HROB LÁSKY

Toto sa stalo už po predstavení. Hrali sme v Bojniciach a nocovali v hoteli Regia. A povedali sme si, že by hádam dobre padlo posedenie v hotelovom bare. Aspoň na chvíľku, na pohárik, na kus reči. Lenže baba pri vchode ani počuť o tom, aby nás tam pustila. Podaktorí sme totiž mali oblečené džínsy, alebo ako sa vtedy tomu vravelo – texasky. Fortšrift bol neúprosný: spoločenské oblečenie. - Čo to má byť? – pýtali sme sa. Sme predsa čistí, neotrhaní, jeden z nás mal dokonca tie rifle na sebe prvý raz po kúpe. Veľmi vtedy leteli.

- Hocičo, ale určite nie texasky, - znela neúprosná odpoveď. Napadlo nám jediné riešenie: Vyšli sme pred hotel, kde sme mali zaparkované autá s kostýmami. Tak trochu dobové, tak trochu súčasné, pokrčené sako, tesilové nohavice uváľané z javiska, čosi ako šponovky, pani Kolníková s akousi huňou cez plecia. Chechtali sme sa do dlaní, ako tú babu privedieme do úzkych. Nezaváhala však ani chvíľu. Bez slova nás pustila. Len ešte po očku skontrolovala, či niekto nemá texasky.

Hrob lásky Skúška

Hrob lásky. Spievam už ani neviem čo s Janou Krehákovou. Fotografia vpravo: svojho času s nami skúšali aj Lívia Kolínska a Eva Večerová (v popredí). U nás doma 5. apríla 1979. Aby ani tu nechýbala pesnička, ponúkam zo zabudnutého televízneho filmu Trpaslíci (s rodokmeňom) srdcervúcu ZVEČNITE NÁM NAŠU LÁSKU. Vo filme som ju na vratkej pramici spieval s Ivetou Miffekovou. Táto nahrávka vznikla však až v čase, keď Ivetka (už s priezviskom Straková) sa už starala o rozrastajúcu sa rodinu v Martine. Veľmi úspešne ju preto nahradila Tamara Koričanská.

SPÄŤ