Untitled
Večer Milana Markoviče


V decembri 1991 sa skončilo moje pôsobenie v bratislavskom Československom rozhlase. Prvá politická talk-show s názvom POD PYRAMÍDOU sa prestala vysielať. Príčinou boli stále neprekonateľnejšie problémy s produkčným zabezpečovaním programu. Riešenie sa ponúkalo jediné: preniesť prípravu programu do súkromnej agentúry a vyrábať ho bez prekážok zo strany skostnateného rozhlasového menežmentu. Nedalo sa, napriek našej úpornej snahe nedošlo ani len k stretnutiu s vedúcimi predstaviteľmi rozhlasu, nikto z nich neprejavil ani okrajový záujem. Museli sme to vzdať. A rozhodli sme sa pokračovať v televízii. Tam nás neodmietli. Celý rok 1992 sa rodila zmluva s STV, pripravovalo sa naše miesto vo vysielacej štruktúre, pracoval som na profile relácie, preberali sa i tie najmenšie podrobnosti. Peter Breiner vymyslel programu názov: VEČER MILANA MARKOVIČA..
No a tak ako každá pesnička, tak aj každý televízny seriál má svoj koniec. Ten nastal 27. decembra 2003, keď sa Milan Markovič predstavil svojim divákom v Štúdiu L+S naposledy. V rozhodovaní mu pomohla ponuka Slovenskej televízie na seriál nočný. "Late night show" sa vysielala každý štvrtok po 22. h. a mal názov MM SHOW.

ODVYSIELANÉ RELÁCIE

VMM 27. 12. 2003

Máličko s predstihom je tu už správa o definitivne poslednom Večere Milana Markoviča. Kvôli tomu, že sa vysiela 27.12., čo nie je priam najvhodnejší deň na masové pozývanie hostí, program sa zaznamenával v Štúdiu L+S už v piatok 19. decembra.

VMM 4.10.2003

Októbrový VEČER MILANA MARKOVIČA privítalo ako vždy hľadisko bratislavského Štúdia L+S v sobotu 4. októbra 2003. Presne o 20.05 h. sa minuli všetky použiteľné reklamy, kameraman č. 3 dostal z réžie pokyn, aby kývol Danovi Heribanovi pri klavíri. Tradičnou zvučkou sa začal ďalší priamy prenos.

VMM 6.9.2003

Očakávaný prvý poprázdninový VEČER MILANA MARKOVIČA nesklamal obecenstvo prítomné v bratislavskom Štúdiu L+S a isto ani divákov pri televízoroch.

VMM 14.6.2003

Počas letných prázdnin sa VEČER MILANA MARKOVIČA vysielať nebude. Akoby s týmto vedomím a s chuťou zásobiť sa zážitkami sa stretli nedočkaví diváci v hľadisku Divadla L+S a tvorcovia dlhoročnej relácie v sobotu 14. júna večer.

VMM 17.5.2003

Zdá sa, že hostia Večera Milana Markoviča už nie sú tým hlavným motívom návštevy dlhoročnej talkshow a jej protagonista v niekoľkých rozhovoroch už aj potvrdil, že toto smerovanie je zámerné. Napriek tomu (alebo práve preto) opäť sa bolo na čo pozerať, zase bolo čo počúvať, znova bolo čomu tlieskať.

VMM 19.4.2003

Dlho očakávaný VEČER MILANA MARKOVIČA v sobotu 19. apríla nielen splnil, ale dokonca predstihol všetky očakávania.

VMM 22.3.2003

VEČER MILANA MARKOVIČA zažiaril opäť na obrazovkách 1. programu Slovenskej televízie v sobotu 22. marca t.r. Hosťami tejto dlhoročnej talkshow obohatenej o kabaretné prvky boli JUDr. Robert KALIŇÁK, poslanec NRSR za stranu Smer a Mgr. Gustáv KRAJČI, zaradený v zákonodarnom zbore v Klube nezávislých poslancov.