjemnej vizáže.
Finálový večer súťaže Pretty Woman Českej a Slovenskej republiky 2010 mohli formou priameho prenosu sledovať aj televízni diváci na programoch ČT1 a STV1. Pomocou SMS hlasovali a rozhodli o víťazke. Stala sa ňou riaditeľka materskej školy v Plzni Martina Průchová.
Priamy prenos moderovala Halina Pawlowská, v úlohe glosátorov súťaže sa predstavili Milan Markovič, Mahulena Bočanová a Aleš Háma.


Cena Literárneho fondu
V pondelok 29. novembra 2010 predpoludním v bratislavskom Zichyho paláci prevzal PhDr. Milan Markovič cenu Literárneho fondu za celoživotné dielo v oblasti divadelnej a rozhlasovej tvorby a zábavného umenia.
Spolu s ním prevzali túto prestížnu cenu aj herci Dušan Jamrich, Emil Horváth ml., Klára Dubovicová, Soňa Ulická, dramaturgička Mária Terenová, režisérka Eva Galandová a ďalší.
Na záberoch Ing. Vladimíra Šmihulu: Ceny odovzdávali JUDr. Ladislav Serdahély, predseda Literárneho fondu, a doc. Dušan Jamrich, predseda výboru Sekcie pre tvorivú činnosť v oblasti rozhlasu, divadla a zábavného umenia.


V policajnej službe
Len pred tromi rokmi sa Milan Markovič zaúčal do úlohy českého policajta (TV Prima, Konečně jsi tady! 2007 - vľavo dolu ) a nastal čas, keď sa opäť v Prahe, ale ale už "vo farbách" slovenskej polície ocitol v uniforme znova.
Česká televízia, na ktorú domorodci vytrvalo nadávajú, ale pre nás je stále vzorom, nepoľavuje v preferovaní pôvodnej tvorby, čoho dokladom je aj adaptácia poviedkovej predlohy Karla Čapka, ktorú s názvom Případy pana Janíka pripravuje mladý český režisér Josef Tuka.
V pondelok 27.9.2010 predpoludním sa v Prahe-Uhříněvsi nakrúcali interiéry bratislavskej policajnej stanice. Obraz 19 spočíval vo vypočúvaní hlavného svedka (hlavná postava v podaní Arnošta Goldflama).
Na obrázkoch Milana Rysa vľavo hore dialóg MM a AG, vpravo hore: Toľkoto ľudí tv divák neuvidí. Na zábere sú okrem troch hercov aj dokumentaristi, zvukári, osvetľovači, asistenti a ostatný personál natlačený do malého priestoru. Vpravo dole: Dolu pod MM v čiapke režisér Josef Tuka.
Publicistickú vizitku o nakrúcaní poviedkového televízneho filmu pripravila Marie Retková. Možno si ju pozrieť v nedeľu 3. októbra 2010 na okruhu ČT v relácii Čétečko o 16.50 h.


PosAm 20
Slovenský softvérový gigant PosAm zaznamenal 20. výročie svojej existencie. Pri tej príležitosti zorganizovalo jeho vedenie stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov v hoteli Patria na Štrbskom plese.
Súčasťou viacdňového stretnutia bol aj program, ktorý v sobotu 18. 9. 2010 pripravil, zrežíroval a moderoval Milan Markovič. V precízne pripravovanom zábavnom programe účinkovali aj viacerí pracovníci firmy. S veľkým úspechom na programe spolupracovali aj Páni bratia - známi hudobníci Peter Niňaj a Róbert Puškár.
Na obr. vpravo MM a P. Niňaj po programe na druhý deň ráno. Vľavo - s R. Puškárom na predstavení.


