Untitled
Večer Milana Markoviče
VMM 4.10.2003
Ako politici bývalí, no naďalej ambiciózni, sa v kreslách pre hostí predstavili bývalý veľvyslanec SR v USA Martin BÚTORA a exposlanec za ANO Imrich BÉREŠ. Ten druhý obetoval politiku kvôli výhľadom do finančníckej sféry, ten prvý sa dokonca hodlá uchádzať o priazeň voličov v najbližších prezidentských voľbách. Obaja nesklamali ani čo sa týka ich zmyslu pre humor a sebairóniu.
Skladateľ a klavirista Dano Heriban pri svojom piatom vystúpení už definitívne obdivuhodne zapadol do formátu tradičného programu a jeho pesničky na text Jána Štrassera FINANCMAJSTER, ZIMNÉ GUMY a MIKULÁŠ opäť nemali chybu a boli priam učebnicovým príkladom hudobnej zložky pre kabaretné programy.
Dano pritom navyše v závere zažiaril v špeciálnej dvojúlohe anjela Daniela (anjel i čert zároveň). Nápad dotiahol do konečnej podoby režisér Puobiš, ktorý vlastnoručne vyrobil čertovské rožky z rožkov z pekárne. Dvojpodoba perfektne zafungovala a jediným problémom bol podľa Dana Heribana veeeeľmi nevyhovujúci priestor pre prestrojenie a nasadenie rožkov - pod klavírom, kam ho partner zahnal pre totálnu nespokojnosť s jeho ´čertovsky dobrými správami´.
Parochňu sme zaradili až v poslednej chvíli. Čisto mužské osadenstvo pri príprave scenára neodhadlo, ako dlho môže trvať ´naondulovanie´ Danových vlastných, dĺžkou celkom vyhovujúcich vlasov. Dozvedeli sme sa, že predstavenie by sa muselo predĺžiť takmer o pol hodiny.
Program, ktorého reprízu vysielala STV na svojom prvom programe v pondelok 6.10.2003 o 23.15 h., bude mať svoje pokračovanie výnimočne až o osem týždňov. Z dosť málo pochopiteľných dôvodov totiž regulárny termín 1.11.2003 sa zrušil s poukázaním na Pamiatku zosnulých. Najbližší priamy prenos sa preto uskutoční až v sobotu 29. novembra 2003.
Na obrázkoch hore - vľavo Imrich Béreš, vpravo Martin Bútora pri debate v šatni.
Na obrázkoch dolu: zrod anjela Daniela za pomoci televíznej kostymérky. Zlatú hviezdu na čelo sme nakoniec nepoužili; zanikala vo vodopáde Danových umelých zlatých kučier. Celkom vpravo výnimočne spokojný Ján Štrasser.

Pesničky, ktoré odzneli v programe
Financmajster
Zimné gumy
Mikuláš

VMM - úvod