Pocta Fedorovi Malíkovi
Vo štvrtok 1. júla 2010 o 17.h. sa všetci pozvaní a vôbec tí šťastnejší zhromaždili na nádvorí zámočku v Modre (Horná ul. 20). Hostiteľom početnej skupiny hostí bol náš popredný enológ, publicista a spisovateľ prof. Fedor Malík a hlavným bodom programu bola prezentácia jeho už desiatej knižky vydavateľstva Marenčin PT, tentoraz s názvom Camembert Sauvignon.
V tieni storočného platana a v "predizbe" krásnej francúzskej záhrady dnešného osvetového strediska sa zišli vinári a vinohradníci, ale i priaznivci a priatelia vínneho moku ako aj poetiky prof. Malíka, ktorého vzletné a úprimné vyjadrovanie má spoločné korene v literatúre i v prezentácii kvalitných vín.
Malíkova kniha fejtónov, glos i cestopisných čŕt nielen pre znalcov vína, ale aj pre gastronomických labužníkoch osloví už aj prebalom s náznakom menu: tapas zo Španielska, frkacúle z Modry, vyprážaný netopier z Kitsee, jablká zo Sodomy, rezance s mušľami, krokety z býčieho chvosta, moravské müsli, bolívijské singani...
Naozaj originálne a isto aj výstižné.
Foto: PhDr. Ján Kuchta


Koncom mája v Kafe Scherz
V rámci pravidelných literárnych pondelkov v bratislavskom Kafe Scherz privítal Milan Markovič manželov Alenu a Ladislava Chudíkovcov. Veľmi príjemnou súčasťou predstavenia bolo tiež vystúpenie skladateľky, textárky, speváčky a rozhlasovej moderátorky Sone Horňákovej, ktorá sa úspešne zapájala aj do dialógov na pódiu.
Spomínaná luxusná zostava zaujala divákov v preplnenej sále, ktorí sa ani po skončení predstavenia nevedeli rozlúčiť s obľúbenými umelcami. Bezmála ďalšiu hodinu prebiehala autogramiáda a hostia, doslova obsypaní kyticami, sa striedali pri jednotlivých stoloch v mnohých srdečných rozhovoroch.
Stalo sa v pondelok 31. mája 2010 o 19. h.


Vážne i menej vážne v Bobycentre
V dňoch 14. a 15. mája 2010 sa na svojom jarnom sympóziu zišla Česká neuropsychofarmakologická spoločnosť. Najuznávanejšie české vedecké i lekárske osobnosti sa stretli v brnianskom hoteli Bobycentrum, aby sa oboznámili s najnovšími svetovými poznatkami v oblasti farmakoterapie a okrem prednášok a diskusií aj v tvorivých skupinách si vymenili skúsenosti z praxe. Dvojdňovému stretnutiu udal tón úvodnou prednáškou prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych., skutočná súčasná kapacita v odbore.
O tom, že ani vážení vedátori a učení doktori sa ani trochu nebránia slovu nevážnemu, svedčí vystúpenie pozvaného Milana Markoviča, s ktorým si na záver piatkového večera podebatoval sám prof. Höschl. Ich spoločné vystúpenie sa tešilo vari ešte väčšiemu záujmu ako odborné témy. Nezvyčajne skĺbená dvojica vychádzala z debaty na tému Duševná rovnováha a umenie, ale ďalšiu hodinu sa nevyhýbala ani iným námetom vrátane rozhovorov s divákmi.
Jarné sympózium zorganizovala Academia Medica Pragensis (AMEPRA).


Jak mi dupou králíci
Bratislavské divadlo GUNAGU oslavuje 25. výročie svojho založenia. Významnému výročiu zodpovedajú aj programy, ktoré v týchto dňoch divadlo uvádza. Jedným z nich ja aj one-man show Jana Vodňanského s už historickým názvom JAK MI DUPOU KRÁLÍCI, prevzatým z titulu kultovej piesne tvorby dvojice Vodňanský-Skoumal. Na predstavenie v sobotu 24.4.2010 si Jan Vodňanský pozval aj Milana Markoviča (na snímke Tonyho Pisára).
Spisovateľ, herec, spevák, autor textov piesní a ľudový filozof Jan Vodňanský sa narodil a žije v Prahe. Vyštudoval Fakultu strojní ČVUT a neskôr Filozofickú fakultu Univerzity Karlovy. R. 1963 sa zoznámil s hudobníkom Petrom Skoumalom, s ktorým vytvoril na takmer 20 rokov autorskú dvojicu. Vrcholom ich tvorby boli spoločné autorské predstavenia v Čihohernom klube na prelome 60. a 70. rokov (S úsměvem idiota; Hurá na Bastilu; S úsměvem Donkichota). Jeho texty sú plné osobitého absurdného intelektuálního humoru. Venoval sa tiež tvorbe pre deti. Často vystupoval pre krajanov v zahraničí, dobre sa poznal s Jiřím Voskovcom. V polovici 90. rokov prednášal filozofiu na Filozofickej fakulte. V čase zákazov a postihov "emigroval" na Slovensko, kde spolupracoval práve s divadlom Gunagu.


Poslední Podvodníci
V tajovskom Divadle u Greškov boli tentoraz hosťami Milana Markoviča a Adyho Hajdu herec Ján Kroner a spevák Jozef Benedik.
Po nekorektných manipuláciách organizátora zájazdov Ľ. Ferenca ukončil Milan Markovič pôsobenie v Podvodníkoch. Ľ. Ferenc bol uvoľnený z jeho služieb.


Nostalgická myš v éteri
Populárny český rozhlasový zábavný program Nostalgické múzeum zábavy, nahrávaný v Šemanoviciach, v hlbine kokořínskych lesov v roztomilej "hospůdce" Nostalgická myš, sa bude vysielať na stanici Český rozhlas 2-Praha. Všetci, ku ktorým tieto rozhlasové vlny dočiahnu, si budú môcť vypočuť vydarenú hodinovku Ondřeja Suchého so svojím hosťom Milanom Markovičom.
Chystá sa v nedeľu 2. mája 2010 o 11.05 h. Repríza je na programe na tých istých vlnách v sobotu 8. mája 2010 o 20.05 h.
Lovcom rozhlasových programov vo webových archívoch iste príde vhod adresa, na ktorej sa spomínaný program určite zjaví po odvysielaní. Dá sa však vypočuť aj aha tu!
Český rozhlas 2 - Praha ponúka na svojich stránkach ku každému programu aj fotogalériu.


Na českých obrazovkách
Na dvoch výrobách zábavných programov sa v septembri v Prahe zúčastnil Milan Markovič. V programe Mr. GS vystúpil 28. 1. 2010 po boku zabávačov Michala Suchánka a Richarda Genzera pre TV NOVA (video) a prijal tiež pozvanie TV BARRANDOV na účasť v programe Talkshow Jana Saudka speciál.
V mimoriadnom obsadení boli prítomní aj Tereza Pergnerová, Natálie Kocábová, Jitka Asterová a už spomínaní páni G+S. (Foto: Josef Louda)


L.Ch. - 85
RUŽE PRE LEGENDU - tak znel názov veľkolepého gratulačného podujatia na pôde činohernej scény Slovenského národného divadla 25. mája 2009. Blahoželalo sa LADISLAVOVI CHUDÍKOVI k dovŕšeniu jeho osemdesiatych piatych narodenín a celý ten večer, ktorý zaznamenávala Slovenská televízia, trval takmer päť hodín. V zostrihu to boli už len necelé tri a o ich vyvrcholenie sa postaral práve Milan Markovič. V jeho réžii odznel jeho nový oslavný hymnus On je náš v podaní prítomných kolegov-komediantov a Ladislav Chudík nielenže nezvyčajne po celom tom maratóne ožil pri vyprovokovanej viacnásobnej recitácii Vajanského veselej básničky Nôžka (vo viacerých verziách), ale na záver aj prevzal jedinečnú a jedinú sošku Zlatej nôžky spolu s podpísaným certifikátom.

Určitou symbolikou bola aj samotná soška, pretože ju v skutočne reprezentatívnej podobe vyhotovila dcéra Stana Radiča Eva.


www.zive.sk
Prestížny internetový magazín venujúcim sa informačným technológiám pozval na rozsiahlejší rozhovor Milana Markoviča. Dialóg spestrený videosekvenciami veľmi fundovane viedol Ján Krpelan, pred časom pôsobiaci v Pravde. Pod jeho vedením denník prezentoval prílohu Spektrum.
Rozhovor je zameraný výlučne na vzťah umelca k modernej technike a jeho pohľad na perspektívu nových technológií a schopnosti prispôsobovania sa človeka technike.


Ringoooo!!!
Známy a neúnavný kunsthistorik PhDr. Ľuboslav Moza opäť čímsi prispel do pozornosti milovníkom výtvarného umenia. A zas je to čímsi originálne, zvláštne a pozoruhodné. V priestoroch komornej galérie BCPB v Bratislave na Vysokej 17. otvoril výstavu svojich obrazov rocker, spisovateľ, textár, politik, divadelník a výtvarník František Ringo Čech, legenda československej kultúry, neopakovateľný recesista, spoluzakladateľ skupiny Olympic, stále nešetriaci energiou a dobrou náladou.
Stalo sa 26. marca 2009 a pozvanými hosťami vernisáže boli Štefan Luby, predseda SAV, Milan Markovič a gitarový mág Peci Uherčík. V tejto zostave prekvapili prítomných divákov (bola ich naozaj plná sála) improvizovanou talkšou a "básník, mistr péra" pridal aj zmes svojich hitov. Okrem toho s Peci Uherčíkom zaspievali aj nezabudnuteľný Dům holubí.
Galéria BCPB je otvorená denne okrem soboty a nedele od 10. do 17.h. a potrvá do 29. mája 2009. Všetky vystavené diela sú predajné.
Zaujímavosťou je, že Ringo opäť postavil kapelu a po 40 rokoch na hudobnej scéne hodlá opäť oslňovať auditóriá.
O svojom tu hore zverejnenom obraze ZRCADLO PRAVDY sám majster hovorí ako o nepredajnom ležiaku. "Jak kdokoli, kdo si koupí tenhle obraz, doma manželce vysvětlí, že tou krávou nemyslel zrovna jí?"


Úspech v Prahe i Bratislave
Spisovateľ Michal Viewegh, herec Milan Lasica, lekár Igor Bukovský, herec a dramatik Zdeněk Svěrák a Milan Markovič (na obrázku zľava) boli hlavnými postavami prezentácie českej verzie knihy nášho popredného predstaviteľa a neúnavného propagátora zdravej výživy. Moderátor Milan Markovič predstavil knihu Igora Bukovského NÁVOD NA PŘEŽITÍ PRO MUŽE, ktorá v slovenskom znení vyšla pred rokom a dodnes sa na Slovensku drží medzi desiatimi najpredávanejšími titulmi.
O päť minút dvanásť bol nielen slogan upozorňujúci na alarmujúci stav nášho stravovania, ale aj skutočný čas začiatku prezentácie knihy v pražskom kníhkupectve Kanzelsberger na Václavskom námestí 4 vo štvrtok 8. novembra 2007.
Okrem spomenutých osobností na knihe spolupracovali ešte moderátor Marek Eben, skladateľ a spevák Janek Ledecký a najlepší svetový desaťbojár Roman Šebrle.
Kniha sa hneď v deň prezentácie umiestnila na 6. mieste predávanosti v Českej republike a v súčasnosti (po predstihnutí aj populárneho Dr. Housa) je bez konkurencie na čele! (Údaj je zo serveru českého knižného veľkoobchodu www.pemic.cz)
V utorok 13. novembra 2007 sa Milan Markovič zúčastnil na prezentácii ďalšej Bukovského knižky HNEĎ TO BUDE! v bratislavskom hoteli Marrol´s. Táto nová kuchárska kniha plná rýchlych, chutných a zdravých receptov sa okamžite umiestnila na prvom mieste v predávanosti na Slovensku (www.pemic.sk).


Nevyzúvajte sa, prosím...
Legendárny zájazdový program Milana Markoviča po dvadsiatich troch rokoch svojej existencie uviedol svoju 1825. premiéru vo Vranove pri Brne.
Toto vystúpenie malo nevšednú orientáciu už len tým, že hosťami boli tentoraz výlučne hudobníci - džezmeni Jaromír Hnilička, Milan Kašuba, Vincent Kumer a Roman Kobiela.
Plánované deväťdesiatminútové predstavenie sa len prídavkami natiahlo na viac ako dve hodiny. S hudobníkmi vystúpil Milan Markovič aj v hudobnej zložke programu.
Na snímke Jefa Kratochvíla je zľava kapelník a džezový gitarista známy aj z orchestra G. Broma Milan Kašuba a kontrabasista Vincent Kumer, dlhé roky sprevádzajúci Karla Gotta v orchestri L. Štaidla.


Na olšanskej farme
Dva dni - 9. a 10. mája 2007 - strávil Milan Markovič na farme Bolka Polívku pri príležitosti nakrúcania populárnych Bolkovín. Trojicu hostí doplnili herečka Tereza KOSTKOVÁ a olympijský víťaz v akrobatických skokoch na lyžiach Aleš VALENTA.
Milan Markovič suploval aj úlohu hudobného hosťa a pre Bolkoviny (vysielané pravdepodobne až v septembri) pripravil dve pôvodné pesničky.
Televízny záznam bol iba záverom pobytu celej posádky v sídle "valašského kráľa". Zvyšok času strávili účinkujúci a štáb trochu aj prípravou, ale tiež odpočinkom, spoločenskými posedeniami a prehliadkou vybavenia farmy, ktorú okrem početného stáda koní už obýva aj ťava, pštros a exotické sliepky. Priaznivé počasie prialo aj vychádzkam do malebného okolia.


MM prezidentom
Akadémia humoru Slovenska na svojom zasadnutí v nedeľu 5.11.2006 zvolila za svojho prezidenta na najbližšie dvojročné volebné obdobie Milana Markoviča.
Akadémia humoru Slovenska je kolégium humoristov trvalo pôsobiacich na Slovensku. Vznikla na pôde renomovaného Festivalu humoru a satiry Kremnické gagy® v Kremnici na základe dlhoročnej tradície organizovania tohto jedinečného podujatia.
Úlohou AHS je sledovať umeleckú scénu a prostredníctvom nominácií a ocenení najlepších humoristov Slovenska na Festivale Kremnické gagy vytvárať priestor na hodnotenie stavu a úrovne humoru a satiry vo všetkých umeleckých prejavoch na Slovensku.
Dlhodobým cieľom je motivovať a podporovať slovenských tvorcov humoru a satiry ku kvalitnejším a hodnotovo vyspelejším umeleckým dielam a výkonom vo všetkých umeleckých žánroch. Zároveň je snahou hodnotovo ovplyvňovať verejnú mienku smerom ku kvalitnejšiemu životnému štýlu, kde humor a satira hrá nezanedbateľnú úlohu.


Jazz na Hrade
Už po dvanásty raz sa zišli na Pražskom hrade stúpenci džezových formácií, pozvaní hostia, ale aj šťastní majitelia voľne zakúpiteľných vstupeniek z radov verejnosti, aby sa zúčastnili na už pravidelnom sviatku hudby, organizovanom Kanceláriou prezidenta Českej republiky a Správou Pražského hradu.
Vo štvrtok 19. januára 2006 sa začal už tretí ročník týchto pozoruhodných podujatí a medzi pozvanými bol prítomný aj Milan Markovič. Cestu z Bratislavy zabezpečovalo Veľvyslanectvo ČR v Bratislave, a tak o 20. h. sa asi dvadsiati vybratí hostia zo Slovenska zvítali s prezidentom Klausom a jeho manželkou a spolu s ostatnými návštevníkmi sály Novej galérie tlieskali "saxtetu" Štěpána Markoviča. Skúsený džezový saxofonista dal pre túto príležitosť dohromady skvelú spoločnosť mladých spoluhráčov a spolu predviedli parádnu prehliadku džezových skladieb upravených pre sekciu piatich "najdžezovejších hudobných nástrojov".
Medzi účinkujúcimi nechýbali ani slovenskí džezmeni ako Ľuboš Šrámek (klavír), Matúš Jakabčic (gitara), ktorý bol aj autorom viacerých skladieb, Dano Šoltis (bicie) a Juraj Griglák (kontrabas).
Po koncerte zotrvali hostia s účinkujúcimi na pozoruhodnom bankete. Spoločnosť sa rozchádzala po jednej hodine nočnej.
Menovci, hoci o sebe dávnejšie vedeli, sa pri tejto príležitosti osobne zišli po prvý raz.
Na fotografiách Miloslava Huška - hore: v prvom rade prezident Klaus a veľvyslanec ČR v Bratislave Vladimír Galuška s manželkami. Dolu: Takto "šlapal" saxtet. Zľava: Matúš Jakabčic, Juraj Griglák, Štěpán Markovič a jeho saxofónová eskadra.


Slováci vo Viedni
To už dávno nie sú iba naši ľudia, čo po otvorení hraníc vyrážajú za nesmelými nákupmi do mesta valčíkov a na zvedavé promenády po Kärtner Strasse, ale aj Slováci dočasne či natrvalo usídlení v hlavnom meste Rakúska.
Naši krajania sa vo Viedni radi stretávajú na podujatiach Rakúsko-slovenského kultúrneho spolku, ktorý má svoje sídlo v centre mesta na Otto Bauer-Gasse. Pravidelne sa tam stretávajú s poprednými predstaviteľmi slovenskej kultúry a aj sami hosťujúci umelci oceňujú najmä bezprostredný kontakt s divákmi v sále sídla spolku.
Milan Markovič má vo Viedni už svoje miesto zrejme "vyárendované" a po viacerých predstaveniach v Komensky Schule a v divadle Freie Bühne na Wiedner Strasse sa vo štvrtok 31. marca 2005 predstavil prítomným Slovákom a tiež niekoľkým Čechom spolu s hercom, poviedkárom a pesničkárom Mariánom GEIŠBERGOM a jeho synom Martinom so svojím tradičným improvizovaným programom.
Otec so synom oživili program nielen pesničkami s o sprievodom gitár a ústnej harmoniky, ale Marián sa veľmi pohotovo zapájal aj do dialógov s MM.
Po vystúpení absolvoval Milan Markovič rozhovor pre ORF.
Foto: Stanislav Janeček, ďalšie informácie - webová stránka.


KONEČNE!
Veru tak. Konečne sme sa dozvedeli, kam kráča Slovenská televízia, kto vlastne menoval Richarda Rybníčka do funkcie riaditeľa, kto mu v nej pomáha riešiť každodenné náročné problémy, kto nad ním drží ochrannú ruku a kto má možnosť ho z toho postu aj odvolať.
Katolícke noviny č.36 prinášajú rozhovor s riaditeľom STV pod názvom Nezáujem divákov je pre duchovné vysielanie najväčší trest. Doteraz nevídané a nepočuté odpovede ústredného riaditeľa konečne jasnou žiarou osvetľujú problematiku verejnoprávnosti, prinášajú naprosto originálnu definíciu tohto pojmu, neorientovaných konečne poučia aj o tom, čo je to komercionalizácia a ako bonus je naporúdzi aj vysvetlenie, ako kresťan Rybníček zachránil národ pred erotikou a stihol by aj viac, ale nemá okolo seba dosť katolíkov, je na všetko sám.
Tešme sa! Pán riaditeľ ide ZATRAKTÍVNIŤ duchovné vysielanie a aby si nikto nemyslel, že mu na duchovnom slove nezáleží, treba si zapísať jeho vetu: "Peoplemetre budú pre mňa dôležitým momentom pri rozhodovaní, ako zmeniť duchovné vysielanie, aby bolo sledované a malo vplyv."
Čítajte, vážení! Kto zaváha, zahynie nepoučený!